Donald Trump skazany w śledztwie dotyczącym prania pieniędzy

17:38 ET, 30 maja 2024 r

Oto, co skazanie Trumpa oznacza dla jego kampanii prezydenckiej i prawa do głosowania

Od Zachary’ego B. Wolfa, CNN

Teraz jest jury w Nowym Jorku Były prezydent Donald Trump został skazany we wszystkich 34 zarzutach fałszowanie dokumentacji handlowej, Kolejne oczywiste pytanie: czy skazany przestępca może kandydować na prezydenta?

Konstytucja Stanów Zjednoczonych przewiduje tylko trzy wymagania wobec kandydatów na prezydenta. Oni muszą:

  • Bądź urodzonym obywatelem.
  • Musi mieć co najmniej 35 lat.
  • Musi być rezydentem Stanów Zjednoczonych od co najmniej 14 lat.

Trump spełnia wszystkie trzy wymagania. Prawdopodobnie istnieje inne kryterium zawarte w 14. poprawce, które stanowi, że każdy, kto złożył przysięgę przed przystąpieniem do buntu, nie może być oficerem USA. Ale Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wydał orzeczenie na początku tego roku Kongres musi uchwalić specjalne ustawodawstwo w celu wdrożenia tego zakazu. To nie nastąpi w najbliższym czasie.

Czy Trump nadal może głosować?

To zależy. Każde państwo ustala własne zasady. Trump mieszka obecnie na Florydzie, a wyborcy z Florydy w 2018 r. zdecydowanie go popierają Referendum w sprawie przywrócenia praw wyborczych skazanym przestępcom.

W wywiadzie dla CNN Neil Volz, zastępca dyrektora Florida Rights Restoration Coalition, organizacji pomagającej odzyskać prawa wyborcze osobom przebywającym wcześniej w więzieniach, przewidział, że Trump nie będzie miał większych problemów z uzyskaniem głosów z Florydy. Odroczenie jurysdykcji wyroku skazującego, czy przestępca może głosować. W Nowym Jorku, po Ustawa została uchwalona w 2021 rKażdy skazany przestępca, który nie odbywał kary pozbawienia wolności, jest uprawniony do zarejestrowania się jako wyborca.

Nawet jeśli sędzia ostatecznie spróbuje skazać Trumpa na karę więzienia, jest mało prawdopodobne, że Trumpowi skończą się apelacje przed dniem wyborów. Tak czy inaczej, jeśli Trump zostanie skazany w jednej z dwóch spraw federalnych Sprawy karne przeciwko niemu Przed dniem wyborów może być inaczej.

Wersja tej historii pojawia się w biuletynie What Matters CNN. Zarejestruj się za darmo, aby otrzymać wiadomość na swoją skrzynkę odbiorczą Tutaj.

READ  Nvidia jest najcenniejszą spółką publiczną, przewyższającą Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *