Kogo to dotyczy i kiedy się załamie?

Niebezpieczna fala upałów pobiła w tym tygodniu rekordy temperatury w zachodnich Stanach Zjednoczonych, powodując ostrzeżenia i zalecenia dotyczące upałów dla milionów ludzi, powodując co najmniej pięć zgonów i dziesiątki hospitalizacji.

Według National Weather Service około 36 milionów ludzi, czyli około 10% populacji USA, otrzymało w poniedziałek ostrzeżenie przed upałami. I Ponad 146 milionów ludzi Zalecenia, zegarki i ostrzeżenia dotyczące ekstremalnych upałów były poniżej normy.

  • W Oregonie podejrzewa się, że w rejonie Portland co najmniej cztery osoby zmarły w wyniku upałów w okresie od piątku do poniedziałku. Według urzędników służby zdrowia hrabstwa Multnomah, trzy ofiary, wszyscy mężczyźni, zostali znalezieni martwi na zewnątrz. Inny 33-letni mężczyzna został zabrany do szpitala w Portland i zmarł z powodu podejrzenia choroby związanej z upałem.

  • W Nevadzie w niedzielę temperatura w Las Vegas osiągnęła 120 stopni. W zeszłym miesiącu prawie dwadzieścia osób leczono w lokalnym ośrodku leczenia oparzeń z powodu oparzeń chodnika; Pozostali są przyjmowani codziennie, powiedział dr Syed Saqib, dyrektor Centrum Opieki nad Oparzeniami Lions przy Uniwersyteckim Centrum Medycznym. powiedział KVVU-TV. Chodnik może być nawet o 40 stopni cieplejszy od powietrza i w ciągu kilku sekund może spowodować oparzenia drugiego stopnia – powiedział Saqib.

W niedzielę w pobliżu Las Vegas Strip mężczyzna przykładał prawą rękę do czoła w upale wynoszącym 30 stopni.

W niedzielę mężczyzna spacerował w pobliżu Las Vegas Strip, kiedy w mieście ustanowiono rekord wszechczasów, wynoszący 120 stopni. (Robin Beck/AFP za pośrednictwem Getty Images)

  • W Arizonie w Phoenix ustanowiono nowy dzienny rekord najcieplejszej w historii niskiej temperatury: nie spadła poniżej 92 stopni. W rejonie Phoenix rośnie liczba zgonów związanych z upałami. Według Associated Press w hrabstwie Maricopa, które obejmuje Phoenix, odnotowano w tym roku co najmniej 13 zgonów spowodowanych upałami. Nadal bada się ponad 160 dodatkowych zgonów, co do których istnieje podejrzenie, że są one spowodowane upałem.

  • W Kalifornii motocyklista zmarł w weekend z powodu upałów w Parku Narodowym Doliny Śmierci, gdzie w piątek temperatury osiągnęły 127 stopni, w sobotę 128 stopni, a w niedzielę 129 stopni. Inny był leczony z powodu ciężkiej choroby cieplnej. Turyści z całego świata nadal przyciągają do parku latem, aby pomimo niebezpieczeństw cieszyć się intensywnym upałem.

    „To ekscytujący czas, aby doświadczyć rekordowych temperatur w Dolinie Śmierci” – powiedział w oświadczeniu Mike Reynolds, dyrektor parku.

READ  Elon Musk prezentuje nowe logo Twittera X, które zastąpi niebieskiego ptaka

Obecna fala upałów, która dotyka miliony ludzi na Zachodzie, trwa nadal i nic nie wskazuje na to, że zacznie się zmniejszać.

Ostrzeżenia o przegrzaniu W tym tygodniu w większości zachodnich stanów spodziewane są bardziej ekstremalnie wysokie temperatury.

„Nie oczekuje się żadnego złagodzenia ciągu wysokich temperatur odnotowanych na dużej części Zachodu”. – podała Narodowa Służba Meteorologiczna. „Wysoki poziom od średniego do wyższego, zakotwiczający rekordowe ciepło na zachodzie, nie zmieni się zbytnio w ciągu najbliższych kilku dni, ponieważ pozostanie zamknięty, rozciągając się na północ przez Wielką Południową Kalifornię/Pustynię Południowo-Zachodnią. Basen i północno-zachodni Pacyfik oraz przez północną część Góry Skaliste.”

Ostrzeżenia, zegarki i zalecenia dotyczące ekstremalnych upałów obowiązują obecnie w stanie Waszyngton, Oregon, Kalifornia, Idaho, Nevada i zachodnia Arizona.

Tabliczka przed Centrum Turystycznym Furnace Creek w Parku Narodowym Doliny Śmierci wskazuje o godzinie 22:00 110°F i 43°C.Tabliczka przed Centrum Turystycznym Furnace Creek w Parku Narodowym Doliny Śmierci wskazuje o godzinie 22:00 110°F i 43°C.

W niedzielę znak przed centrum dla zwiedzających Furnace Creek w Parku Narodowym Doliny Śmierci w Kalifornii pokazuje temperaturę o godzinie 22:00. (Ty ONeil/AP)

„Oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku dni na tych obszarach odnotuje się wysokie temperatury, które będą wynosić od 10 do 30 stopni powyżej średniej” – dodał serwis pogodowy. „Oprócz rekordowo wysokich temperatur w ciągu dnia, oczekuje się, że najniższe temperatury we wczesnych godzinach porannych ustanowią rekordy w dużej części Zachodu w ciągu najbliższych dwóch poranków. Długie dni i rekordowo wysokie temperatury w nocy będą w dalszym ciągu powodować stres cieplny u każdego, kto nie będzie odpowiednio chłodzony i nawilżona.”

Tymczasem synoptycy zachęcają ludzi, aby pili dużo płynów, zachowywali szczególne środki ostrożności na świeżym powietrzu, w miarę możliwości korzystali z częstych przerw na ochłodzenie, odwiedzali krewnych i sąsiadów oraz nigdy nie pozostawiali małych dzieci i zwierząt domowych bez opieki w pojazdach.

„Wnętrza samochodów mogą osiągnąć niebezpieczną temperaturę w ciągu kilku minut” – podał serwis pogodowy. „Małych dzieci i zwierząt domowych nie należy w żadnym wypadku pozostawiać w pojazdach bez opieki”.

READ  Podejrzewany „fałszywy” botoks trafił do szpitala w Illinois dwie osoby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *