Główni darczyńcy Demokratów zadają sobie pytanie: co z Bidenem?

W piątek wiecznie nerwowa klasa darczyńców Partii Demokratycznej pogrążyła się w głębokim niepokoju, a niektórzy z najbogatszych Amerykanów ubolewali nad słabym występem prezydenta Bidena w debacie i zastanawiali się, co mogą zrobić, aby zmienić bieg wyścigu.

Odbyły się rozmowy z doradcami politycznymi, w trakcie których p. Według osoby zaznajomionej z tą procedurą Biden może zostać usunięty z mandatu wbrew swojej woli i zastąpiony podczas Narodowej Konwencji Demokratów lub przed nią.

W Dolinie Krzemowej grupa megadarczyńców, w tym Ron Conway i Lauren Powell Jobs, dzwoniła, wysyłała do siebie SMS-y i e-maile w sprawie sytuacji, którą określili jako potencjalną katastrofę. Darczyńcy zastanawiali się, z kim w kręgach Bidena mogliby się skontaktować, aby skontaktować się z pierwszą damą Jill Biden, która – według osoby zaznajomionej z rozmowami – mogłaby przekonać męża, aby nie kandydował.

Darczyńca z Doliny Krzemowej tego lata, Mr. Planował zorganizować kameralną zbiórkę pieniędzy z udziałem Bidena, ale zdecydował się nie przychodzić na spotkanie ze względu na kontrowersje, powiedział bezpośrednio przyszły gospodarz. Jak wynika z kopii e-maila, inny duży darczyńca z Kalifornii opuścił program debaty wcześniej i wysłał znajomemu e-mail z tematem „Wspaniała katastrofa”.

Podczas rozmów panelowych i cichych debat niektórzy zamożni Demokraci zgłaszali swoje uwagi, podczas gdy inni krytykowali pana Trumpa. Biden był tyranem i wierzył, że zdecyduje się kandydować samodzielnie, tworząc jeszcze więcej strategii mających na celu przekierowanie dolarów na kandydatów z niższymi wynikami sondaży. Bardziej optymistyczni darczyńcy woleli poczekać, aż sondaże pokażą skalę skutków.

Kryzys w klasie dawców – Opisany w wywiadach z prawie dwudziestoma darczyńcami i organizatorami zbiórek, z których wielu nalegało na anonimowość, aby omówić swoje prywatne rozmowy – Mr. Nie mogło przyjść w gorszym momencie dla Bidena. Były prezydent Donald J. Przez ostatnie dwa miesiące Trump podnosił go jeden po drugim, niwecząc jego niegdyś sporadyczne zyski finansowe i otwierając własny.

Do piątkowego wieczoru wielu darczyńców opuściło placówkę bez perspektyw na znalezienie realnego następcy, z pewnymi przygnębiającymi nastrojami i narzekaniem na brak komunikacji zespołu Bidena z kluczowymi osobami zbierającymi fundusze w ciągu 24 godzin po debacie.

Wielcy darczyńcy wymagają więcej konserwacji niż mniejsi darczyńcy online, ale te osobiste relacje mogą przynieść duże korzyści w kluczowych momentach, Mr. Wydaje się, że Biden staje w obliczu fali obaw wśród Demokratów co do jego siły politycznej. Klasa dawcy jest uważnie obserwowana pod kątem oznak tego, czy uda mu się rozwiać wątpliwości.

READ  Zmarł cztery dni później – Ars Technica

Podczas gdy w piątek rano przedstawiciele kampanii Bidena poinformowali niektórych członków krajowej komisji finansów w Atlancie, inni członkowie byli oburzeni, że w siedzibie kampanii osiągnięto prawie zero.

Reid Hoffman, jeden z najbardziej wpływowych darczyńców Partii Demokratycznej, napisał w piątek wieczorem w e-mailu do przyjaciół, że jest przytłoczony.

„W ciągu ostatnich 24 godzin otrzymałem wiele e-maili z pytaniami, czy należy przeprowadzić publiczną kampanię mającą na celu wywarcie nacisku na prezydenta Bidena, aby ustąpił po jego (bardzo) słabym występie w debacie zeszłej nocy” – napisał w e-mailu opublikowanym przez portal The. New York Timesa. „To zdecydowanie był cios dla morale wśród darczyńców i organizatorów”.

Pieniądze stały się nagle priorytetem kampanii Bidena.

Dwa miesiące temu p. Po uzyskaniu 100 milionów dolarów przewagi nad Trumpem, kampania Bidena i Komitet Narodowy Demokratów zgromadziły w czerwcu 212 milionów dolarów w porównaniu z 235 milionami dolarów na kampanię Trumpa i Komitet Narodowy Republikanów.

Kampania Bidena miała nadzieję wypełnić tę lukę poprzez dużą akcję zbierania funduszy w ciągu 72 godzin po debacie. Wraz z zazwyczaj lukratywnym końcem okresu składania wniosków w drugim kwartale, kampanie mają na celu zebranie pieniędzy i dynamikę projektu.

Pan. Zespół Bidena zaplanował na piątek i weekend serię zbiórek pieniędzy z udziałem prezydenta i pierwszej damy, wiceprezydent Kamali Harris oraz osobistości z zamożnych dzielnic, w tym Manhattanu, Hamptons i Park City w stanie Utah.

Wręcz przeciwnie, burzliwa debata rzuciła cień na te wydarzenia i wzbudziła obawy dotyczące ograniczonych luk.

Kampania Bidena bagatelizowała wszelkie obawy finansowe, ogłaszając, że od czwartku do piątku rano zebrała 14 milionów dolarów z darowizn online, co jest zazwyczaj niewielką kwotą od głównych darczyńców. Godziny po debacie – od 23:00 do północy – p. W kampanii nazwano to najwspanialszą godziną kampanii reelekcyjnej Bidena.

Na scenie w czwartkowy wieczór w Atlancie Mr. Narzekanie i planowanie strategii ze strony wielkich darczyńców trwa nadal w postaci telekonferencji, debat tekstowych i rozmów sygnalizacyjnych, które rozpoczęły się niemal natychmiast po tym, jak Biden otworzył usta. Niektórzy opisywali komunikację w tonie przypominającym wirtualną sesję terapii grupowej.

„To natychmiastowa reakcja na rozczarowanie” – powiedział Craig Kaplan, prawnik z Nowego Jorku i główny darczyńca Demokratów.

READ  Pasażerowie Delta weszli na pokład lotów, korzystając ze zdjęcia z innego biletu

Podczas cotygodniowej, piątkowej porannej rozmowy na Zoomie z głównymi darczyńcami z Nowego Jorku, Mr. Kaplan nalegał, aby uczestnicy potraktowali priorytetowo wyścigi kongresowe i stanowe.

„Podniesiono znaczenie niższej karty do głosowania” – powiedział w wywiadzie, zwracając uwagę na słabość na górze mandatu. On jest panem. Powiedział też, że nie chce porzucać Bidena.

Stephen Gosen, darczyńca Demokratów, który uważa prezydenta za przyjaciela, powiedział, że Biden próbował bagatelizować darczyńców, którzy nawoływali do interwencji.

„Zasługuje na szansę, aby się zastanowić i powiedzieć: «Myślę, że nadal mogę to zrobić. Uważam, że to nadal najlepszy wybór» lub zdecydować, że nie ma najlepszego wyjścia” – opisał swoją radę Kosen. To jego decyzja. Będę z nim, dopóki tego nie osiągnie.

U podstaw społeczeństwa demokratycznego istniała przepaść pomiędzy komunikacją publiczną i prywatną.

Publicznie niewielu było skłonnych odrzucić jakąkolwiek krytykę prezydenta.

Ale prywatnie, kilka dni temu główni darczyńcy zastanawiali się nad czymś, co wydawało się fikcją fanów, zastanawiając się między sobą na temat weterana której partii – Baracka Obamy? Nancy Pelosi? Chucka Schumera? – Być może pojawi się sok polityczny, który zmusi Bidena do ustąpienia.

Również pan. Dyskutowali, który Demokrata najlepiej zastąpi Bidena na stanowisku gubernatora. Do najpopularniejszych kandydatów należą Gretchen Whitmer z Michigan i Gavin Newsom z Kalifornii.

Niektórzy darczyńcy argumentowali, że znaczenie debaty zostało przecenione.

„Miał słabe wyniki” – powiedział Robert Wolff, były prezes UBS Americas – „ale 90-minutowa debata nie zrekompensuje 3,5 roku jego prezydentury, więc będę walczył dla Bidena”.

„Teraz nadszedł czas, aby schylić głowy i walczyć tak mocno, jak tylko możemy” – powiedział Chris Korge, dyrektor finansowy Biden Victory Fund. „Darczyńcy nigdy nie opuszczą Bidena” – powiedział.

Przewodniczący Partii Demokratycznej Doliny Krzemowej p. Hoffmana, pana. Powiedział, że jego zdaniem wywieranie presji na Bidena jest błędem, ponieważ nie zadziała. „Joe jest naszym kandydatem; Jakakolwiek decyzja o ustąpieniu to decyzja jego i jego rodziny, kropka” – napisał. „W każdym razie publiczny wysiłek powinien spróbować udowodnić, że wątpiący w Bidena się mylą”.

O zbiórkach pieniędzy dla Bidena docierają informacje od wielu różnych osób – jedna z nich otrzymała na Facebooku wiadomość od znajomego ze szkoły biznesu, z którym nie miał kontaktu od ponad dziesięciu lat – ale sama kampania była bezcenna. W czwartek w południe członkowie Fundacji Biden Financial Brain mieli wziąć udział w prestiżowym zgromadzeniu w Atlancie z okazji letniego spotkania kilkusetosobowej krajowej komisji finansowej.

READ  Tunele Borsuka zatrzymują ruch na holenderskich kolejach

Jak wynika z materiałów rozesłanych wcześniej darczyńcom, zbiórki pieniędzy w hotelu Atlanta Ritz-Carlton obejmowały prezentacje na temat strategii i zagadnień kampanii oraz dyskusję panelową. Jednak kilku członków komisji finansów – przebywających na wakacjach, którzy nie mogli uczestniczyć w debacie bez publiczności lub nie mogli przybyć w krótkim czasie – całkowicie opuściło posiedzenie.

Tymczasem prezydent i pierwsza dama próbowali zaszczepić darczyńcom normalność.

W piątkowe popołudnie Jill Biden była w Nowym Jorku na przyjęciu zatytułowanym „Pisarze, dowcipy i mądrość”, natomiast pani Harris była w Park City na własnym, kosztownym wydarzeniu. Mark Gilbert, działacz zbierający fundusze z Partii Demokratycznej, który gościł go w Park City, powiedział, że debata nie popsuła nastrojów.

„Nie tylko nie było żadnych odwołań, ale otrzymaliśmy kilka telefonów z pytaniem, czy nie jest już za późno na przyjazd” – powiedział pan. powiedział Gilbert.

Pan. Biden pojawił się w piątek na Manhattanie z Eltonem Johnem w Stonewall Inn, po czym odbyła się zbiórka pieniędzy poświęcona osobom LGBTQ w Hammerstein Ballroom w centrum Manhattanu. W sobotę miała udać się do Hamptons na wydarzenie w domu miliardera Barry’ego Rosensteina, który powiedział, że przygotowuje się na ponad 200 uczestników, czyli ponad dwukrotnie więcej niż oczekiwała. Później w sobotę p. Biden planował wziąć udział w zbiórce pieniędzy w domu gubernatora New Jersey Billa Murphy’ego.

Zbiórkę pieniędzy dla Bidena zorganizowaną pod koniec miesiąca dumy wypełniły występy celebrytów i osób związanych z ruchem LGBTQ, w tym sobotnie przyjęcie w ogrodzie w Los Angeles z występem Idiny Menzel.

Jednakże pan. Piątek zakończył się bez jasnego wyobrażenia o tym, co dokładnie darczyńcy mogą zrobić w sprawie Bidena. Wisienny humor — mem, GIF lub poczucie, że zawsze może być gorzej — to najlepsza rzecz, na jaką niektórzy ludzie mogą się zdobyć.

powiedział Steve Phillips, wybitny darczyńca Demokratów w Kalifornii. „Wszyscy pogodzili się z tą sytuacją”.

Lauren Hirsch, Liama ​​Stocka I Oliwia Bensimon Dodany raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *