Meksykanin reaguje na „Quebahombre” Quebonafide

0

Osmar (Ozrata) pochodzi z Meksyku i mieszka w Polsce od roku. Czy realia Meksyku przedstawione przez polskiego rapera w teledysku Quebohombre są prawdziwe?

 

W większości – tak. Okazuje się, że Quebo jest bardzo spostrzegawczy i… mimo lekkiego przekoloryzowania – w numerze zatytułowanym Quebahombre nawinął prawdę o Meksyku.

Usiądź wygodnie, bo przy tej informacji na pewno się zdziwisz. Jeżeli myślałeś, że to Polska jest hiper-katolickim krajem, to jesteś w błędzie. Wyobraź sobie, że prawie każdy w Meksyku nosi krzyżyk. Wierzący potrafią wywieszać je nawet w ubikacjach. Są strasznymi fanatykami, ale mimo wszystko dużo grzeszą – rabują, chodzą z bronią po ulicy. Można by rzec, że działają wbrew Biblii, ale ich usprawiedliwieniem jest modlitwa. Przed każdym tego typu czynem składają rękę i proszą Boga o ochronę, bo oni bardzo chcą to zrobić…

Co przychodzi Ci do głowy, kiedy pomyślisz o Meksyku? No właśnie – głównie sombrero, tequila, pustynia, kaktusy i koleś z brodą. A kebab… to nie kebab, to Tacos al Pastor. Powód, dla którego ludzie przyjeżdżający do Meksyku nie chcą wracać do swoich krajów. Podobno te Tacosy są przepyszne. I nie mają kompletnie nic wspólnego z kebabem! Policja natomiast – współpracuje z kartelami – jest to potwierdzony fakt, ale Meksykanie nie mogą się wypowiadać na ten temat publicznie.

 

 

„Aby poznać Meksyk powinieneś tam pojechać przynajmniej na rok. Mogłeś być w Kankun, albo w Tihuanie… ale nie możesz wtedy powiedzieć niczego o Meksyku, ponieważ Meksyk to różne kultury w różnych miejscach. To tak, jakbys podróżował po Europie.”

 

– Mówi Osmar.

 

…A sam Quebo wyraził aprobatę wobec powyższego materiału. Ciekawe, jak by wyglądała reakcja mieszkańców innych kontynentów na single z Egzotyki?

 

 

Wywiad przeprowadził Bartosz Graczyk.

 

Bad Mojo Tattoo Rapgra