BIAŁAS & LANEK – „IN HAJS WE TRUST” Mixtape – Recenzja

0
BIAŁAS & LANEK - IN HAJS WE TRUST Mixtape - Recenzja
BIAŁAS & LANEK - IN HAJS WE TRUST Mixtape - Recenzja

Darmowe mixtape’s, choć tak popularne za Oceanem, w Polsce wciąż są rzadkością, dlatego z niemałym zaciekawieniem sięgnęłam po wydawnictwo sygnowane przez Białasa, Lanka oraz DJ’a Johny’ego.

 

Oczekiwań nie miałam zbyt wielkich, gdyż rodzima scena zdążyła nas już przyzwyczaić do tego, że mixtape jest kojarzony z odrzutami, blendami, remixami i zapychaczami. Pomimo tego, że większość z 12 kawałków (z wyjątkiem remixu ”Bon Voyage”, który wyróżnia się na tle reszty sampelkiem rodem z latynoskich stron) na płycie brzmi bardzo podobnie, to Białasowi i spółce udało się trochę uciec od stereotypów.

 

BIAŁAS & LANEK - IN HAJS WE TRUST
BIAŁAS & LANEK – IN HAJS WE TRUST Mixtape – Okładka

 

Od pierwszej minuty nasze uszy bombardowane są przez tłuste bity w których bass skutecznie wprawia w ruch nasze karki zwalniając tylko na chwilę w nieco hmm… sentymentalnym (?) kawałku ”Metro Marymont”, w którym to Białas w dość typowy dla siebie sposób komentuje dawną współpracę ze Step Records. Kawałkiem, który diametralnie wybija się z tego grona jest ”Boxlogo”, który buja niemiłosiernie powodując, że chce się do niego wracać. Godny uwagi jeszcze jest ”Sheraton Flow” ze względu na gościnny udział Kaza, który jako jedyny z zaproszonych gości sprostał wyzwaniu.

 

 

Najsłabszym ogniwem jest kawałek ”Trap House”, w którym Białas ogranicza się do śpiewania refrenu, ustępując miejsca młodszemu koledze White’owi. Niestety reprezentant 2115 serwuje nam mdłą, niewyraźnie zarymowaną zwrotkę. Białas tekstowo jak zwykle nie zniża się do pewnego poziomu, potwierdzając że technicznie należy do ścisłej czołówki newschool’owych raperów, jednak popada on coraz częściej w monotematyczność kurczowo trzymając się tematu bragga, swojej przeszłej niedoli oraz obecnego dobrobytu.

 

BIAŁAS & LANEK - IN HAJS WE TRUST Mixtape
BIAŁAS & LANEK – IN HAJS WE TRUST Mixtape – Tracklista

 

IN HAJS WE TRUST MIXTAPE” można chwalić za iście amerykańskie wykonanie, niezwalniające tempa utwory, gorące linijki Białasa, dobre refreny i udany występ Kaza. Szkoda jedynie, że jednak na pierwszy plan wysuwa się monotonność płyty. Płyta to jedna z tych, które lecą sobie w tle gdy jedziesz furą, ale by ją dać na fula, powodów masz bardzo mało.

 

BIAŁAS & LANEK – IN HAJS WE TRUST Mixtape: 2/5 | ★★☆☆☆

Jarasz się dobrą muzyką? Polub Nas!