Liga Mistrzów: Real Madryt pokonał Dortmund i zdobył 15. tytuł

Real Madryt zdobył swój 15. tytuł Ligi Mistrzów po zwycięstwie 2:0 nad Borussią Dortmund na Wembley, ale mistrzowie LaLigi zostali zepchnięci do granic możliwości przez mocno słabszą drużynę z Bundesligi.

Bramki z drugiej połowy Daniego CarvajalaPierwszy gol obrońcy w Lidze Mistrzów od 2015 roku, a także: Winicjusz Jr Bramka w 83. minucie przypieczętowała zwycięstwo Madrytu i zapewniła trenerowi Carlo Ancelottiemu piąte zwycięstwo w Lidze Mistrzów, co jeszcze bardziej poprawiło i tak już imponujący rekord byłego trenera AC Milan.

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i nie tylko (USA)

„To brzmi bardzo normalnie, ale to nie jest normalne. Wygrać dla tego klubu sześć Ligi Mistrzów w ciągu 10 lat to coś wyjątkowego, ponieważ podobnie jak dzisiaj, jest to trudne. Dortmund zagrał dobrze, był silniejszy i lepszy od nas. „Ancelotti powiedział CBS Sports.

„W tym czasie musisz zachować spokój”. Powiedziałem zawodnikom: zachowajcie spokój. Wynik 0:0 był fantastycznym wynikiem, ponieważ grali dobrze. Druga połowa była lepsza.”

Podczas gdy Madryt po raz kolejny został mistrzem Europy, Dortmund miał pecha i nie spowodował poważnego zamieszania w Londynie, miejscu ich ostatniej porażki z Bayernem Monachium w 2013 roku.

Podopieczni Edina Tercicia zdominowali pierwszą połowę Juliana Brandta, Niklasa Fulkruga I Karima Ademiego Wszyscy zmarnowali klarowne okazje na otwarcie wyniku.

Niemiecki Fulcruk był bliski przełamania remisu, gdy w 24. minucie trafił w słupek.

Z byłą gwiazdą Dortmundu Madryt miał trudności z wejściem do gry Judy Bellingham Anulowany przez swoich starych kolegów z drużyny.

Jednak po przetrwaniu burzy w pierwszej połowie Real uspokoił się w drugiej połowie i ostatecznie ustanowił swoją dominację, zanim Carvajal i Vinicius zdobyli decydujące gole.

„To był bardzo trudny mecz” – Carvajal powiedział Movistarowi. „Wyszliśmy żywi w pierwszej połowie, a oni byli bardzo dobrzy. Wiedzieliśmy, że nadejdzie nasz moment… wiedzieliśmy, jak cierpieć. Taki jest futbol”.

READ  Natalee Holloway: Joran van der Sloot wylądował w Alabamie z Peru

Mecz był pożegnaniem dwóch niemieckich legend wraz z Dortmundem Marco Reusa Wcześniej wszedł na boisko z ławki po swoim ostatnim występie w klubie Tony’ego Cruza Opuścił boisko po owacji na stojąco ze strony fanów Madrytu w swoim ostatnim meczu klubowym przed przejściem na emeryturę.

„To pokolenie graczy zaczyna od graczy, których nawet tutaj nie ma – Cristiano Ronaldo, [Karim] Benzemy, [Gareth] Bale – spisał się fantastycznie” – dodał Ancelotti. „Dziesięć lat i sześć zwycięstw jest nie do pomyślenia”.