16 osób zginęło w pożarze fabryki w Korei Południowej Trwa odzyskiwanie

SEOUL, Korea Południowa (AP) – W poniedziałek w pożarze spowodowanym eksplozją baterii litowych w zakładzie produkcyjnym w pobliżu stolicy Korei Południowej zginęło 22, głównie chińskich pracowników migrujących, a ośmiu innych zostało rannych – podali urzędnicy.

Straż pożarna poinformowała, że ​​około godziny 10:30 na drugim piętrze fabryki w mieście Hwaseong, na południe od Seulu, wybuchł pożar na drugim piętrze fabryki w mieście Hwaseong, na południe od Seulu, po tym, jak pracownicy testowali i pakowali akumulatory, gdy te eksplodowały. Jak dodały, zostanie przeprowadzone dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru.

Jak powiedział na konferencji telewizyjnej przedstawiciel lokalnej straży pożarnej Kim Jin-young, wśród ofiar śmiertelnych było 18 Chińczyków, dwóch Koreańczyków z Korei Południowej i jeden Laotańczyk. Powiedział, że nie można od razu zweryfikować kraju jednego ze zmarłych.

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci wiele osób z Chin, w tym etnicznych Koreańczyków, wyemigrowało do Korei Południowej w poszukiwaniu pracy. Podobnie jak inni obcokrajowcy, którzy imigrowali z krajów Azji Południowo-Wschodniej, często trafiają do fabryk lub na wymagające fizycznie i nisko płatne prace, których unikają zamożniejsi Koreańczycy z południa.

Żaden pracownik fabryki nie skontaktował się z Kimem, a ratownicy nadal przeszukują okolicę. Dodał, że stan dwóch z ośmiu rannych jest krytyczny.

W budynku fabrycznym należącym do Aricel wybuchł pożar. Kim powiedział, że ofiary mogły nie być w stanie uciec po schodach na ziemi. Zapowiedział, że władze sprawdzą, czy na miejscu znajdowały się gaśnice i czy działały.

Kim powiedział, że przed pożarem w fabryce pracowały łącznie 102 osoby.

Premier Han Duk-soo, urzędnik nr 2 w kraju, oraz minister spraw wewnętrznych i obrony Lee Chang-min odwiedzili to miejsce w poniedziałek. Według biura Hahna zwrócił się on do urzędników o pomoc rządową w zakresie pogrzebów i programy wsparcia dla krewnych ofiar.

READ  Putin przedstawia wojnę jako wojnę o przetrwanie Rosji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *