George Clooney wezwał Joe Bidena do wycofania się z wyścigu prezydenckiego

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia, Clooney powiedział, że Demokraci nie wygrają z Bidenem w listopadzie

  • autor, Brandona Drennana
  • magazyn, BBC News, Waszyngton

George Clooney zjadliwie wezwał Joe Bidena do wycofania się z wyścigu o fotel prezydencki w USA kilka godzin po tym, jak weteranka Demokratki Nancy Pelosi odpowiedziała na pytanie, czy powinien kontynuować tę nominację.

Hollywoodzki aktor i wybitny działacz Partii Demokratycznej powiedział, że prezydent wygrał w swojej karierze wiele bitew, „ale jedyną bitwą, której nie może wygrać, jest walka z czasem”.

Jej komentarze pojawiły się po tym, jak pani Pelosi, była spikerka Izby Reprezentantów, dołączyła do rosnącego chaosu w partii, mówiąc, że Biden „niechętnie” podejmuje decyzję, czy pozostać w wyścigu z Donaldem Trumpem po jego katastrofalnej debacie.

Prezydent wielokrotnie dawał do zrozumienia, że ​​jest zdeterminowany, aby w listopadzie pokonać Trumpa jako kandydata Demokratów.

Clooney napisał New York Timesa „To druzgocące stwierdzenie”, ale Biden, którego poznał trzy tygodnie temu podczas zbiórki pieniędzy, „nie jest Joe Bidenem z 2010 roku. Nie jest nawet Joe Bidenem roku 2020”.

„To ten sam człowiek, którego wszyscy widzieliśmy podczas debaty” – powiedział Clooney.

Zbiórka pieniędzy w Los Angeles przyniosła rekordowy wynik w ciągu jednego wieczoru na kampanię Bidena w wysokości około 30 milionów dolarów (23,3 miliona funtów).

„Przywódcy naszych partii muszą przestać nam wmawiać, że 51 milionów ludzi nie widziało tego, co my”.

„Chodzi o wiek. Nic więcej” – kontynuował. Z tym prezydentem w listopadzie nie wygramy.

Clooney powiedział, że jego obawy podzielały „każdego” członka Kongresu, z którym rozmawiał.

Jednakże niezgoda społeczna w partii Bidena wciąż narasta w związku z tym, że jest on gospodarzem szczytu NATO w Waszyngtonie.

Tytuł Filmu, Nancy Pelosi powiedziała, że ​​decyzja o kontynuacji należy do prezydenta

Pani Pelosi, jedna z najpotężniejszych Demokratów wciąż na Kapitolu, zdawała się ignorować środowe zapewnienia Bidena, że ​​jest zdecydowana kontynuować.

Zapytany, czy chce pozostać w wyścigu wyborczym, powiedział programowi Morning Joe z MSNBC: „Chcę, żeby zrobił wszystko, co postanowi”.

„To prezydent decyduje, czy będzie kandydował. Czas ucieka i wszyscy zachęcamy go, aby podjął tę decyzję”.

Rzecznik kampanii Bidena odniósł się do wtorkowych komentarzy pani Pelosi, w której stwierdziła, że ​​„zawsze była oddana” prezydentowi.

Od debaty z Trumpem, która odbyła się 27 czerwca, kilkunastu wybranych Demokratów sugerowało jego wycofanie się z kampanii.

We wtorek Michelle Bennett z Kolorado została pierwszą senatorką Partii Demokratycznej, która publicznie odmówiła przyjęcia mandatu.

Chociaż nie nawoływał do całkowitego wycofania się Bidena, powiedział, że Trump wygra wybory, być może „osunięciem się ziemi”.

Zapytani o komentarze Bennetta, działacze Bidena powtórzyli stwierdzenie prezydenta, że ​​„prowadzi on ten wyścig do mety”.

Inne były proste. Kongresman Mickey Sherrill z North Jersey oświadczył w oświadczeniu: „Proszę go, aby ogłosił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję”.

Uznając żądania prezydenta, Pelosi powiedziała MSNBC: „Powiedziałam wszystkim – przestańmy.

„Cokolwiek myślisz, powiedz komuś prywatnie, ale nie musisz odkładać tego na stół, dopóki nie zobaczysz, jak sobie radzimy w tym tygodniu. Ale jestem bardzo dumny z prezydenta”.

Kongresman Pat Ryan z Nowego Jorku napisał później w X: „W imię naszego kraju, w imię dwójki moich małych dzieci proszę Joe Bidena, aby ustąpił”.

Ogólne poparcie wśród wybranych Demokratów pozostaje jednak silne.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom, wymieniony przez Clooneya jako potencjalny następca, powiedział, że nadal „wszystko jest za” Bidenem.

Klub Czarnych Kongresu, około 60 polityków i nowi członkowie Izby, tacy jak Alexandria Ocasio-Cortez, publicznie go poparli.

We wtorek Chuck Schumer, czołowy Demokrata w Senacie, powiedział: „Jestem z Joe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *