Jack Teixeira został oskarżony o niewłaściwe obchodzenie się z informacjami niejawnymi

Federalna wielka ława przysięgłych w czwartek postawiła w stan oskarżenia członka Air National Guard Jacka Teixeirę, który opublikował dziesiątki tajnych raportów wywiadowczych i innych wrażliwych dokumentów na serwerze gier, przechowywał i przesyłał tajne informacje dotyczące bezpieczeństwa narodowego na sześciu kontach.

21-letni pan Agenci FBI aresztowali Teixeirę w jego domu w North Titan 13 kwietnia, dwa miesiące po postawieniu mu zarzutów karnych.

Pan. Teixeira pozostaje w areszcie federalnym.

„Nieautoryzowane usuwanie, przechowywanie i przesyłanie informacji niejawnych podważa bezpieczeństwo naszego kraju” – powiedział prokurator stanu Massachusetts Joshua S. — napisał Lewy w oświadczeniu. „Osoby, które mają dostęp do materiałów niejawnych, mają fundamentalny obowiązek ochrony informacji dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, naszych członków służby czynnej, ich obywateli i sojuszników”.

„Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia, że ​​osoby, którym powierzono poufne informacje dotyczące bezpieczeństwa narodowego, przestrzegają prawa” – dodał.

Do komentarza p. Adwokat Teixeiry nie odpowiedział od razu.

Przed jego aresztowaniem urzędnicy sił powietrznych przyłapali lotnika Teixeirę na robieniu notatek i przeprowadzaniu szeroko zakrojonych poszukiwań na kilka miesięcy przed oskarżeniem go o ujawnienie tajemnic rządowych, ale go nie zwolnili. sprawa.

READ  Wojna Rosji na Ukrainie: aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *