Festiwal Niewinni Czarodzieje – warsztaty breakdance

0
Festiwal Niewinni Czarodzieje
Festiwal Niewinni Czarodzieje

W dniach 20-25 listopada, już po raz XII, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz oddział muzeum – Instytut Stefana Starzyńskiego organizują Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje.

 

Już po raz dwunasty listopadowa stolica roziskrzy się feerią wydarzeń Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje. Patronami tegorocznej edycji są kulturalni chuligani – prekursorzy, kontestatorzy, reprezentanci kontrkultury czy też kultury alternatywnej, którzy na przestrzeni XX wieku inspirowali rzesze i wywoływali w odbiorcach głód zmiany.

Jazz, bigbit, hip-hop – te zjawiska muzyczne różnią się między sobą, a zarazem każde z nich wyraża głęboko zakorzenioną w człowieku potrzebę tworzenia i wypowiadania się poprzez sztukę – potrzebę wolności i manifestowania swoich poglądów oraz emocji.

 


 

Udajmy się w podróż przez lata 30., 60. oraz 90. i zobaczmy, jak dzięki kulturalnym chuliganom i chuligankom na przestrzeni stulecia zmieniały się hierarchie w kulturze, a tym samym to, co uznawane za „wysokie” i „dobre” oraz „niskie” i „złe”.

Przez kilka listopadowych dni dajmy pierwszeństwo naszej buntowniczej naturze. Niech zawładnie nami wyzwalająca kontestacja i ogarnie nas twórczy szał rewolucyjny. Znajdźmy się we władzy czaru stołecznej bandyterki kulturalnej i pofruńmy ponad chodnikami.

 

Festiwal Niewinni Czarodzieje
Festiwal Niewinni Czarodzieje

 

20-22.11
SPROWADZENI DO PARTERU
Warsztaty taneczne

PROWADZENIE MICHAŁ „PAN KROK” GERLACH I SKILL FANATIKZ CREW
CZAS GODZ. 18.00 MIEJSCE TĘCZA OD KUCHNI, UL. SUZINA 8
WSTĘP WOLNY PO REJESTRACJI: 1944.PL
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Warsztaty poświęcone breakdance’owi poprowadzi Michał „Pan Krok” Gerlach, który wspólnie z grupą Skill Fanatikz opowie o tym oryginalnym tańcu, jego początkach w Polsce i na świecie, ale przede wszystkim pokaże najciekawsze siłowo-sprawnościowe ruchy breaka. Podczas dwóch sesji warsztatowych poznamy scenę bboyingu, przeniesiemy się mentalnie na jedną z międzyblokowych imprez lat 90., posłuchamy ekspresyjnej muzyki oraz opowieści o charakternym tańcu miejskiego chuligana. No i zatańczymy breakdance. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem
Jarasz się dobrą muzyką? Polub Nas!