Czyja Gwiazda zabłyśnie w 2021r.? – Najlepsi w podziemiu cz.1

0
Kucior

Perły w oceanie

Scena w ciągu ostatnich kilku lat się zmieniła. Do bardzo hermetycznego grona artystów zaczęło dołączać bardzo dużo nowych twarzy. To wszystko za sprawą popularyzacji kultury hip-hop ale też dużo łatwiejszego dostępu choćby do sprzętu nagraniowego. Dodatkowo muzyczny rozwój serwisów streamingowych gdzie każdy może się dzielić swoją muzyką też miał na to wpływ. A więc na kogo zwrócić uwagę? Kto ma potencjał by pojawić się na waszych słuchawkach na stałe? Przedstawię wam pierwszą czwórkę. Zapraszam do lektury.

Istotnie Istotni

Pierwszymi postaciami, moim zdaniem wartymi uwagi, jest duet Don Istotnie/Foxs. W zeszłym roku wydali na kanale easymonday records sporo wartościowej muzyki. Vibe rodem z Lavoramy, warstwa liryczna na bardzo wysokim poziomie. Bardzo lotne płynne flow i produkcję Foxs, które we mnie budzą dużo wspomnień. Może nawet tęsknoty za starymi czasami. Ostatnio wrzucili kolejny singiel z Proceente na feacie który warto obadać. Buja!

Wszędzie nawet u Kstyka

Kolejnym którego warto wyróżnić jest promowany przez starego dobrego Kstyka wszedzieZUBER. Agresywny styl, technika na poziomie, sporo podwójnych. Ktoś kto poświęci czas na sprawdzenie Zubera na pewno nie uzna go za zmarnowany. Myślę że kwestia czasu jest aż ten młody chłopak przebije się do świadomości słuchaczy. Na pewno warto mieć go na uwadze.

Don’t kill my vibe

Kucior. Człowiek który i zaśpiewa i nawinie. Wszystko z sensem. Każdy utwór ma brzmienie, przyjemne, lekkie. Kucior to dobry wybór na wieczorny chill, jego muzyka wycisza i pozwala wypocząć. Jeśli się skupimy na tekstach na pewno wyciągniemy z nich ciekawy przekaz, nie jest to liryka o niczym. Ciekawie używane przenośnie, skupienie się na warstwie tekstowej. Odpowiedni dobór produkcji pod własny wokal i mamy kompletnego artystę z własnym przemyślanym stylem. Polecam

Po Królewsku

W dzisiejszym zestawieniu na pozycji numer cztery uplasował się Youngiełło. O chłopaku usłyszałem za sprawą akcji Hot16Challenge2. Położył tam bardzo dobra technicznie zwrotkę, na ciekawym niestandardowym bicie, z łamanym flow choć nadal ciut jednostajnym. Ogromny potencjał, ale nadal dużo pracy przed nim jesli ma się przebić do mainstreamu.

Czy i kto z nich zostanie z nami na stałe? A może wszyscy znikną w zalewie raperów na polską scenę? Na pewno warto ich sprawdzać.

Życzymy sukcesów!