Joyner Lucas, Hilltop Hoods i Devin the Dude na HHK 2018

0
joyner rapgra Hip Hop Kemp 2018

Joyner Lucas, Hilltop Hoods i Devin the Dude zasilają lineup tegorocznej edycji HHK!

 

Kolejna odsłona legendarnego festiwalu Hip Hop Kemp zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Już pierwsze programowe ogłoszenia sugerują, że będzie to jedna z najciekawszych edycji ostatnich lat, a dzisiejsze nowości w lineupie zdają się tylko potwierdzać tę tezę. W Hradec Kralove będziemy mogli bowiem usłyszeć i zobaczyć koncerty Joynera Lucasa, Hilltop Hoods oraz Devina the Dude. Mamy tu zatem to, z czego ten czeski festiwal słynął od lat – połączenie starej szkoły z zupełnie świeżym rap brzmieniem.

Śmiało można powiedzieć, że 2017 rok należał właśnie do Joynera Lucasa! Chociaż na scenie
aktywny jest od dobrych kilku lat, w ostatnim czasie zaliczył niebywały skok swojej popularności – zarówno za sprawą świeżutkich remixów popularnych obecnie rap bangerów (“Bank Account”, “Gucci Gang”), jak i świetnego albumu “(508)-507-2209″. Na krążku Joyner bezkompromisowo rozprawia się z tym, co boli go we współczesnej rap grze, opierając się na kapitalnym storytellingu i precyzyjnie składanych wersach. Autentyczność przekazu i zaangażowanie w warstwę liryczną są zresztą znakami rozpoznawczymi pochodzącego z Massachusetts artysty, a te wartości zawsze miały w sercach kempowiczów wyjątkowe miejsce!
Ekipa Hilltop Hoods to bez dwóch zdań najlepsza wizytówka australijskiej sceny hiphopowej, o
czym świadczy legendarny już status grupy nie tylko w krainie kangurów, ale na całym świecie.

Od swojego oficjalnego debiutu w 1999 roku Suffa, MC Pressure i DJ Debris czerpią garściami z brzmień klasycznego rapu, wyciągając go jednocześnie z wszelkich ram i tworząc swój unikalny, pozytywny styl nawijki. Muzyka Hilltopów, pełna soczystych sampli i melodyjnych refrenów, od lat jest źródłem inspiracji dla całych pokoleń rap zajawkowiczów. Zarówno tych przy mikrofonach, jak i tych na deskach, rowerach oraz z puszkami farby w dłoniach!

Devin the Dude to jeden z tych raperów, których po prostu nie można nie darzyć szczerą sympatią! Jego maksymalnie chilloutowa, niepodrabialna stylówka jednoznacznie wskazuje, że
mamy do czynienia ze starą szkołą południowych rejonów Stanów Zjednoczonych. Legenda Devina nie opiera się jednak tylko na “zielonym” flow, ale na autentycznych rap skillsach, którymi imponuje już od dwóch dekad – zarówno przy okazji swoich solowych albumów, jak i na
przyjacielskich dogrywkach u takich graczy, jak Dr Dre, Snoop Dogg czy Scarface. Jego powrót na kempową scenę z pewnością będzie jednym z najbardziej pozytywnych momentów nadchodzącej edycji, w pełnym tego słowa znaczeniu!

Tegoroczna edycja festiwalu Hip Hop Kemp odbędzie się tradycyjnie w oddalonym o 50 kilometrów od polsko-czeskiej granicy Hradec Kralowe, pomiędzy 23, a 25 sierpnia. Trzydniowe
We love festivals! karnety, zapewniające także wstęp na poprzedzający go warm-up, są dostępne w sprzedaży za pośrednictwem oficjalnego polskiego sklepu internetowego www.joystore.pl/hhk.