Akcje regionu Azji i Pacyfiku notują wzrosty przed raportem o inflacji w USA

Tajski baht „odzyska siłę” wśród regionalnych walut po ponownym otwarciu Chin: Credit Suisse

Max Lin, strateg Asia FX w Credit Suisse, powiedział, że baht tajski „odzyska siłę” wśród innych walut Azji Południowo-Wschodniej, gdy Chiny ponownie się otworzą.

Lin powiedział, że Tajlandia nie nałożyła żadnych ograniczeń w podróżowaniu na chińskich turystów i że rząd „nadal bardzo wspiera” wolność turystyczną.

„Wygląda na to, że popyt na turystykę regionalną jest nadal wysoki”, powiedział, wskazując na doniesienia o chińskiej turystyce wyjazdowej na stronach internetowych z rezerwacjami podróży.

The Matko Pat Umocnił się z powrotem do poziomów z kwietnia 2022 r. i ostatnio wynosił 33,41 w stosunku do dolara.

– Lee Ying Shan

Azjatyccy dostawcy Apple często upadają po wewnętrznych raportach produkcji wyświetlaczy

Akcje niektórych dostawców Apple w Azji spadły poinformował Bloomberg Firma rozpocznie produkcję ekranów wewnętrznych w 2024 roku.

Notowane w Korei Południowej akcje LG Display spadły o 3,35% w handlu popołudniowym, podczas gdy akcje Samsung Electronics wzrosły o 0,17%. Tajwan Semiconductor Manufacturing Co. Spadł również o 0,41%.

Oddzielnie akcje notowane na giełdzie w Shenzhen Komitet Techniczny BOELub Jingdongfang, który wzrósł o ponad 1% poinformował Reuters Dostawca Apple planuje zainwestować znaczne sumy w budowę nowych fabryk w Wietnamie

– Jihye Lee

Kryptowaluty notują wzrosty, nawet gdy Coinbase ogłasza zwolnienia

Kryptowaluty poszybowały w górę w ślad za firmą kryptograficzną Baza monet zdeklarowany Planuje zredukować zatrudnienie o 20 proc Chroni to pieniądze podczas spadków na rynku kryptograficznym.

Bitcoiny Wskaźniki walut ostatnio wzrosły o 1,55% do 17 459,63 USD. Eter Wzrost o 1% do 1337,85 USD.

Inne waluty cyfrowe, takie jak Kronos i Cardano, również poczyniły postępy.

Dyrektor generalny Brian Armstrong powiedział, że „nie ma sposobu” na obniżenie kosztów i zwiększenie możliwości „lepszego działania w każdej sytuacji”.

READ  Australia usuwa brytyjską monarchię ze swoich banknotów

– Lee Ying Shan, Kate Rooney

Inflacja na Filipinach spadnie do 2% do 2024 r., mówi sekretarz finansów

Oczekuje się, że inflacja na Filipinach powróci do celu 2% do 4% do 2024 r.: sekretarz finansów

Oczekuje się, że inflacja na Filipinach powróci do docelowego przedziału rządowego w ciągu dwóch lat, powiedział sekretarz finansów Benjamin Diogno.

Diokno powiedział, że spodziewa się, że średnia inflacja wyniesie od 2,5% do 4,5% w 2023 r., zanim spadnie do 2% do 4% w przyszłym roku, powiedział CNBC na marginesie Asian Financial Forum w Hongkongu.

Inflacja zasadnicza na Filipinach pozostaje wysoka i wzrosła do 8,1% w grudniu 2022 r. z 8% w poprzednim miesiącu. Według danych rządowych.

Prezes banku centralnego Filipin, Felipe Medalla, ogłosił w poniedziałek, że w lutym stopy procentowe zostaną podniesione o kolejne 25 do 50 punktów bazowych. Diokno powiedział, że spodziewa się, że bank centralny będzie działał jeszcze przez jakiś czas w tym roku.

„Możemy w pewnym momencie w tym roku ograniczyć, ponieważ kręcimy więcej” – powiedział.

– Charmaine Jacob

Ceny konsumpcyjne w Australii wzrosły w listopadzie o 7,3 proc

Wskaźnik cen konsumpcyjnych w Australii wzrósł w listopadzie o 7,3 proc Australijskie Biuro StatystyczneTo znak, że presja inflacyjna jeszcze nie opadła.

Wynik był zgodny z oczekiwaniami Reutersa i wyższy od odczytu z poprzedniego miesiąca na poziomie 6,9%.

Mieszkalnictwo, żywność i transport są jednymi z kluczowych czynników napędzających wzrost, czytamy w komunikacie.

Oddzielnie, Australia Sprzedaż wzrosła o 1,4% W listopadzie został wzmocniony przez wyprzedaże w Czarny piątek, w porównaniu do miesiąca temu.

– Lee Ying Shan

CNBC Pro: Ten globalny fundusz ETF jest jedynym funduszem, który odnotowuje zyski co roku przez ostatnią dekadę.

Jedyny ETF na akcje, który co roku w ciągu ostatniej dekady przynosił dodatnie zwroty, został ujawniony przez CNBC Pro.

styczeń Jest to jedyny fundusz z prawie 7000 funduszy ETF na akcje na całym świecie sprawdzonych przez CNBC Pro, który nie odnotował ujemnych zwrotów przez rok od 1 grudnia 2013 r. do 31 grudnia 2022 r.

READ  Światowe giełdy spadają po tym, jak urzędnicy Fed osłabili zaufanie

Według danych Koyfin, w tym samym okresie zapewnił inwestorom również skumulowaną roczną stopę wzrostu na poziomie 14%, znacznie wyższą niż szersze fundusze śledzące indeksy.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Stopa bezrobocia w Korei Południowej osiągnęła najwyższy poziom od 11 miesięcy

Stopa bezrobocia w Korei Południowej w grudniu wzrosła do 3,3%, najwyższego poziomu od 11 miesięcy, wynika z rządowych danych.

Odczyt był wyższy w porównaniu z listopadowym wynikiem 2,9%.

Zatrudnienie ogółem wzrosło w 2022 r., pomimo wysokiego bezrobocia 28,089 mln z 816 tys Od roku temu.

– Lee Ying Shan, Jihye Lee

CNBC Pro: „Kosztowy błąd: Citi przestaje gromadzić gotówkę – ujawnia dwa obszary do zainwestowania”

Inwestorzy przetrwali trudny rok 2022, kiedy akcje i obligacje spadały w wyniku szerszych zawirowań na rynku.

Podczas gdy wielu szuka schronienia we względnym bezpieczeństwie gotówki, Citi mówi, że nadszedł czas, aby to wykorzystać, i wskazuje dwa sposoby na zarobienie więcej pieniędzy.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Javiera Onga

Fed powinien zachować niezależność polityczną w walce z inflacją, mówi Powell

Prezes Banku Centralnego Jerome’a ​​Powella We wtorek Bank centralny podkreślił potrzebę pozostania wolnym od wpływów politycznych podczas radzenia sobie z utrzymującą się wysoką inflacją..

W przemówieniu do szwedzkiego Riksbanku Powell zauważył, że ustabilizowanie cen wymagałoby politycznie niesmacznych decyzji.

„Stabilność cen jest podstawą zdrowej gospodarki i zapewnia społeczeństwu niezmierzone korzyści w czasie. Jednak przywrócenie stabilności cen, gdy inflacja jest wysoka, może wymagać niepopularnych działań w krótkim okresie, takich jak podniesienie stóp procentowych w celu spowolnienia gospodarki”. Prezydent powiedział w przygotowanych uwagach.

„Brak bezpośredniej kontroli politycznej nad naszymi decyzjami pozwala nam podejmować te niezbędne kroki bez uwzględniania krótkoterminowych czynników politycznych” – dodał.

READ  Warren Buffett widzi niepewność na rynku pojazdów elektrycznych

– Jeffa Coxa

Miedź osiągnęła najwyższą cenę od czerwca

Miedź Osiągnął maksimum niewidziane od czerwca.

Metal spadł o 1,3% do 4,0775 USD. Osiągnął najwyższy poziom 4,0835 USD, najwyższy od czasu osiągnięcia 4,1160 USD 17 czerwca.

Od początku 2023 r. cena miedzi wzrosła o około 7%.

– Gina Francola, Alex Haring

Coinbase zwolni 20% pracowników

Akcje Coinbase wzrosły o 6% Po tym, jak operator giełdy kryptowalut ogłosił plany redukcji 20% siły roboczej W dążeniu do cięcia kosztów.

Zwolnienia obejmą 950 miejsc pracy i oznaczają drugą rundę cięć w firmie w ostatnich miesiącach. Coinbase zwolnił 18% swoich pracowników w czerwcu, przygotowując się na potencjalną recesję i krypto-zimę, twierdząc, że rośnie „zbyt szybko” na hossie.

Rynki kryptowalut znalazły się pod presją po upadku jednego z największych operatorów w branży, FTX.

Według nowego zgłoszenia regulacyjnego, Coinbase powiedział, że nowa runda zwolnień zmniejszy jego koszty operacyjne o 25% w kwartale kończącym się w marcu.

– Kate Rooney, Samantha Subin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *