Atmosferyczna rzeka zagraża Kalifornii powodzią wśród śniegu i ulewnego deszczu

Niektóre górskie miasteczka w Kalifornii są zasypane śniegiem po zimnych burzach Ciepła i niebezpieczna burza zaczęła zbliżać się do stanu w czwartek, przynosząc ulewne deszcze, wiatr i śnieg oraz budząc obawy związane z powszechnymi powodziami.

Burza, znana jako Rzeka Atmosferyczna, przyniosła deszcz wzdłuż wybrzeża w czwartek późnym rankiem i spodziewano się nasilenia i pchania w głąb lądu przez cały dzień aż do piątku. To stopi nisko leżący śnieg i spowoduje powodzie od czwartku do piątku, twierdzą synoptycy. Deszcz będzie padał w niektórych częściach stanu przez weekend, zanim w przyszłym tygodniu pojawi się kolejna atmosferyczna rzeka.

Prognozy też ostrzeżony „Nadmierne ilości ciężkiego śniegu” w górach północnej i środkowej Kalifornii do piątku.

Do czwartkowego wieczoru w niektórych częściach stanu spadło już dwa cale deszczu, powiedział przez telefon meteorolog National Weather Service David Roth.

„Intensywność opadów powinna wzrosnąć z dnia na dzień w większości środkowej Kalifornii” – powiedział. — powiedział Roth. — Jeszcze więcej przed nami. Powiedział, że pojawiły się już doniesienia o aquaplaningu samochodów na kilkucalowej wodzie na drogach.

W całym stanie były drogi i niektóre główne autostrady Zamknięte Z powodu niesprzyjającej pogody – poinformowały władze.

Straż Pożarna w hrabstwie Contra Costa powiedział Władze poinformowały na Twitterze, że w wyniku zderzenia czterech pojazdów jedna osoba trafiła do szpitala w stanie krytycznym, co zdaniem urzędników było związane z pogodą. Dodał, że inna osoba uczestnicząca w wypadku odniosła „umiarkowane” obrażenia.

40-kilometrowy odcinek nadmorskiej autostrady na południe od San Francisco, kultowej kalifornijskiej autostrady 1, został zamknięty po doniesieniach o „różnych spadających skałach”. — poinformował w czwartek Departament Transportu Kalifornii. Komisja poinformowała również o spinoutach i pracach awaryjnych na innych drogach.

Tymczasem urzędnicy w hrabstwie Monterey zaczęli stresować niektórych mieszkańców Gotowy do opróżnienia. W San Jose urzędnicy wydał rozkazy ewakuacji Dla bezdomnych mieszkańców rzek i potoków powiatu.

READ  Turystyczna łódź podwodna Titanic zaginęła podczas poszukiwań

Urzędnicy ostrzegli, że burza może spowodować katastrofalne powodzie rzeczne, powodzie miejskie i powodzie przybrzeżne. Istnieje ryzyko powalenia drzew i linii energetycznych z powodu silnego wiatru.

„To niezrównane, bezprecedensowe zdarzenie pogodowe, którego nie doświadczono od dziesięcioleci, począwszy od 1969 roku” – powiedział Chris Mattarocchia, oficer naukowy i operacyjny w biurze National Weather Service w Hanford w Kalifornii na konferencji prasowej we Fresno w dniu Czwartek. Urzędnicy powiatu ostrzegli mieszkańców, aby przygotowali się do ewakuacji.

„Zwykle będzie więcej wody w obszarach, które nie są dotknięte, więc wszyscy muszą być przygotowani” – powiedział. – powiedział Mattarocchia.

Gubernator Gavin Newsom w czwartek w oczekiwaniu na burzę Rozszerzono stan wyjątkowy W zeszłym tygodniu ogłosił, że doda 21 dodatkowych hrabstw do 13 hrabstw, wiele z nich w północnej i środkowej Kalifornii. Dodatkowe hrabstwa objęte ogłoszeniem stanu wyjątkowego to Fresno, Sacramento, San Francisco, San Mateo, Santa Clara i Santa Cruz.

W całym stanie 45 000 klientów było bez prądu w czwartkowy wieczór odcięcie prądu. nas.

W hrabstwie Humboldt władze lokalne ogłoszono stan wyjątkowy Seria „wielkich burz zimowych” spowodowała masowe nagromadzenie śniegu, nieprzejezdne drogi, powalone drzewa, zakłócenia usług komunalnych, uszkodzone i zalane drogi, lawiny błotne, uszkodzone konstrukcje i martwe zwierzęta. Hrabstwo stwierdziło, że te skutki „wyczerpują i przekraczają” dostępne zasoby.

Miasto Merced, 115 mil na południowy wschód od Sacramento, Wydano ostrzeżenie o ewakuacji Czwartkowy wieczór dla części jego mieszkańców.

Według National Weather Service w piątek w centralnych obszarach przybrzeżnych będzie więcej opadów Powiedział na Twitterze. Serwis stwierdził, że odcinek od Salinas do San Luis Obispo, a także obszary śródlądowe wokół Fresno i Visalia, są „wysoce zagrożone”. Ten typ był ostatnio używany na tym obszarze w 2010 roku.

Atmosferyczna rzeka wtoczyła się do Kalifornii, gigantyczny przenośnik wilgoci. Ekspres ananasowy Ponieważ uwięził wilgoć w strefie podzwrotnikowej w pobliżu Hawajów.

READ  Natalee Holloway: Joran van der Sloot wylądował w Alabamie z Peru

Burza przyniesie ulewne deszcze w społecznościach położonych powyżej około 9000 stóp, gdzie już leży obfity śnieg. W południowej Kalifornii deszcz może wystąpić powyżej 11 000 stóp Centrum Meteorologiczne.

Najbardziej znaczącego topnienia śniegu i ogólnego ryzyka powodziowego oczekuje się na obszarach o płytkiej pokrywie śnieżnej, zwykle poniżej 5000 stóp. Potoki i strumienie u podnóża gór Sierra Nevada są najbardziej narażone na powodzie – poinformowała National Weather Service.

Oczekuje się znacznych spadków rzek w wielu częściach północnej i środkowej Kalifornii od późnego czwartku do weekendu, ponieważ spływ wód opadowych i uwalnianie zbiorników, Kalifornijskie Centrum Prognoz Rzeki Nevada powiedział.

Kalifornijska Gwardia Narodowa rozmieszcza pojazdy wysokowodne w ramach przygotowań do operacji reagowania na powódź, poinformowali urzędnicy stanowi. San Francisco powiedział, że tak 10 darmowych worków z piaskiem Zwracając się do mieszkańców i firm.

Góry Santa Lucia na wybrzeżu środkowej Kalifornii mogą zostać zalane nawet 15-calowym deszczem, zalewając drogi i strumienie oraz tworząc lawiny błotne. W obszarze Zatoki do piątku na niskich wysokościach spodziewane są od jednego do czterech cali deszczu, a na wyższych wysokościach do 10 cali.

Hrabstwo San Luis Obispo ostrzegło mieszkańców nisko położonych obszarów przybrzeżnego Oceano w Kalifornii przed 4-8-calowym deszczem. Gotowy do opróżnienia. Oczekiwano, że w hrabstwie Los Angeles spadnie od 0,75 do 1,5 cala deszczu.

Na wyższych wysokościach deszcz nie powinien powodować powodzi, ponieważ głęboki śnieg może wchłonąć dodatkową wilgoć.

Deszcz może jednak zwiększyć ciężar śniegu, powodując dodatkowe obciążenie budynków i zwiększając ryzyko lawinowe. National Weather Service w Los Angeles ostrzegło, że na wysokości powyżej 5000 stóp możliwe są „znaczące lawiny”, a dachy mogą się zawalić.

Podczas gdy deszcz jest głównym problemem, według National Weather Service może spaść do dwóch stóp śniegu w górach Coast Range i Shasta County oraz do ośmiu stóp w górach Sierra Nevada. W górach wiatr może osiągać prędkość 80 mil na godzinę. Możliwe są warunki oślepiające i zamknięcia dróg.

READ  Jak Wall Street przygotowuje się do możliwej spłaty długu w USA

„Jakiekolwiek dojazdy do pracy nie są zachęcające, zwłaszcza w górach” – powiedziała Katrina Hand, meteorolog z National Weather Service w Sacramento, w czwartkowym wywiadzie.

Najnowsza burza nadchodzi, gdy społeczności górskie nadal wydobywają się z zamieci śnieżnych z zeszłego miesiąca.

Co najmniej 11 osób zmarło w pokrytym śniegiem obszarze hrabstwa San Bernardino od 23 lutego, choć nie jest jasne, ile z tych zgonów było bezpośrednio związanych z zamieciami śnieżnymi, powiedział w środę szeryf hrabstwa i koroner Shannon Dicus.

Rozszerzona deklaracja stanu wyjątkowego pozwoli Kalifornii na zmobilizowanie większej ilości sprzętu i personelu, Mr. — powiedział Newsom.

Kalifornijski Departament Transportu zatrudnia już ponad 4000 pracowników w całym stanie, w tym ponad 57 w hrabstwie San Bernardino obsługujących pługi śnieżne, równiarki, ładowarki i wywrotki, poinformowali urzędnicy.

„Stan pracuje przez całą dobę z lokalnymi partnerami, aby rozmieścić sprzęt ratujący życie i osoby udzielające pierwszej pomocy społecznościom w całej Kalifornii” – powiedział. — powiedział Newsom. Oświadczenie Czwartek. „Gdy na horyzoncie pojawiają się bardziej niebezpieczne burze, będziemy nadal mobilizować wszelkie dostępne zasoby, aby chronić Kalifornijczyków”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *