Cena akcji Meta rośnie po pokonaniu zysków za I kwartał, Zuckerberg Tooting AI

Akcje Meta wzrosły w czwartek po tym, jak zyski firm technologicznych przebiły oczekiwania Wall Street.
Noaha Bergera/Getty Images

  • Akcje Meta wzrosły w czwartek o 14% po tym, jak zyski przebiły oczekiwania Wall Street.
  • Gigant mediów społecznościowych odnotował wzrost przychodów po trzech kwartałach spadków.
  • Dyrektor generalny Mark Zuckerberg pochwalił sztuczną inteligencję i obiecał obniżyć koszty w „potencjalnym roku” Meta.

Akcje MetaPlatforms wzrosły w czwartek po firmach technologicznych Zyski za I kw przebić oczekiwania Wall Street. Dyrektor generalny Mark Zuckerberg zachwalał plany giganta technologicznego w zakresie sztucznej inteligencji, a właściciel Facebooka, WhatsApp i Instagrama obiecał utrzymać koszty na niskim poziomie, gdy je realizuje. „Rok wydajności”.

Akcje tytana mediów społecznościowych wzrosły o 14% po dzwonku otwierającym i były notowane poniżej 239 USD za akcję o 9 rano ET.

Według Refinitiv inwestorzy wzmocnili akcje Meta po tym, jak odnotowały zysk w wysokości 2,20 USD na akcję po zamknięciu w środę. Jej przychody wzrosły o 3% rok do roku do 28,65 mld USD, odwracając trzy kwartały z rzędu spadków.

A Rozmowa po zarobkach, Mark Zuckerberg pochwalił wysiłki firmy w zakresie sztucznej inteligencji i obiecał ograniczyć koszty. – powiedział założyciel i dyrektor generalny Meta Rekomendacje AI sprawiły, że ludzie spędzali o 24% więcej czasu na Instagramie Dzieje się tak od czasu uruchomienia Reels konkurencji TikTok.

Dodał, że planuje spowolnić zatrudnienie w 2023 r., aby kontrolować koszty. Meta zwolniła już dziesiątki tysięcy pracowników w kilku rundach redukcji zatrudnienia.

„Kiedy zaczynaliśmy tę pracę w zeszłym roku, nasza firma nie radziła sobie tak dobrze, jak bym chciał” – powiedział analitykom Zuckerberg. „Ale teraz wykonujemy tę pracę z pozycji siły”.

„Nawet gdy poprawia się nasza sytuacja finansowa, nadal wierzę, że spowolnienie rekrutacji, spłaszczenie naszej struktury zarządzania, zwiększenie procentowego udziału technologii w naszej firmie i bardziej agresywne ustalanie priorytetów projektów poprawi szybkość i jakość naszej pracy” – dodał.

Meta jest jedną z najlepiej radzących sobie akcji w 2023 roku. Wzrosło o 74% od początku roku, zanim środowe dobre wyniki napędzały dalszy rajd.

Jeśli jego zyski utrzymają się do czwartkowych godzin zamknięcia, zwiększy swoją kapitalizację rynkową o prawie 80 miliardów dolarów.

Czytaj więcej: Mark Zuckerberg mówi, że ludzie spędzali 24% więcej czasu na Instagramie po wprowadzeniu kołowrotków napędzanych przez Meta AI

READ  John Fetterman wraca do Senatu po leczeniu depresji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *