Kampanie Bidena i Trumpa zgadzają się co do zasad nadchodzącej debaty CNN na temat wyciszenia mikrofonu i podiumCNN

Na niecałe dwa tygodnie do pierwszej debaty prezydenckiej w cyklu wyborczym w 2024 r. CNN opublikowało więcej szczegółów na temat parametrów uzgodnionych w kampaniach Trumpa i Bidena.

Debata, która odbędzie się 27 czerwca w Atlancie, prowadzona przez Jake’a Tappera i Danę Bash z CNN, będzie pierwszym osobistym starciem prezydentów w kampanii 2024. Joe Bidena I jego poprzednik, były prezydent Donalda Trumpa. Obaj kandydaci przyjęli zaproszenie sieci i zgodzili się zaakceptować zasady i format debaty określone w pismach przesłanych przez sieć do kampanii w maju.

Jak podaje sieć, 90-minutowa debata będzie obejmować dwie przerwy reklamowe i w tym czasie pracownicy kampanii nie będą mogli kontaktować się ze swoim kandydatem.

Obaj kandydaci zgodzili się wystąpić na tej samej platformie, a o ich pozycji na platformie zadecyduje rzut monetą.

Mikrofony będą wyciszone przez cały czas trwania debaty, z wyjątkiem kandydata, który musi zabrać głos. Na scenie nie będą dozwolone żadne rekwizyty ani wcześniej napisane notatki, a kandydaci otrzymają długopis, kartkę papieru i butelkę wody.

Niektóre aspekty debaty – w tym brak publiczności w studiu – będą odejściem od poprzednich debat. Jednak podobnie jak w przeszłości moderatorzy „wykorzystają wszystkie dostępne im narzędzia, aby wyegzekwować harmonogram i zapewnić cywilizowaną debatę” – twierdzi sieć.

Aby spełnić kwalifikacje CNN do debaty, kandydaci, aby móc pełnić funkcję Prezydenta, muszą spełniać wymogi określone w art. 1 ust. 1 Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Roberta F. Zarówno Biden, jak i Trump spełniają te wymagania, występując na biletach innych niż główne partie, takich jak Kennedy Jr., Cornel West i Jill Stein.

Uczestnicy zobowiązani są także do złożenia w Centralnej Komisji Wyborczej odpowiedniego oświadczenia o nominacji. Cała piątka tak zrobiła.

Wszyscy uczestnicy muszą pojawić się na wystarczającej liczbie stanowych kart do głosowania, aby osiągnąć próg 270 głosów elektorskich i zostać prezydentem, oraz uzyskać co najmniej 15% zarejestrowanych lub prawdopodobnych wyborców w czterech oddzielnych sondażach ogólnokrajowych spełniających standardy CNN. Ankiety spełniające te standardy obejmują CNN, ABC News, CBS News, Fox News, Marquette University Law School, Monmouth University, NBC News, The New York Times/Siena College, NPR/PBS NewsHour/Marist College, Quinnipiac University, The Wall Street Journal i The Washington Post.

READ  Jak oglądać karty walk, kursy, wyniki, Alex Pereira-Israel Adesanya, Masvidal-Burns

Choć w przypadku Kennedy’ego jest to mało prawdopodobne, kandydaci inni niż Biden i Trump mają mniejsze szanse na spełnienie tych wymagań.

Kennedy uzyskał jak dotąd co najmniej 15% w trzech kwalifikujących się sondażach, a obecnie jest wybierany w sześciu stanach, co daje mu obecnie 89 głosów w Kolegium Elektorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *