Beyond Bed Bath & Files Walka o ochronę przed bankructwem; Oczekuje zamknięcia wszystkich sklepów do czerwca – Chicago Tribune

NOWY JORK — Bed Bath & Beyond — jeden z pierwszych dużych detalistów znanych z niekończącej się oferty pościeli, ręczników i gadżetów kuchennych — złożył wniosek o ochronę przed upadłością po latach słabej sprzedaży i strat oraz kilku nieudanych planach naprawczych.

W niedzielnym zgłoszeniu do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych w New Jersey sieć artykułów gospodarstwa domowego powiedziała, że ​​zacznie uporządkowane zaprzestanie działalności, podczas gdy szuka kupca na wszystkie lub niektóre swoje firmy. W ogłoszeniu upadłości detalista powiedział, że zamknie wszystkie swoje sklepy do 30 czerwca.

Na razie 360 ​​sklepów Bed Bath & Beyond oraz 120 witryn Bye Bye Baby i jej strony internetowe są otwarte dla klientów.

Wymienia aktywa i pasywa o wartości od 1 do 10 miliardów dolarów. Posunięcie to wynika z ciągłego braku zabezpieczenia finansowania przez firmę.

W oświadczeniu firma z siedzibą w Union w stanie New Jersey stwierdziła, że ​​dobrowolnie „złożyła wniosek o uporządkowaną likwidację swoich przedsiębiorstw, prowadząc ograniczony proces marketingowy w celu pozyskania zainteresowania sprzedażą jednego lub więcej niektórych lub wszystkich swoich aktywów ”.

Zamykanie sklepów może zagrozić tysiącom miejsc pracy. Z akt sądowych wynika, że ​​firma zatrudnia 14 tys. pracowników. To znacznie mniej niż 32 000 w lutym 2022 r.

Sixth Street Specialty Lending, Inc., aby umożliwić Bed Bath & Beyond kontynuowanie działalności podczas bankructwa

„To śmierć ikony. Wiele osób z nią dorastało” — powiedział Neil Sanders, dyrektor zarządzający Global Data Retail. „To firma w handlu detalicznym, ale niestety bycie firmą nie chroni przed problemami finansowymi”.

Założona w 1971 roku firma Bed Bath & Beyond od lat cieszy się statusem detalisty wielkopowierzchniowego, oferując szeroki wybór pościeli, ręczników i gadżetów, nieporównywalny z konkurencją w domach towarowych. Była to jedna z pierwszych firm, które wprowadziły na rynek dzisiejsze urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak frytkownica powietrzna lub ekspres do kawy na jedną porcję, a jej kupony rabatowe od 15% do 20% były wszędzie.

READ  Jak kontrakt Trevora Lawrence'a wpływa na potencjalne rozszerzenie Brock Bird – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Ale przez ostatnią dekadę Bed Bath & Beyond borykało się ze słabą sprzedażą, głównie z powodu bałaganu w asortymencie i opóźnionej strategii online, co utrudnia konkurowanie z takimi firmami jak Target i Walmart, które wzmocniły swoje wewnętrzne działy wysokiej klasy prześcieradła i pościel. Tymczasem gracze online, tacy jak Wayfair, uwodzą klientów niedrogimi i modnymi meblami i wystrojem wnętrz.

Pod koniec 2019 roku firma Bed Bath & Beyond zwolniła dyrektora Target, Marka Trittona, aby odwrócić sprzedaż. Tritton szybko ograniczył kupony i zaczął wprowadzać marki sklepowe kosztem marek krajowych, co okazało się katastrofalną strategią dla sprzedawcy.

Pandemia wkrótce po jego przybyciu zmusiła detalistę do czasowego zamknięcia sklepów. Analitycy twierdzą, że nie był w stanie wykorzystać kryzysu zdrowotnego do uruchomienia skutecznej strategii online, jak inni. Podczas gdy rok temu wielu sprzedawców detalicznych borykało się z problemami z łańcuchem dostaw, firma Bed Bath była jedną z najbardziej narażonych, ponieważ brakowało jej wielu z 200 najlepiej sprzedających się produktów na sezon świąteczny 2021 r., w tym urządzeń kuchennych i elektroniki osobistej.

Sprzedawca detaliczny sprzedał Triton w czerwcu 2022 r., po dwóch kwartałach katastrofalnej sprzedaży. W ostatnich miesiącach firma, pod kierownictwem niedawno mianowanej prezes i dyrektor generalnej Sue Crowe, powróciła do swojej pierwotnej strategii skupiania się na markach krajowych, zamiast forsowania własnych marek sklepowych. Jednak ze względu na problemy finansowe detalisty, firmie trudno jest nakłonić dostawców do dostarczenia towarów.

W zeszłym sezonie świątecznym w sklepach brakowało wielu kluczowych artykułów i straciło wielu klientów, co nadal nękało sprzedawcę przez sezon zimowy i wiosenny.

Złożenie wniosku o upadłość nastąpiło w momencie, gdy akcje firmy dalej spadały, a spekulacje na temat zbliżającego się ogłoszenia upadłości wzrosły. Pogorszyły się też jej wyniki finansowe. Pod koniec marca wstępne wyniki wykazały spadek sprzedaży o 40% do 50% w sklepach otwartych co najmniej rok w kwartale zakończonym 25 lutego.

READ  Wydobyto ciała 27 pracowników, którzy zginęli w pożarze w peruwiańskiej kopalni złota Aktualności

Pod koniec marca w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd firma poinformowała, że ​​planuje sprzedać akcje o wartości 300 milionów dolarów, aby uniknąć ogłoszenia upadłości.

Sprzedawca artykułów gospodarstwa domowego wydał kilka ostrzeżeń o możliwym ogłoszeniu upadłości od początku tego roku. Pod koniec stycznia firma zauważyła w rządowym zgłoszeniu, że nie spłaciła swoich pożyczek i nie miała środków na spłatę tego, co była winna. Niewykonanie zobowiązania zmusza firmę do przyjrzenia się różnym alternatywom, w tym restrukturyzacji zadłużenia w sądzie upadłościowym, podała firma.

Bed Bath & Beyond dołącza do rosnącej listy sprzedawców detalicznych, którzy do tej pory ogłosili upadłość w tym roku, w tym sieć zaopatrzenia imprez Party City i David’s Bridal. Bankructwo może stanowić wgląd w to, co ma nadejść branża detaliczna, biorąc pod uwagę zmieniający się krajobraz i rosnące wyzwania w gospodarce USA.

W samym środku pandemii kilku sprzedawców detalicznych, w tym Neiman Marcus i JC Penney, złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11. Ale w 2022 r. nastąpiło wytchnienie od wniosków o upadłość detaliczną, ponieważ kupujący, rządowe środki stymulacyjne i oszczędności zgromadziły się, pomogły wesprzeć wszelkiego rodzaju detalistów. Ale z powodu zaostrzenia kredytu i uporczywej inflacji, kupujący zacieśnili swoje portfele w ostatnich miesiącach, co sprawiło, że borykający się z problemami sprzedawcy detaliczni, tacy jak Bed Bath & Beyond, najbardziej ucierpieli.

Firma Bed Bath & Beyond próbowała odwrócić swoją działalność i obniżyć koszty po tym, jak nowe strategie poprzedniego kierownictwa pogorszyły spadki sprzedaży. Firma ogłosiła w sierpniu zeszłego roku, że zamknie 150 sklepów o tej samej nazwie i zmniejszy zatrudnienie o 20%. Przeznaczyła również ponad 500 milionów dolarów na nowe finansowanie.

Akcje Bed Bath & Beyond, które były notowane w trudnej sytuacji, również są niestabilne. W ciągu dwóch tygodni w sierpniu nastąpił straszny spadek z 5,77 USD do 23,08 USD. Handel przypominał zeszłoroczne szaleństwo na akcjach memów, kiedy to firmy znajdujące się w niekorzystnej sytuacji nagle stały się ulubieńcami inwestorów z małą kieszenią.

READ  ZWYCIĘZCA BELMONT STAKES 2024, WYNIKI: Były zawodnik MLB Jayson Werth wygrywa na torze, Dornoch wygrywa zdenerwowany mecz w Saratodze

Chewy Inc., internetowy sprzedawca produktów dla zwierząt, kupił w marcu około 10% udziałów w Bed Bath & Beyond. Po tym, jak współzałożyciel miliardera, Ryan Cohen, sprzedał wszystkie swoje akcje, akcje wróciły na ziemię.

Akcje zbliżały się do 30 centów w ciągu ostatnich kilku dni. Rok temu akcje kosztowały około 17 USD.

Bed Bath & Beyond poinformowało, że spodziewa się przetwarzania zwrotów i wymian zgodnie ze swoimi zwykłymi zasadami do 24 maja w przypadku przedmiotów zakupionych przed niedzielą. Oczekuje również, że karty podarunkowe, bony podarunkowe i certyfikaty lojalnościowe będą przyjmowane do 8 maja. Przestanie przyjmować kupony w środę.

Pisarz AP Bruce Shipkowski z Toms River w stanie New Jersey przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *