Ekspert ostrzega przed kwestiami starzenia się przed debatą Joe Bidena i Donalda Trumpa

Przed debatą prezydencką pomiędzy prezydentem Joe Bidenem a byłym prezydentem Donaldem Trumpem czołowy ekspert ds. starzenia się przestrzegł słuchaczy przed „błądem potwierdzania”.

W czwartek w Atlancie w stanie Georgia zmierzą się ze sobą podczas pierwszej debaty od 2020 roku. Debata będzie prowadzona przez CNN i da każdemu kandydatowi szansę na wyrażenie opinii w kluczowych kwestiach, takich jak gospodarka, prawa reprodukcyjne i polityka zagraniczna.

Jednak eksperci polityczni uważają, że podczas debaty uwagę przyciągnie wiek, ponieważ zarówno Biden, jak i Trump wyrazili obawy niektórych wyborców dotyczące ich wieku. Lutowy sondaż przeprowadzony przez ABC News i IPSOS wykazał, że 59 procent wyborców uważa, że ​​zarówno 81-letni Biden, jak i 78-letni Trump są „za starzy”, aby zostać prezydentem, chociaż eksperci medyczni uznali, że obaj kandydaci nadają się do sprawowania tej funkcji.

Jak wynika z ostatnich sondaży, w obliczu zaciętej rywalizacji debata da Bidenowi i Trumpowi szansę na rozwianie obaw związanych z ich wiekiem wśród milionów widzów.

Były prezydent Donald Trump przemawia w Waszyngtonie 31 stycznia 2024 r. Prezydent Joe Biden przemawia na wiecu w Manassas w Wirginii, 23 stycznia 2024 r. Starszy ekspert ostrzega przed „błądem potwierdzenia”…


Chip Somodevilla/Getty Images; Anna Moneymaker/Getty Images

S., profesor epidemiologii i biostatystyki na Uniwersytecie Illinois w Chicago oraz pracownik naukowy w uniwersyteckim Centrum ds. Starzenia się. – powiedział Jay Olshansky. Newsweek Wielu widzów podczas oglądania debaty może doświadczyć „błądu potwierdzenia”.

„Ludzie, którzy wspierają Bidena, zinterpretują wszystko, co mówi były prezydent Trump i jak to mówi, jako pochodzące od kogoś, kto psychicznie nie nadaje się na prezydenturę. To samo dzieje się, gdy spojrzymy na prezydenta Bidena wśród byłych zwolenników prezydenta Trumpa. Debaty” – stwierdził. powiedział.

READ  Putin przedstawia wojnę jako wojnę o przetrwanie Rosji

Opinia publiczna nie może „wiarygodnie ocenić” poczytalność kandydata na podstawie debaty, a jedyną osobą, która może dokonać oceny lekarskiej, jest jego lekarz.

„Widzowie nie powinni oczekiwać perfekcji od żadnego kandydata, ponieważ popełnianie błędów podczas debaty jest rzeczą naturalną. Oczekiwanie, że jakikolwiek kandydat wykaże się doskonałym występem w debacie, wprowadzi w grę „błąd potwierdzenia” – mówi Olshansky.

„Wyobraźcie sobie presję, jaką oboje odczuwają podczas tej debaty. Często przemawiam publicznie, a wśród tych, którzy zarabiają na życie, wszyscy popełniamy błędy. Zapominamy nazwiska, mylimy daty, czasami używamy niewłaściwych słów – to wszystko jest częścią wystąpień publicznych” – powiedział.

Newsweek O komentarz w sprawie kampanii Bidena i Trumpa poproszono e-mailem.

Przed czwartkiem Biden spędził tydzień w Camp David, przygotowując się do debaty, mając nadzieję, że wykorzysta ją do pozyskania niezdecydowanych niezależnych wyborców, którzy mogliby przechylić szalę zwycięstwa na jego korzyść w kluczowych stanach wahadłowych. Tymczasem Trump spędził resztę tygodnia na szlaku kampanii, organizując wiec w Filadelfii w Pensylwanii, jednym ze stanów ściśle podzielonych między Demokratów i Republikanów.

Debata ma miejsce w momencie, gdy Biden poprawił swoją pozycję w ostatnich sondażach. Sondaż FiveThirtyEight wykazał w środę, że obaj kandydaci są prawie zrównani, a Biden prowadzi o 0,1 punktu procentowego. Miesiąc temu, 26 maja, Trump prowadził różnicą 1,5 punktu procentowego.