Film pokazuje działaczy antyislamskich wśród ataków nożem w Niemczech

Na filmach udostępnionych w mediach społecznościowych widać, jak w piątek w Mannheim w południowo-zachodnich Niemczech mężczyzna dźga nożem kilka osób. Miejska policja potwierdziła incydent i podała, że ​​trzy osoby, w tym funkcjonariusz, zostały ranne, ale zapewniła, że ​​nie ma zagrożenia dla społeczeństwa, ponieważ podejrzany został aresztowany.

Policja nie przekazała od razu informacji na temat ciężkości obrażeń ani tożsamości osób zaangażowanych, ale jedną z osób ugodzonych nożem był wybitny niemiecki działacz polityczny i krytyk islamu, skrajnie prawicowy, Michael Stursenberger.

Policja widziana po pchnięciu nożem na centralnym rynku w Mannheim w południowo-zachodnich Niemczech, 31 maja 2024 r.

Rene Priebe/Image Alliance/Getty


Na nagraniu z wydarzenia widać, jak Stürzenberger zostaje zaatakowany przez mężczyznę z nożem na centralnym rynku w Mannheim około godziny 11:45 czasu lokalnego. Stürzenberger wziął udział w wiecu zorganizowanym przez Pax Europa, ruch obywatelski, który określa siebie jako „antyislamski”.

Koleżanka Sturzenbergera, Stefanie Kizina, powiedziała lokalnemu reporterowi niemieckiej gazety Bild, że „przechodzi pilną operację” po tym, jak został pchnięty nożem w twarz i nogę, ale jego obrażenia nie zagrażają życiu.

„Mężczyzna rzekomo zaatakował i zranił nożem kilka osób” – podała w oświadczeniu policja w Mannheim. „Później przeciwko napastnikom użyto broni. W rezultacie napastnik również został ranny”.

Na miejsce wysłano służby ratownicze i ratunkowe, w tym helikopter medyczny.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.

READ  Alito przedłużył nakaz zakazujący przetrzymywania imigrantów z Teksasu na mocy prawa imigracyjnego SB4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *