Jorge Santos okłamał sędziego w 2017 roku, starając się pomóc „przyjacielowi rodziny” oskarżonemu o oszustwo

„Pracujesz dla Goldman Sachs w Nowym Jorku?” zapytał sędzia.

– Tak – odparł Santos.

Nowojorska Partia Republikańska rzeczywiście miała polityczną przyszłość. Został wybrany do Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych w dzielnicy Long Island w listopadzie ubiegłego roku na podstawie w dużej mierze sfabrykowanego CV, które zawierało twierdzenie, że pracował w Goldman Sachs, jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie.

Rzeczniczka banku powiedziała New York Times Jego oryginalne śledztwo W przeszłości Santosa nie ma żadnej wzmianki o tym, że tam pracował. Następnie przyznał się w A Wywiad dla New York Post Powiedział, że „nigdy nie pracował bezpośrednio” dla Goldman Sachs, ale miał „spółki komandytowe” z Linkbridge Investors Bank, firmą finansową, z którą pracuje.

Santos stoi teraz w obliczu dochodzeń prowadzonych przez agencje stanowe, federalne i międzynarodowe w sprawie szeregu możliwych przestępstw, od naruszeń finansowania kampanii po oszustwa charytatywne dla zwierząt domowych. Odmówił rezygnacji z Kongresu, pomimo dwustronnych wezwań do ustąpienia, argumentując, że nie złamał żadnego prawa, ale porzucił pracę w komisji, aby „nadal koncentrować się na dochodzeniach dotyczących zarówno moich osobistych, jak i finansowych kampanii”.

Adwokat Santosa, Joe Murray, nie odpowiedział na wiele próśb o komentarz.

Santos pojawił się na rozprawie w 2017 roku w imieniu Trelhy, używając pełnego imienia i nazwiska George Anthony DeWalter Santos. Powiedział sędziemu, że jeśli oskarżony zostanie zwolniony za kaucją, zapewni sobie „mieszkanie na dłuższy pobyt za pośrednictwem Airbnb” w Seattle podczas procesu.

– Skąd znasz tego mężczyznę? zapytał sędzia.

„Jesteśmy przyjaciółmi rodziny. Nasi rodzice znają się z Brazylii” – powiedział Santos.

Trelha spędził siedem miesięcy w więzieniu, a później został poddany ekstradycji do Brazylii na początku 2018 roku i przyznał się do oszustwa związanego z dostępem do urządzeń przestępczych. W rozmowie telefonicznej Trelha powiedział, że Santos również kłamał na temat ich związku. Trelha, przez tłumacza, powiedział, że poznał Santosa jesienią 2016 roku na grupie na Facebooku dla Brazylijczyków mieszkających w Orlando na Florydzie, gdzie w 2012 roku zmarła jego matka.

READ  Workunov: Co uzasadnia odejście z NBA? To tylko domysły, łącznie z referencjami

Trelha ostatecznie wprowadziła się do mieszkania Santosa Winter Park na Florydzie w listopadzie 2016 r., zgodnie z kopią umowy najmu, do której dotarło POLITICO. Po przeniesieniu na nowe stanowisko w witrynie hotelarskiej HotelsPro, Santos przeniósł się na południe od Nowego Jorku, powiedziała Lilian Cabral, która pracuje dla HotelsPro w Orlando.

Prokurator federalny, który ostatecznie zajął się sprawą, opisał oszustwo jako „wyrafinowane”, mówiąc, że trzydniowe szaleństwo Trelhy w Seattle było tylko „wierzchołkiem góry lodowej”, zgodnie z transkrypcją sądową. Po raz pierwszy donosi CBS News.

Osoba bliska śledztwu, która nie była upoważniona do publicznego przemawiania, powiedziała, że ​​prokuratorzy ostatecznie nie kopali zbyt głęboko. Mężczyzna nie przypomina sobie, aby widział jakiekolwiek raporty kryminalistyczne na telefonie Trelhy i powiedział, że prokuratorzy nie wydawali się zainteresowani ściganiem jakichkolwiek międzynarodowych lub krajowych współspiskowców.

Nowojorska prawniczka Tiffany Boghossian, była przyjaciółka Santosa, pomogła mu się uchylić Za kradzież w 2020 r Santos, „informator” w sprawie Trelhy, powiedział w wywiadzie udzielonym POLITICO 7 lutego, że sprawa dotyczyła wykorzystania anulowanych czeków do zakupu szczeniąt od hodowców amiszów w Pensylwanii.

Powiedział, że Santos powiedział Boghossianowi, że nakaz jego aresztowania w sprawie w Pensylwanii był powiązany z jego pracą jako informatora w śledztwie Trelha. Wierząc w swoją historię, Boghossian zadzwonił do detektywa policji w Seattle, Lawrence’a Meyera, który nie zweryfikował terminu „informator”, ale potwierdził, że Santos „wskazał im właściwy kierunek” i podał nazwiska niektórych osób zaangażowanych w pożyczka . Oszustwa związane z kartami. POLITICO nie mogło skontaktować się z burmistrzem, aby potwierdzić wymianę.

Kiedy Trelha został aresztowany 27 kwietnia, został złapany przez kamerę bezpieczeństwa, jak usuwał sprzęt do skimmingu z bankomatu Chase na Pike Street w centrum Seattle. Według dokumentów aresztowania miał w swoim pokoju hotelowym fałszywy brazylijski dowód osobisty i 10 fałszywych kart. Pusta paczka Fed-Ex znaleziona w jej wynajętym samochodzie doprowadziła policję do mieszkania w Winter Park, które dzieliła z Santosem. Drelha odmówił podania, kto wysłał paczkę z mieszkania.

READ  Amerykański Fed opowiada się za obniżką stóp procentowych w tym roku

Jego plan polega na spędzeniu tygodnia na przeglądaniu numerów i tworzeniu fałszywych kart przy użyciu kart podarunkowych kupionych w sklepie, powiedział Trelha, a kolejny tydzień na maksymalnych wypłatach z bankomatów z numerami PIN przechwyconymi przez skimmery i zainstalowane przez niego kamery.

„Idziesz o 23:00, możesz osiągnąć maksimum, a potem o północy znów bierzesz maksimum” – powiedział.

Emily Langley, rzeczniczka biura prokuratora USA, powiedziała, że ​​czasami złodzieje tożsamości i kart kredytowych zbierają numery daleko od domu, więc istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że skradzione numery będą powiązane z przestępcami. Langley powiedział Politico, że nie ma informacji o zaangażowaniu Santosa w śledztwo Trelha.

Trelha powiedział, że po aresztowaniu w Seattle skontaktował się z przyjacielem, który skontaktował się z Santosem, aby mu pomóc. „Był Amerykaninem i mówił po angielsku, więc pomyśleliśmy, że może mi bardzo pomóc” – wspomina Trelha. Do tego czasu Santos przeniósł się z powrotem na północ, aby opiekować się swoją chorą matką.

„Pan DeWalter mieszka w Nowym Jorku”, powiedziała obrończyni Trelhy z urzędu, Virginia Branham, podczas przesłuchania w sprawie zwolnienia za kaucją. „Rozmawiałam z nim kilka razy w ciągu ostatnich kilku tygodni. To już drugi raz, kiedy jest tutaj, aby pomóc panu Trelha. Przedłużył swój pobyt na Airbnb dla pana Trelha, podczas gdy ta sprawa jest w toku”.

Santos powiedział sędziemu, że znał Trelhę od „kilku lat” i „stracili kontakt”. [but] Połączyłem się ponownie w Orlando we wrześniu zeszłego roku, kiedy przeprowadziłem się z Nowego Jorku.

Santos powiedział, że przebywa w hotelu „Space Needle” do czasu decyzji sędziego o zwolnieniu za kaucją. Na rozprawie kaucja Trelhy została obniżona z 250 000 dolarów do 75 000 dolarów – wciąż więcej niż 10 000 dolarów, o które prosił jego adwokat. Trelha powiedział, że nie może wpłacić kaucji, ponieważ nie ma lokalnej gwarancji.

READ  Fort Lauderdale: Poważna powódź w hrabstwie Broward w obliczu rekordowych opadów deszczu

Konto Google pod nazwą George DeWalter opublikowało w 2017 roku negatywną recenzję lokalizacji Seattle Domino’s Pizza w pobliżu Space Needle, dwie mile od więzienia King County, wraz z recenzjami brazylijskich restauracji w Queens i wypożyczalni samochodów w Miami.

„Patrzyłem na tracker przez 1 godzinę i nie ruszałem się! Bardzo, bardzo, bardzo wolno Zamówiony czas (noc) wstrzymany na 35 minut bez odpowiedzi! ! ! ! NIE KUPUJCIE W TYM SKLEPIE, NIE WARTO!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *