Biden mówi sojusznikom, że wie, że ma kilka dni na uratowanie nominacji

Prezydent Biden powiedział kluczowym sojusznikom, że zdaje sobie sprawę, że nadchodzące dni są krytyczne i rozumie, że nie może uratować swojej kandydatury, jeśli nie uda mu się przekonać wyborców po katastrofalnej debacie, która odbyła się w zeszłym tygodniu.

Według dwóch jego współpracowników, którzy z nim rozmawiali, p. Biden upierał się, że pozostaje głęboko zaangażowany w swoją kandydaturę na reelekcję, ale zdaje sobie sprawę, że w grę wchodzi jego wiarygodność jako kandydata.

Nawet gdy urzędnicy Białego Domu próbowali uspokoić nerwy wśród urzędników Bidena, prezydent podczas środowej rozmowy telefonicznej ze swoimi sztabami wyborczymi starał się emanować pewnością siebie.

„Nikt mnie nie wypchnął” – powiedział p. – powiedział Biden podczas rozmowy telefonicznej. „Nie poszedłem.”

Wiceprezydent Kamala Harris również była w kolejce.

„Nie ustąpimy. Pójdziemy śladem naszego prezydenta” – zapowiedział. „Będziemy walczyć i zwyciężymy”.

Jednakże pan. Sojusznicy Bidena twierdzą, że prezydent prywatnie przyznał, że kilka jego kolejnych wystąpień w weekend świąteczny 4 lipca powinno wypadnąć dobrze, w szczególności wywiad zaplanowany na piątek z Georgem Stephanopoulosem z ABC News oraz przerwy w kampaniach w Pensylwanii i Wisconsin.

„Jeśli zdarzy mu się jeszcze dwa takie zdarzenia, jesteśmy w innym miejscu” – wiedział, że pod koniec tygodnia jeden ze współpracowników, pan. Zauważa niepewność i brak skupienia w debacie Bidena. Osoba, która w ciągu ostatnich 24 godzin rozmawiała z prezydentem, pod warunkiem zachowania anonimowości podjęła rozmowę, aby omówić napiętą sytuację.

Relacje z rozmów z sojusznikami to pierwszy publiczny sygnał, że prezydent poważnie zastanawia się, czy uda mu się dojść do siebie po fatalnym występie na scenie debaty w Atlancie w czwartek.

W nowym sondażu przeprowadzonym przez „The New York Times” i Siena College były prezydent Donald J. Obecnie Trump prowadzi Bidena z 49 do 43 procent wśród wyborców w całym kraju, co oznacza trzypunktową zmianę w kierunku Partii Republikańskiej w porównaniu z tygodniem temu. Dyskusja. Sześciopunktowy deficyt w sondażu Timesa/Sieny był ciosem dla kampanii i choć niektórzy znawcy obawiają się, że mogło być gorzej, trudno będzie go utrzymać.

READ  Aniołowie zdobyli 13 obiegów w trzeciej rundzie. Góry Skaliste

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że ​​prezydent powiedział jej bezpośrednio, że nie rozmawiał z sojusznikami w sprawie wycofania się z wyścigu.

„To całkowita nieprawda” – stwierdził podczas odprawy.

Ale pan. Jeden z sojuszników Bidena, jego główny doradca, który wypowiadał się pod warunkiem zachowania anonimowości, powiedział, że prezydent „dobrze zdaje sobie sprawę z wyzwania politycznego, przed którym stoi”.

Pan. Biden wiedział, powiedziała ta osoba. Pan. Biden, jak powiedziała ta osoba, wierzy, że jest skutecznym przywódcą, który jest bystry psychicznie i „nie może zrozumieć, jak inni ludzie tego nie akceptują”.

Pan. Biden nadal uważa, że ​​jego debata była słabym występem, a nie wydarzeniem odkrywczym na temat jego zdolności do wykonywania tej pracy przez cztery lata – stwierdził Biden.

Główni darczyńcy partii osobiście dzwonili do członków Izby, senatorów, super PAC, kampanii Bidena i Białego Domu, a Mr. Demokraci zaznajomieni z debatą twierdzą, że uważają, że Biden powinien ustąpić.

Wybrany Demokrata, przemawiając pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na drażliwość polityczną, powiedział, że decyzja nadal ostatecznie należy do pana Trumpa. Powiedział, że to zależy od Bidena. „Jedyne, co się liczy, to jego decyzja, czy zrezygnuje, czy nie” – powiedziała osoba.

W Białym Domu wyżsi urzędnicy próbowali uspokoić nerwy podczas telekonferencji na szczeblu personelu. Szef sztabu Białego Domu Jeff Giants powiedział pracownikom prezydenta, aby trzymali głowy nisko i mówili: „Wykonajcie, wykonajcie, jeszcze raz wykonajcie”. Pan. Naukowcy kazali im także „nosić głowę wysoko” i być dumni, co, jak przyznał, miało w sobie element ironicznego humoru.

Pan. Biden powoli kontaktował się osobiście z kluczowymi Demokratami, aby rozwiać ich obawy, wywołując gniew w partii i frustrując niektórych swoich doradców. Pani. Według Jean-Pierre’a prezydent jest obecnie „powiązany” z przedstawicielem Nowego Jorku, Hakeemem Jeffriesem; Senator Chuck Schumer z Nowego Jorku, przywódca większości; Rep. Nancy Pelosi z Kalifornii, była mówczyni; Przedstawiciel James E. z Karoliny Południowej. Clyburna; i senator Chris Coons z Delaware.

READ  Natalee Holloway: Joran van der Sloot wylądował w Alabamie z Peru

Prezydent zjadł lunch z panią Harris w Białym Domu i planował spotkać się tam z gubernatorami Demokratów później tego wieczoru. Do tej pory skupiał się na rozmowach z zaufanymi doradcami i członkami rodziny, którzy namawiali go, aby pozostał w wyścigu.

Demokratka ze stanu Michigan Debbie Dinkel powiedziała w wywiadzie dla MSNBC, że Mr.

„Musi pokazać Amerykanom, że potrafi wykonać tę pracę” – powiedział. „Nie można go teraz owinąć w bańkę”.

Główni darczyńcy wyrazili złość, że nie przyłączyli się do poniedziałkowego wezwania do kampanii. Niektórzy Demokraci są coraz bardziej podejrzliwi, że zespół prezydenta nie wypowiadał się w pełni na temat wpływu, jaki ma na niego starzenie się.

Przywódcy Demokratów w Izbie i Senacie oświadczyli w środę, że Mr. Nie namawiał swoich członków do gromadzenia się wokół Bidena. Zamiast tego usłyszeli niezliczone skargi na sposób, w jaki prezydent radzi sobie z sytuacją, ze strony całej partii, w tym centrowego skrzydła partii i jej postępowców.

Pan. Wielu sojuszników Bidena podkreślało, że nadal toczy on walkę o swoje życie polityczne i że w dużej mierze postrzega ten moment jako okazję do otrząsnięcia się po wykluczeniu, jak to miało miejsce wiele razy w jego półwieczej karierze. Jednocześnie ma jasność, jak trudna będzie walka o przekonanie wyborców, darczyńców i klasy politycznej, że jego program debat jest anomalią i nie podlega dyskwalifikacji.

W miarę narastania niepokojów w partii niektórzy doradcy prezydenta od mniej więcej dnia nabrali pesymizmu, wyrażając niezadowolenie nie tylko z przebiegu debaty, ale także ze sposobu, w jaki była ona prowadzona od tego czasu.

pana Bidena, w tym jego syna Huntera Bidena i Pierwszą Damę Jill Biden. Większość rodziny Bidena wspiera prezydenta w kontynuowaniu jego kampanii.

Pan. Zespół Bidena starał się zbudować zaporę ogniową, lobbując wśród wybranych Demokratów i znanych osobistości partyjnych. Jednak we wtorek przedstawiciel Lloyd Doggett z Teksasu jako pierwszy Demokrata w Kongresie stwierdził, że prezydent powinien ustąpić, a inni prywatnie sugerowali, że mogą pójść w ich ślady.

READ  Dwa helikoptery armii amerykańskiej rozbiły się na Alasce, zabijając 3 żołnierzy

Piotra Bakera, Mikołaj Nehamas, Szymon J. Levian, Michael D. Zwykły I Łukasza Broadwatera Dodany raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *