Katastrofa helikoptera w Australii: czterech zabitych, wielu rannych po katastrofie w pobliżu kurortu Gold Coast SeaWorldCNN

Zderzenie w powietrzu dwóch śmigłowców Australia Cztery osoby nie żyją, a trzy są w stanie krytycznym – poinformowały w poniedziałek władze.

Do kolizji doszło około godziny 14:00 czasu lokalnego w pobliżu popularnej turystycznej dzielnicy Main Beach na Gold Coast, na południe od Brisbane.

„Kiedy te dwa samoloty zderzyły się, wylądowały na piaszczystej plaży na obrzeżach kurortu SeaWorld” – powiedział dziennikarzom inspektor policji Queensland, Gary Worrell, regionalny oficer dyżurny w regionie południowo-wschodnim.

Powiedział, że służbom ratunkowym trudno było dostać się na piaszczysty brzeg, który znajduje się daleko od plaży.

Jayney Shearman z Queensland Ambulance Service (QAS) powiedział, że na pokładzie dwóch helikopterów było 13 osób. Spośród nich czterech zmarło, trzech zostało ciężko rannych, a sześciu doznało drobnych obrażeń, w tym skaleczeń i potłuczonego szkła.

Dodał, że wszyscy ranni zostali przewiezieni do szpitala.

Zdjęcia z miejsca pokazują szczątki leżące na mieliznach, załogi na lądzie i liczne statki spiętrzone na okolicznych wodach.

Chociaż jest zbyt wcześnie, aby określić dokładną przyczynę katastrofy, Worrell powiedział, że wstępne dochodzenie sugeruje, że jeden helikopter startował, a drugi lądował, kiedy się zderzył.

Helikopter „miał usuniętą przednią szybę i bezpiecznie wylądował na wyspie. Inny (helikopter) rozbił się i przewrócił do góry nogami” – powiedział.

Po wypadku pobliska policja i mieszkańcy pospieszyli na miejsce i próbowali ewakuować ludzi z helikoptera i udzielić pierwszej pomocy.

Wrak helikoptera, który rozbił się 2 stycznia w pobliżu Main Beach na australijskim Gold Coast.

Główny komisarz Australijskiego Biura Bezpieczeństwa Transportu (ATSB), Angus Mitchell, powiedział w oświadczeniu, że wszczęto dochodzenie w sprawie kolizji.

Śledczy z biur ATSB w Brisbane i Canberze zostaną wysłani na miejsce zdarzenia w celu zebrania dowodów, zbadania wraku i sporządzenia mapy terenu, a także przesłuchania świadków i odpowiednich stron, dodał Mitchell.

Poprosił każdego, kto był świadkiem zderzenia lub widział lecące helikoptery, o kontakt ze śledczymi. Powiedział, że wstępny raport pojawi się w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni wraz z raportem końcowym po dochodzeniu.

READ  Dow Jones Futures: Kluczowe dane o inflacji, zarobki dużego banku; Apple, Pioneer, Tesla w centrum uwagi

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze premier Queensland Annastacia Palaszczuk złożyła najgłębsze wyrazy współczucia rodzinom ofiar i wszystkim poszkodowanym. „To, co wydarzyło się dzisiaj na Gold Coast, jest niewyobrażalną tragedią” – powiedział.

Sea World Drive jest zamknięte dla ruchu, a kierowcom i pieszym zaleca się unikanie tego obszaru – poinformowała policja.

Sea World Drive to główny punkt dostępu do popularnego turystycznego parku morskiego w sercu Gold Coast. Ponieważ szkoły są zamknięte z powodu długich letnich wakacji, region jest obecnie w szczycie sezonu turystycznego.

CNN skontaktowało się z SeaWorld w celu uzyskania komentarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *