GLN Label – Podziemny squad, na który warto mieć oko

0
GLN Label

GLN to Grupa Ludzi Niezależnych.

 

Pomysł na stworzenie labelu wziął się z tego, że w życiu założyciela – Jimmy’ego zaszły duże zmiany, których się nie spodziewał. Musiał skończyć ze sportem, co go mocno przybiło. Był smutny, przez co szukał rozwiązania. W 2016 roku zaczął pisać teksty, które były bardziej rozładunkiem emocjonalnym niż materiałem na kawałki. Pierwszy tekst, który uważał za stosunkowo dobry chciał wydać jako track. W między czasie zapoznał się z producentem – Michałem Kołodziejczykiem (redcor3), który był z nim na bieżąco w kwestiach muzycznych jak i prywatnych. Na przełomie października pojawiła się myśl założenia labelu.

 

„Nazwa Grupa Ludzi Niezależnych wzięła się z tego, że mimo iż nie jesteśmy z jednego miasta to byliśmy przez cały 2016 rok w porządnych relacjach, dzięki czemu mieliśmy pewność, że nasza współpraca nie zakończy się na pustych słowach.”

 

Oficjalnie GLN Label powstał 10 stycznia. W styczniu doszedł również pierwszy raper z Bydgoszczy o pseudonimie Smoku (Marcin Smoczyński). Reszta graczy labelu pojawiła się w późniejszym czasie. W szeregach GLN jest między innymi producent i raper, który ma już na koncie współpracę z 2115 – Blachą, Kuqe. GLN działa niecały rok, co oznacza, że to dopiero początek. Jimmy wydał właśnie pierwszy klip pt. „Pisze miś„. Zapowiada on EP’kę – Zone EP.

 

 

Realizacją nagrań zajął się Kamil Lurzyński, natomiast montażem Kennz. My objęliśmy całe to przedsięwzięcie naszym patronatem, a także udostępniliśmy powierzchnię do nagrań.
Jarasz się dobrą muzyką? Polub Nas!