Kosmiczny wyścig! Meteory uderzyły w Maine, muzeum oferuje nagrodę w wysokości 25 000 $

Gdzieś w odległych lasach w pobliżu granicy stanu Maine z Kanadą skały z kosmosu mogły uderzyć w Ziemię i rozsypać się na ziemi — czekając na odbiór.

PORTLAND, Maine — Gdzieś w odległych lasach w pobliżu granicy stanu Maine z Kanadą skały z kosmosu mogły uderzyć w Ziemię i rozsypać się po ziemi — czekając na odbiór.

Muzeum oferuje nagrodę w wysokości 25 000 $, jeśli jako pierwszy znajdziesz to duże.

Niezwykle jasna kula ognia była widoczna około południa w sobotę, powiedział Daryl Pitt, szef Oddziału Meteorytów w Muzeum Minerałów i Klejnotów Maine w Betel.

NASA twierdzi, że cztery przeglądy radarowe wykryły „sygnatury zgodne z spadającymi meteorytami w czasie i miejscu zgłoszonym przez naocznych świadków”, a ludzie słyszeli również grzmoty dźwiękowe. Agencja kosmiczna poinformowała, że ​​po raz pierwszy radar wykrył uderzenie meteorytu w Maine.

Muzeum Minerałów i Klejnotów w Maine chce dodać do swojej kolekcji, która obejmuje skały księżycowe i marsjańskie, więc pierwsi łowcy meteorytów, którzy dostarczą 1-kilogramowy (2,2-funtowy) okaz, otrzymają nagrodę w wysokości 25 000 dolarów, powiedział Pitt. Może być wielkości piłki do softballu.

„Im więcej osób jest świadomych, tym więcej osób patrzy – i tym bardziej prawdopodobne jest, że wyzdrowieją” – powiedział Pitt w środę.

Pitt powiedział, że był przekonany, że na ziemi znajdują się meteoryty, gdy wykrył zejście za pomocą radaru.

Jednak nie ma gwarancji, że istnieją meteoryty wystarczająco duże, aby zapłacić.

Na swojej stronie internetowej NASA stwierdza: „Masy meteorów obliczone na podstawie sygnatur radarowych wahają się od 1,59 grama (0,004 funta) do 322 gramów (0,7 funta), chociaż mogły zostać zrzucone większe masy”.

Meteoryty mogły uderzyć w rozległy obszar od Waite w stanie Maine po Canoe w Nowym Brunszwiku. Według NASA największe próbki zostaną rozrzucone na zachodnim krańcu pola gruzu, najbliżej Waite, około 3,5 godziny jazdy od Portland.

READ  Turcja będzie głosować w kluczowych wyborach, gdy reżim Erdogana wisi na włosku

Znalezienie kosmicznej skały wielkości piłki do softballu w dziczy może być jak znalezienie igły w stogu siana: Pitt powiedział, że szacowany obszar dotknięty przez meteoryty ma około mili szerokości (1,6 km) i 10-12 mil (16-19). km), w drodze do Kanady.

Przed poszukiwaniem meteorytów zainteresowanych polowaniem na meteoryty muzeum prosi, aby wiedzieli, jak wyglądają meteoryty, aby wiedzieli, czego szukają, i unikali własności prywatnej, chyba że mają pozwolenie.

Muzeum posiada bogatą kolekcję okazów, w tym największą nienaruszoną marsjańską skałę na Ziemi.

Pitt powiedział, że muzeum kupi wszelkie inne okazy znalezione przez łowców meteorytów. Próbki są „z łatwością na wagę złota” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *