Gorączka vs. Sky: Indiana, Kaitlin Clark Chicago, Angel Reese aktualizacje na żywo, wyniki, skróty i nie tylko

Minęły ponad dwa tygodnie, odkąd Caitlin Clark i Indiana Fever zwyciężyły jednym punktem w emocjonującym meczu otwierającym przeciwko Chicago Sky. Po tym meczu mocny faul Sennady’ego Cartera na Clarku został zmieniony na fumble-1, a Carter powiedział, że „nie żałuje”.

Obie drużyny spotkają się ponownie w niedzielę, a dyskurs wokół Kaitlyn Clark nasilił się, łącznie z jej usunięciem z reprezentacji olimpijskiej kobiet w USA. W 14 meczach Clark notował średnio 15,6 punktu, 4,9 zbiórek i 6 asyst na mecz. Tymczasem Angel Reese ze Sky miał znakomity debiutancki sezon, notując średnio 12,2 punktu i 10 zbiórek na mecz.

Data: Niedziela, 16 czerwca

Czas: 12:00 czasu wschodniego

Lokalizacja: Cainbridge Fieldhouse, Indianapolis, IN

Częstotliwość telewizyjna: CBS

Transmisja strumieniowa: Paramount+ z SHOWTIME, Fubo i DirecTV

Śledź Yahoo Sports, aby otrzymywać aktualizacje na żywo, najważniejsze momenty i nie tylko z niedzielnego poranka pomiędzy Fever i Sky.

na żywo14 aktualizacji

• Na 1,1 sekundy przed końcem Katie Lou Samuelson trafiła za trzy punkty – to jej trzecia część meczu – dając Fever prowadzenie 47-43 do przerwy.

Samuelson i Kaitlyn Clark zdobyli po dziewięć punktów, a Kelsey Mitchell nadal prowadził Indianę z 10 punktami.

Angel Reese był czołowym strzelcem Chicago w pierwszej połowie z dziewięcioma golami.

• Angel Reese fauluje Nalisę Smith z Indiany, która za trzy razy wchodzi na ławkę rezerwowych.

Camila Cardoso zdobyła 10 punktów, a Reese 7, a Sky zdominował tablice.

• Trenerka Fever, Christy Sides, otwarcie argumentuje, że Isabelle Harrison z Chicago popełniła faul w ataku (lub potknął się), po wątpliwym faulu blokującym Katie Lou Samuelson. Indiana przegrała wyzwanie i nadal nie była na dobrej pozycji w pierwszej połowie.

• Niektórzy bezskutecznie zdobywali bramkę dla Fever po końcowym posiadaniu piłki w pierwszej kwarcie. Zegar akcji dobiegł końca, gdy próbowano zdecydować, kto strzeli.

Sky prowadzi 26–23 po 1.

• Dana Evans i Caitlin Clark wymieniają słowa po numerze. Awansem jest Sennady Carter.

• Caitlin Clark dobrze rozpoczęła mecz z 7 punktami przy trafieniach 3 z 3.

• Byli koledzy z drużyny Południowej Karoliny, Aaliyah Boston i Camila Cardoso, mogą być pojedynkiem, który warto dziś obejrzeć.

• Bojkot olimpijski Caitlin Clark

• Wyścigi WNBA Early Award: Alyssa Thomas, Kaitlyn Clark w kolejce po sprzęt

Debiutant roku

Caitlin Clark, gorączka

Clarke miała świetny początek swojej kariery w WNBA, mimo że na początku mierzyła się z najlepszymi drużynami ligi i znosiła ich najlepsze wysiłki w defensywie. Angel Reese (12,4 punktów na mecz, 9,6 punktów na mecz) i Cameron Brink (2,9 punktów na mecz) również mieli dobry start, ale jego nagrodą jest porażka. Debiut Camili Cardoso opóźnił się z powodu kontuzji, ale ona też mogła włączyć się do tej rozmowy.

Clark notuje średnio 15,6 punktu (zajmuje 17. miejsce w historii wśród debiutantów) i jest jednym z zaledwie dwóch debiutantów, którzy zdobywają średnio co najmniej 10 punktów, cztery zbiórki i cztery asysty na mecz. Jego sześć asyst na mecz plasuje go na czwartym miejscu w lidze, jest czołowym zawodnikiem w tej klasie trzymającym piłkę i największym nazwiskiem, które w historii pojawiło się w lidze.

• Caitlin Clark odpowiada na bigoterię wśród publiczności WNBA: „Ludzie nie powinni używać mojego nazwiska do forsowania tych celów”

W miarę jak dyskurs na temat debiutantki Indiana Fever i fenomenu kobiecej koszykówki Kaitlyn Clark stawał się coraz głośniejszy, część dyskusji przybrała brzydki zwrot w kierunku rasizmu i mizoginii wobec reszty WNBA.

W czwartek Clark zaprzeczył temu językowi, twierdząc, że nie chce, aby jego nazwisko było używane w tym kontekście.

„Każdy na świecie zasługuje na taki sam szacunek. Kobiety w naszej lidze zasługują na taki sam szacunek” – powiedziała Clarke odpowiedział Na pytanie Jamesa Boyda z lekkoatletyki. „Ludzie nie powinni używać mojego nazwiska do forsowania tych celów”.