Bedoes (Borys Przybylski) – Pełna biografia

0
Bedoes

Bedoes, czyli Borys Przybylski to raper prosto z Bydgoszczy, założyciel gangu 2115 urodzony w 1998 roku. Znany jest głownie ze środowiska trapowo/niuskulowego.

 

Imię i nazwisko Borys Przybylski
Ksywa Bedoes
Data i miejsce urodzenia 21 kwietnia 1998, Bydgoszcz
Pochodzenie Polska
Instrumenty Wokal
Gatunki Hip-Hop, Rap
Zawód Raper, autor tekstów
Aktywność 2015 – obecnie
Wydawnictwo SB Maffija
Powiązania Białas, Kubi producent

 

Był wychowywany przez matkę, gdyż ojciec okradł całą jego rodzinę i zniknął z całym dorobkiem. Wydarzenie to miało bardzo duży, wręcz znaczący wpływ na jego rozwój osobisty. Na swoich trackach i podczas wywiadów często zaznacza, że

 

„Szanuje tych, co jak on nic nie mieli”

 

oraz tych, którzy mimo ciężkich chwil przy nim zostali. Do takich osób można zaliczyć między innymi członków jego składu – 2115.
Nie trudno zauważyć, że Borys bardzo szanuje swoją mamę za trud włożony w jego wychowanie, oraz między innymi pracę na trzech etatach, aby móc utrzymać rodzinę.

 

Swój pierwszy utwór nagrał pod pseudonimem „Przybysz„. Nosił on tytuł „Hometown„. Tamtejsza ksywa wzięła się od jego nazwiska, natomiast obecna, czyli Bedoes, jak łatwo się domyślić, pochodzi od jego imienia.

 

W styczniu 2014 doszło do kolaboracji Bediego z Lankiem. Powstała EP’ka – „2114 EP„.

 

 

Przełom w jego karierze nastąpił jednak po nagraniu numeru z Białasem („Patrzcie idzie frajer„).

 

 

Podczas pracy nad tym właśnie kawałkiem, Bedi wpadł na pomysł, aby nagrać płytę „To Bartodzieje Kurwo„. „TBK” doczekało się fizycznej wersji, jednak nakład wyniósł jedynie 50 sztuk. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży CD zostały przeznaczone na zakup kamery, dzięki której powstały pierwsze poważniejsze klipy.

 

 

Po nagraniu „SQUADSHIT„, oraz kilku luźnych numerów, Bedoes dostał propozycję dołączenia do GMLL, jednak odrzucił ją wyjaśniając, że jest lojalny osobie, która pierwsza zobaczyła w nim potencjał. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane w 9 tracku „SQUADSHIT„.

 

 

Dużą popularność przyniósł mu także remix do „NaNaNa” (obecnie ponad 5.000 wyświetleń w serwisie YouTube).

 

 

„Ten klip nas nic nie kosztował, gościu to zrobił za darmo!”

 

– mówi Bedoes w rozmowie z Popkillerem.

 

Na rzecz kolejnego projektu, czyli „FR$SHTILLIDIX„, raper nie zdał 3 klasy gimnazjum. Ukończył ją w kolejnym roku, jednocześnie finalizując swoją edukację i zajmując się w pełni rapem.

 

„Głownie moim priorytetem było to, żeby zgarnąć tę kasę i pomóc mamie.”

 

 

17 lutego 2017 roku premierę miał jego pierwszy album pt. „Aby Śmierć Miała Znaczenie” z Kubi Producentem. Płyta została dobrze przyjęta docierając do 1. miejsca Polskiej listy przebojów – OLiS sprzedając się w ponad 3.000 kopii. Wywołała też sporo kontrowersji związanych między innymi z kradzieżą bitów przez Kubiego. Zaczął się masowy hejt związany z jego wagą, wizerunkiem i edukacją, jednak artysta nie przejął się tym i dalej działał w swojej branży.

 

 

Wraz z premierą singla „Gustaw„, Bedi pokazał swoją metamorfozę oświadczając tym samym, że schudł 20 kg. Sam track przyjął się bardzo pozytywnie. Zapowiada on nowy etap w jego życiu. Linijki są już znacznie poważniejsze, dojrzalsze, a nawijka odbiega od tej, którą możemy usłyszeć na jego debiutanckim legalu, „AŚMZ„.

 

 

Na tą chwilę pozostaje tylko czekać na kolejne kroki w rozwoju kariery rapera.


Social Media:

Bedoes na FB: https://www.facebook.com/bedoesfrsh/
SB Maffija na FB: https://www.facebook.com/sbmaffija/


Jarasz się dobrą muzyką? Polub Nas!