Burze zagrażają regionowi, który kilka dni temu nawiedził huragan

Środkowy Zachód zaczął doświadczać trudnych warunków pogodowych w postaci burz we wtorek po południu, zaledwie kilka dni po tym, jak silne tornada przetoczyły się przez części środkowych Stanów Zjednoczonych, a śnieżyce nawiedziły poziom północny. Oczekiwano, że podobnie burzliwy system burzowy dostarczy kilka ekstremalnych warunków pogodowych w tych samych stanach od wtorku do środy.

Po cieplejszej stronie systemu burzowego kilkanaście stanów, od Wisconsin po Teksas, jest ponownie zagrożonych trudnymi warunkami pogodowymi. Wiatry i tornada najprawdopodobniej dotkną stany Iowa, Illinois, Missouri i Arkansas.

Oto, czego można się spodziewać w całym kraju.

Gdy po południu burze przeniosły się do wschodniej części stanu Iowa, w miastach w północno-wschodnim Illinois pojawiły się doniesienia o niszczycielskim gradzie wielkości piłki baseballowej, wiejącym z wiatrem do 80 mil na godzinę, według National Weather Service w Chicago. Na granicy hrabstw Oakley i Lee.

„To niebezpieczna burza” – ostrzega serwis. „Jeśli jesteś na jego drodze, schowaj się przed oknami!”

Urzędnicy w innych miejscach ostrzegli mieszkańców dotkniętych obszarów, aby przygotowali się na gorsze warunki.

„Ryzyko związanego z deszczem tornada w ciemności jest znacznie większe niż w ciągu dnia, kiedy wszyscy są na zewnątrz i zwracają uwagę” – powiedział John Green, przełożony z hrabstwa Johnson w stanie Iowa. Kilka dni temu z powodu złej pogody. 24-mieszkaniowy budynek w Coralville, około 20 mil na południe od Cedar Rapids, został uznany za „nienadający się do zamieszkania”. Pan. — powiedział Zielony. Dodał, że burza Terrego w 2020 roku szczególnie zdenerwowała mieszkańców.

Biuro usług pogodowych dla Quad Cities, grupy miast w Iowa i Illinois, powiedziało, że obszar ten może być odbierany. Trzy rundy trudnych warunków pogodowych Początek we wtorek po południu. Druga i trzecia runda odbędą się we wtorek wieczorem i wczesną środę. Oczekuje się, że w najpoważniejszych burzach burze będą przemieszczać się z prędkością od 50 do 60 mil na godzinę.

READ  7000 pielęgniarek strajkuje w 2 nowojorskich szpitalach

Zła pogoda może zakłócić drugą turę wyborów burmistrzów w Chicago, do której urzędnicy wezwali mieszkańców w poniedziałek. Głosuj wcześnie. (Do południa czasu lokalnego oddano ponad 364 500 głosów, co oznacza frekwencję w całym mieście na poziomie 22,9 procent). Burza może również wpłynąć na frekwencję wyborczą w Wisconsin.

„Możliwe są silne, długotrwałe podmuchy wiatru oprócz dużego gradu i niszczących wiatrów” – poinformowali we wtorek rano synoptycy Storm Prediction Center. Część z nich prawdopodobnie będzie miała miejsce w nocy.

Późnym wieczorem we wtorek zła pogoda zacznie się przenosić na części południa. Prognozy powiedziały, że rośnie zaufanie do potencjału rzadkich i niebezpiecznych nocnych tornad i niszczących wiatrów w niektórych częściach południowego Arkansas i Teksasu. Nocne tornada nie są rzadkością, ale mogą wystąpić silne nocne tornada, takie jak to tutaj.

Meteorolodzy ze służby pogodowej w Little Rock, Ark – zaalarmowali mieszkańcy we wtorek rano Uważaj z tego powodu.

„Poważne zmęczenie pogodowe jest bardzo realne” – powiedzieli synoptycy. Ostrzegali, że wtorkowa nocna prognoza, z groźbami po północy, może prowadzić do „fałszywego poczucia bezpieczeństwa, ponieważ nic się nie dzieje w ciągu dnia”.

Prognozy twierdzą, że czas burz może prowadzić do „większej podatności na zagrożenia”, podkreślając znaczenie zachowania czujności i posiadania wielu metod otrzymywania alertów, które mogą obudzić osobę ze snu.

Na północ od centrum systemu burzowego, od Gór Skalistych po górny Środkowy Zachód, możliwe są opady od stopy do dwóch stóp ciężkiego śniegu. Taka ilość śniegu może podważyć niektóre kwietniowe rekordy śnieżne w Dakocie i północno-zachodniej Minnesocie. Poinformowali synoptycy z Centrum Prognoz Pogody Poniedziałkowe popołudnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *