Burza śnieżna w Nowej Anglii spowodowała przerwy w dostawie prądu w całym regionie

Potężna wiosenna burza przybrzeżna uderza w Nową Anglię, przynosząc nawet do dwóch stóp śniegu, znaczne opady śniegu i silne wiatry, które mogą pozbawić prądu. Według PowerOutage.us ponad 600 000 klientów na północnym wschodzie kraju nie ma prądu, z czego prawie 500 000 mieszka w samych New Hampshire i Maine. Ostrzeżenia przed burzami zimowymi dotyczą całego Vermont i New Hampshire, a także Maine i większości wschodniego stanu Nowy Jork na północ od Albany.

W wyniku tej samej burzy we wtorek i środę na części północnego Wisconsin i na Górnym Półwyspie Michigan spadła od jednej do dwóch stóp śniegu, a ze względu na jej ciężar pozbawiono prądu ponad 150 000 klientów, co doprowadziło do połamania drzew i linii energetycznych.

W pierwszym tygodniu kwietnia potężna burza nawiedziła większość Stanów Zjednoczonych, przynosząc śnieg, lód i powodzie na wybrzeżach Nowej Anglii. (Wideo: John Farrell/The Washington Post)

Nieco dłużej trwająca burza rozpoczęła się w środę na północnym wschodzie i ostatecznie dotrze do części New Hampshire i Maine dopiero w piątkowy wieczór lub sobotę.

Śnieg występuje po zimnej stronie potężnego i szeroko rozpowszechnionego systemu burzowego, który nawiedził kraj. Ulewne deszcze, powodzie i śnieg nawiedziły Kalifornię w weekend, po czym wywołały groźne burze w środkowych i wschodnich stanach, które utrzymywały się przez pierwszą połowę tygodnia pracy.

Zdjęcia satelitarne pogody pokazują duży wir niskiego ciśnienia nad Ohio. Spowodowało to ochłodzenie wzdłuż wschodniego wybrzeża i utworzenie obszaru niskiego ciśnienia na południe od Long Island. Ciągnie zimne powietrze na południe, a wilgoć w kierunku wybrzeża. To zimne powietrze wdzierało się do gór Massachusetts, gdzie spadła zimowa mieszanka. Dalej na północ śnieg zmienił się w ciężki, mokry śnieg.

Oto ile śniegu spadło do tej pory:

 • 15,2 cala w Greensboro, Vt.
 • 13,5 cala w Rochester, Vt.
 • 12,2 cala w Porter w stanie Maine
 • 12,1 cala w Hollis w stanie Maine
 • 12 cali w Edenie, Vt.
 • 11,5 cala w Warren, Vt.
 • 11 cali w Deerfield, NH
 • 8,2 cala w Plainfield w stanie Massachusetts.
 • 8 cali w Conway, NH
 • 6 cali w Portland w stanie Maine
READ  Nowe dane łączą źródło epidemii z jenotami na rynku w Wuhan

Śnieg będzie się utrzymywał w północno-wschodnim Nowym Jorku, Vermont, New Hampshire, północnym Massachusetts i dużej części stanu Maine (głównie na zachód od autostrady międzystanowej 95) aż do czwartkowego wieczoru. W ciężkich strefach możliwe jest od 3 do 5 cali.

Do czwartkowej nocy do stanu Maine może dotrzeć ośrodek niskiego ciśnienia, wprowadzając do stanu łagodną morską bryzę, zamieniając śnieg w marznący deszcz lub zimową mieszankę w głąb lądu do centrum Maine. Największe opady śniegu będą w Vermont i New Hampshire, ale będą systematycznie spadać w zachodnim i północnym stanie Maine.

Śnieg może utrzymywać się od piątku do piątku w nocy we wnętrzu stanu Maine, jako w centrum układu niskiego ciśnienia w pobliżu wybrzeża. Przelotne opady śniegu mogą nadal występować w górach Vermont, New Hampshire i Nowym Jorku, a także w okolicach jezior Ontario i Erie.

Chociaż w piątek opady mogą zmienić się w deszcz we wschodnim Maine i wzdłuż wybrzeża, w sobotę rano na krótko może zmienić się w śnieg, zanim obszar niskiego ciśnienia w końcu przesunie się na wschód.

Silny wiatr i powodzie na wybrzeżu

Burze towarzyszy silny wiatr, w porywach dochodzący do 100 km/h w Nantucket i 58 km/h w Hyannis. W Bostonie w porywach osiągano prędkość 59 mil na godzinę, a w Provincetown na krańcu wybrzeża Cape w porywach do 54 mil na godzinę.

Portland International Airport w Maine w porywach osiągało prędkość 53 mil na godzinę, a na wybrzeżu kilka w porywach od 60 do 70 mil na godzinę.

Silny wiatr pomógł zepchnąć wodę na brzeg. W Bostonie poziom wody jest o 3,9 stopy wyższy od normalnego, a w Outer Gap do tej pory było to 2,3 stopy.

W większości stanu Wisconsin zgromadziła się rozległa głębokość od 5 do 10 cali, ale na wyższych wysokościach w pobliżu Marquette na górnym półwyspie Michigan suma sięgała od 12 do 18 cali. Ciężki śnieg spadł z wtorkowego wieczoru do wczesnej środy rano.

READ  Poprawki do ustawy o Rwandzie odrzucone w głosowaniu Izby Gmin

Tylko w Marquette 2 kwietnia spadło 14 cali, niemal podwajając stary rekord dzienny wynoszący 7,2 cala z 2016 r. Green Bay otrzymał 6,5 cala, w tym 5,1 cala 2 kwietnia. Suma dla tej jednej burzy przekroczyła średnią miesięczną. Green Bay i Marquette były zbliżone do średniej.

Dodatkowy Całkowite burzowe opady śniegu Dodaje:

 • 14,2 cala w East La Crosse w stanie Wisconsin.
 • 14 cali w Ishbeming w stanie Michigan. (na południowy zachód od rynku)
 • 12 cali w Herman w stanie Michigan. (na zachód od Rynku)
 • 8 cali w Kaledonii w stanie Minnesota (na południowy zachód od La Crosse)
 • 6,8 cala Escanaba, Michigan. (na północnym brzegu jeziora Michigan)
 • 6,5 cala w Dubuque w stanie Iowa
 • 4 cale we Freeport, Illinois.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *