Biden wygłasza kazanie na temat dziedzictwa Martina Luthera Kinga: „Czas wybrać”CNN

Joe Bidena Wygłaszając przemówienia w niedzielę z kościoła baptystów Ebenezer w Atlancie, został pierwszym urzędującym prezydentem, który wygłosił niedzielne kazanie z historycznego kościoła, w którym był pastorem, dopóki lider praw obywatelskich, dr Martin Luther King, Jr. Masakra w 1968 roku.

„Jesteś tu od 136 lat – wiem, że taki jestem, ale nie jestem” – żartował Biden, nazywając Kinga „jednym z moich jedynych bohaterów politycznych” od czasu rozpoczęcia służby publicznej.

W uwagach wygłoszonych podczas kazania prezydent odniósł się do obecnego momentu w historii Ameryki jako do „czasu wyboru”.

„Czy jesteśmy narodem, który wybiera demokrację zamiast autokracji? Nie mogłeś zadać tego pytania 15 lat temu, prawda? Można by pomyśleć, że demokracja została rozwiązana – nie dla Afroamerykanów, ale dla demokracji jako systemu instytucjonalnego. Ale tak nie jest, nie jest” – powiedział.

„Musimy wybrać społeczność zamiast chaosu. Czy jesteśmy ludźmi… czy wybierzemy miłość zamiast nienawiści? To są ważne pytania naszych czasów i wierzę, że to one są powodem, dla którego jestem tutaj jako wasz Prezydent. Życie i dziedzictwo dr Kinga wskazują nam drogę i musimy zwracać na to uwagę” – powiedział Biden.

Pochwalił Kinga i jego dziedzictwo, zauważając, że pionier praw obywatelskich „urodził się w kraju, w którym segregacja była smutnym faktem”.

Przybycie Bidena nastąpiło pośród Nieustający strumień objawień Później wiąże się to z załatwianiem przez niego tajnych dokumentów W okresie pełnienia funkcji wiceprezesa. Biały Dom spotkał się z rosnącą krytyką za brak przejrzystości wobec opinii publicznej w związku z odkryciem tajnych materiałów w domu Bidena i jego dawnym prywatnym biurze. prokuratora generalnego Merricka Garlanda Powołany Specjalny Adwokat Podejmij dochodzenie w sprawie tajnych dokumentów znalezionych w dwóch lokalizacjach powiązanych z Bidenem.

Obecny pastor kościoła baptystów Ebenezer, demokratyczny senator. Raphael Warnock zaprosił Bidena do wygłoszenia w niedzielę przemówienia na temat 94. urodzin Kinga. Warnocka tam było Niedawno wybrany na pełną sześcioletnią kadencję Po wyborach w Gruzji, gdzie odsunął się od Bidena na szlaku kampanii, sondaże pokazały większość wyborców. Nie pochwala pracy prezydenta.

W kościele Biden mówił o dziedzictwie Kinga i wielu kwestiach, w tym prawach obywatelskich i prawach wyborczych.

„Miał wszelkie powody, by sądzić, podobnie jak inni z jego pokolenia, że ​​historia została już napisana, że ​​segregacja jest przeznaczeniem Ameryki – ale odrzucił ten wniosek” – powiedział Biden. „Często, kiedy ludzie słyszą o dr Kingu, myślą głównie o jego służbie i ruchu, epickiej walce o prawa obywatelskie i prawo do głosowania. Warto jednak pamiętać, że jego dzieło jest czymś głębszym — duchowym. To było przyzwoite”.

Przemówienie następuje w momencie, gdy prezydent wraz z doradcami przygotowuje plany swojej kandydatury na reelekcję i decyduje o swojej przyszłości politycznej. Biden przewrócił Gruzję w 2020 r., wspierany przez poparcie czarnych wyborców, a stan może okazać się kluczowy w przyszłorocznej kampanii prezydenckiej.

Przed podróżą Bidena do Gruzji starszy doradca Białego Domu ds. zaangażowania publicznego Keisha Lance Bottoms i Były burmistrz AtlantyWizyta została nazwana „punktem zwrotnym”, ponieważ program praw wyborczych prezydenta zatrzymuje się w Kongresie.

„Jeśli byłeś na East Side, widziałeś zdjęcia dr Kinga spotykającego się z Lyndonem Johnsonem, spotykającego się z innymi przywódcami praw obywatelskich, walczącego o głosowanie w Białym Domu – więc wciąż tu jesteśmy. to w 2023 roku, wiem, że potrzebujemy działania i potrzebujemy tego działania ze strony Kongresu, powiedział Bottoms, mówiąc dosłownie.

„Prezydent zrobił i będzie robił wszystko, co mógł w ramach swoich uprawnień wykonawczych, ale to wszystko, co może zrobić. Potrzebujemy Kongresu do działania” – dodał.

Demokratycznie kontrolowany dom Ustawa o wyborach została uchwalona w 2021 r., ale Senat Demokraci próbują zmienić zasady obstrukcji, aby uchwalić przepisy przegrany Wśród sprzeciwu ze strony umiarkowanych Demokratów Sens. Joe Manchin i Kirsten Sinema. Pochodzi z kina Emancypować sięPodczas gdy kluby trwają z Demokratami i Republikanami zdobył kontrolę nad Izbą Nastąpiły listopadowe wybory śródokresowe, które jeszcze bardziej zniweczyły nadzieje na kompromis w sprawie praw wyborczych.

Bottoms poparł postępowanie administracji w kwestii praw do głosowania, mówiąc dziennikarzom w piątek, że Biały Dom Biden „zrobił wszystko, co w jego mocy od władzy wykonawczej”, ale dodał, że jeśli istnieją dodatkowe kroki, które jeszcze bardziej zaostrzyłyby problem, „z zadowoleniem przyjmujemy te rekomendacje…”

Biały Dom poinformował, że podczas pobytu w Atlancie Biden ma spotkać się z członkami rodziny królewskiej i organizacjami praw obywatelskich.

King został zamordowany w Memphis w stanie Tennessee w 1968 roku w wieku 39 lat.

W poniedziałek, gdy naród oddaje cześć Kingowi w święto nazwane jego imieniem, Martin Luther King, Jr. Day Breakfast z National Action Network w Waszyngtonie wraz z ks. Biden wygłosi przemówienie programowe na zaproszenie Ala Sharptona.

Ta historia została zaktualizowana.

READ  Ceny złota odrobiły straty w obciążonych wyścigach po cięciach OPEC+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *