Hip Hop Kemp łączy siły z Polish Hip-Hop Festivalem

0

Największy festiwal kultury hip-hop w Europie Środkowej – Hip Hop Kemp –rozpoczyna współpracę z największą tego typu imprezą w Polsce: Polish Hip-Hop Festival!

17 lat doświadczenia w organizacji ogromnego rap święta, jakim może się pochwalić ekipa stojąca za czeskim festiwalem Hip Hop Kemp, to jednocześnie kopalnia tysiąca anegdot, wspomnień, ale też masa cennych spostrzeżeń dotyczących produkcji tak potężnego wydarzenia. Wychodząc z założenia, że owocna współpraca jest zdecydowanie pożyteczniejszym rozwiązaniem dla całego środowiska, niż niezdrowa rywalizacja, HHK łączy swoje siły z największym polskim festiwalem hip-hopowym, Polish Hip-Hop Festival.

Polish Hip Hop Festival

Wszystko po to, aby zapewnić uczestnikom obu imprez rozrywkę na najwyższym poziomie! Odbywający się w Płocku Polish Hip-Hop Festival w ciągu 5 lat zdołał przekonać do siebie tysiące polskich fanów rapu. Powodów, dla których to właśnie PLHHF jest uznawany nie tylko za największą, ale i najciekawszą krajową opcję festiwalową, jest kilka. Od mega klimatycznej, plażowej miejscówki, przez program, który co roku obładowany jest samą czołówką polskiej sceny, aż po fantastyczną organizację. Historia HHK, “Festiwalu z Atmosferą”, to materiał na naprawdę długą opowieść. Festiwal, organizowany nieprzerwanie od 2001 roku w Czechach, stał się symbolem prawdziwej zajawki, wolną od stricte komercyjnych brzmień i wszelkich podziałów mekką fascynatów kultury hip-hop z całej Europy. Lista uznanych artystów, która pojawiła się na scenach w Hradec Králové, rozmiarami przypomina już książkę telefoniczną, a w stwierdzeniu, że tuż za polską granicą wychowały się całe pokolenia słuchaczy czarnej muzyki, nie ma ani grama przesady.

Polish Hip-Hop Festival

Co wyniknie ze współpracy dwóch tak potężnych marek? Z pewnością kluczowy okaże się przepływ doświadczeń i informacji, którymi mogą podzielić się obydwie strony. Już w przeszłości artyści bywali wspólnym mianownikiem Kempu i Płocka, co owocowało fantastycznymi gigami. W minionych latach, zarówno na płockiej, jak i hradeckiej scenie pojawili się już między innymi Onyx i Snowgoons. Ta informacja cieszy zwłaszcza w kontekście rozwoju PLHHF, który coraz śmielej działa na rynku międzynarodowych bookingów, ale też i HHK – w końcu to najbardziej polski z zagranicznych festiwali świata!

Polish Hip-Hop Festival

Obie imprezy w tym roku odbędą się w sierpniu, jednak to Płock ugości nas na swoich plażach wcześniej, bo już od 2 do 4 sierpnia. Hip Hop Kemp otworzy swoje bramy 3 tygodnie później, od 23 do 25 sierpnia. Programy obu festiwali nie są jeszcze zamknięte, ale wystarczy zaznaczyć, że w Płocku zobaczymy na żywo m.in. Tego Typa Mesa z gościnnym udziałem Emila Blefa, Bedoesa, KęKęgo, O.S.T.R.-a, czy francusko-amerykański duet AllttA (przez wielu uznanych za najlepszy koncert zeszłorocznej edycji HHK!). Hradec Králové kusi Chief Keefem, $uicideboy$, Evidencem i Joynerem Lucasem. Obecność na tych dwóch imprezach jest obowiązkowa!

POLISH HIP-HOP FESTIVAL | 2-4 sierpnia 2018 | Plaża nad Wisłą, Płock
AllttA / Young Slash / O.S.T.R. / Paluch / PLK / KęKę / Tede / Paluch / Rasmentalism / Dwa
Sławy / Ten Typ Mes / Mielzky / Bonson / Białas / Sarius / WCK / Solar / Abel i inni
www.plhhfestival.pl
www.facebook.com/PolishHipHopFestival
www.facebook.com/events/183761752199325

HIP HOP KEMP | 23-25 sierpnia 2018 | Festival Park, Hradec Králové, Czechy
$uicideboy$ / Chief Keef / Young M.A / Hilltop Hoods / Joyner Lucas / Evidence / Devin The
Dude / The Beatnuts / Jeru The Damaja / Kękę / Grubson / Bonson + Laikike1, Soulpete,
KPSN i inni
www.hhk.pl
www.facebook.com/HipHopKempPL
https://www.facebook.com/events/1615337485206925