Należąca do NASA sonda SpaceX Crew-8 leci na orbitę w drodze na ISS

Podsumowanie startu Crew-8: Przewiń w dół, aby obejrzeć na żywo start Crew-8 na rakiecie SpaceX Falcon 9 z Kennedy Space Center w niedzielę, 3 marca.

Witamy w relacji na żywo zespołu Florida Today z dzisiejszego startu astronauty Crew-8 z Kennedy Space Center.

Po sobotniej nocy zespół Crew-8 zmierza teraz do wystrzelenia rakiety SpaceX Falcon 9 astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną o godzinie 22:53 czasu wschodniego. Transmisja z startu NASA TV jest zamieszczona na górze tej strony.

„Z powodu niesprzyjających warunków na torze lotu rakiety SpaceX Falcon 9 i statku kosmicznego Dragon próba wystrzelenia w sobotni wieczór nie powiodła się” – czytamy w poście na blogu NASA.

„Wystrzelenie Crew-8 zabierze astronautów NASA Matthew Dominique, Michaela Barretta i Jeanette Epps oraz astronautę Roskosmosu Alexandra Grebenkina do orbitującego laboratorium. Docelowy czas dokowania to wtorek o 3 nad ranem” – czytamy w poście.

Zaktualizowano o 23:02: Czapka wspomagająca pierwszego stopnia Falcona 9 wylądowała w strefie lądowania 1 SpaceX na stacji sił kosmicznych Canaveral, tworząc w czapce bliźniacze uderzenia dźwiękowe.

Zaktualizowano o 22:53: SpaceX i NASA wystrzeliły rakietę Falcon 9 z Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego z Załogą-8.

Zaktualizowano o 22:45: Podczas odprawy na 10 minut przed startem ogłoszono, że załoga jest pewna, że ​​rozumie problem pęknięcia uszczelki włazu i że będzie w stanie bezpiecznie przelecieć całą podróż.

Zaktualizowano o 22:38: Wkrótce po rozpoczęciu tankowania ogłoszono: Załogi sprawdzały małe pęknięcie w uszczelce bocznego włazu, które mogło stać się problemem podczas ponownego wejścia w atmosferę.

Odliczanie do wydania trwa.

Zaktualizowano o 22:30: Dla przypomnienia, poniżej znajduje się lista najważniejszych nadchodzących wydarzeń związanych z odliczaniem do startu Falcona 9.

 • 22:46 Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
 • 22:48 Dragon przełącza się na zasilanie wewnętrzne.
 • 22:52 Polecenie rozpoczęcia końcowych kontroli komputera pokładowego przed startem.
 • 22:52 Rozpoczyna się zwiększanie ciśnienia w zbiorniku paliwa do ciśnienia lotu.
 • 22:52 Dyrektor startu SpaceX sprawdza start.
 • 22:53 Start Falcona 9.
READ  Wśród sporu z DeSantis, Disney inwestuje 1 miliard dolarów w rozwój

Zaktualizowano o 22:19: Na Pad 39A trwają obecnie procesy tankowania rakiety Falcon 9, a SpaceX ogłosiło, że system ucieczki statku kosmicznego Dragon jest uzbrojony.

Aktualizacja o 22:00: „Mam aktualne informacje na temat pogody. Przeprowadzili kolejną odprawę pogodową – już na 90% „startujemy”” – ogłosiła nadawca NASA Megan Cruz, gdy do dzisiejszego odliczania pozostała godzina.

Przed nadchodzącym startem Falcona 9 urzędnicy ds. zarządzania kryzysowego hrabstwa Brevard aktywowali zespół wsparcia operacji startowych agencji.

Pożegnalne fale Crew-8

Zaktualizowano o 21:44: Około dwie godziny temu fotograf i kamerzysta Florida Today Craig Bailey zrobił to zdjęcie Crew-8 w ruchu dla przedstawicieli mediów przed budynkiem Neil Armstrong Operations and Checkout Building NASA.

Zaktualizowano o 21:21: Załoga zamknęła włazy kapsuły Dragon Endeavour, a start zaplanowano na dwie godziny i 32 minuty.

Aktualizacja o 21:00: Przypominamy, że Falcon 9 należący do załogi-8 miał pierwotnie wystartować na ISS w piątek o godzinie 12:04. Jednak silny wiatr i fale na morzu wzdłuż toru lotu Dragon Endeavour skłoniły załogę do przełożenia misji na sobotni wieczór.

Jednak w sobotni wieczór porzucono tę próbę. Przyczyna: zbyt duży wiatr w korytarzu wznoszenia kapsuły, stwierdził SpaceX.

Jeśli dzisiejsza próba startu się nie powiedzie, następna szansa na wykonanie kopii zapasowej będzie w poniedziałek o 22:31.

AKTUALIZACJA 20:38: SpaceX ogłosiło, że fotele załogi obróciły się do pozycji umożliwiającej start oraz że zakończono testy szczelności apartamentu i testy łączności.

Sonda Dragon Endeavour wysłała już na ISS misje Demo-2, Crew-2, Axe-1 i Crew-6, przebywając na orbicie przez 466 dni, twierdzi SpaceX.

Zaktualizowano o 20:15: Urzędnicy SpaceX ogłosili, że szanse na pogodę „rozpoczęcie startu” wzrosły do ​​85% w porównaniu z 75% prawdopodobieństwem pierwotnej prognozy.

NASA TV podkreśla prognozę startu, która wskazuje, że głównymi problemami pogodowymi są opady atmosferyczne i chmury kowadełkowe.

READ  Wydano wideo z ataku Paula Pelosiego

Aktualizacja o 20:00: Misja NASA SpaceX Crew-8 będzie czternastą w tym roku misją prowadzoną z KSC i sąsiedniej stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral.

W ubiegłym roku firma Space Coast przeprowadziła rekordowe 72 starty orbitalne, a bieżący rok nabiera tempa.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić podsumowanie styczniowego wydania FLORIDA TODAY.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić podsumowanie lutowych numerów FLORIDA TODAY.

Zaktualizowano o 19:36: Machając i uśmiechając się, astronauci w kombinezonach Zespołu 8 opuścili budynek operacyjny i kasowy Neila Armstronga NASA, przywitali rodzinę i życzliwych osób, a następnie wśród oklasków wsiedli do dwóch czarnych Tesli Model X, aby przewieźć ich na lądowisko 39A.

Tesle mają biało-czarne tabliczki licencyjne z napisem YAYSP8C – czyli „yay space”.

AKTUALIZACJA 19:20: Poniżej znajduje się harmonogram „najważniejszych kamieni milowych i ważnych wydarzeń” NASA prowadzących do dzisiejszego startu. Wszystkie czasy są przybliżone:

 • 19:33 Załoga opuszcza budynek Neil Armstrong Operations and Checkout.
 • 19:38 Transport personelu do 39A.
 • 19:58 Załoga przybywa na lądowisko i wspina się na wieżę.
 • 20:18 Wejście załogi.
 • 20:23 Test komunikacji.
 • 20:24 Rotacja miejsc.
 • 20:25 Testy szczelności sadzy.
 • 20:58 Właz.
 • 22:08 Dyrektor startu SpaceX sprawdza windę paliwa.
 • 22:11 Ramię dostępu załogi chowa się.
 • 22:14 System ucieczki przed startem Dragona uzbrojony.
 • 22:18 Rozpoczyna się załadunek RP-1 (nafty rakietowej).
 • 22:18 Rozpoczyna się ładowanie pierwszego etapu LOX (ciekły tlen).
 • 22:46 Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
 • 22:48 Dragon przełącza się na zasilanie wewnętrzne.
 • 22:52 Polecenie rozpoczęcia końcowych kontroli komputera pokładowego przed startem.
 • 22:52 Rozpoczyna się zwiększanie ciśnienia w zbiorniku paliwa do ciśnienia lotu.
 • 22:52 Dyrektor startu SpaceX sprawdza start.
 • 22:53 Start Falcona 9.

Zaktualizowano o 18:57: Załoga 8 zakłada skafandry kosmiczne w „przebieralni” w budynku operacyjnym i kasowym Neila Armstronga NASA.

„Zespół techników skafandrów SpaceX będzie im pomagał w zakładaniu skafandrów wykonanych na zamówienie i sprawdzaniu, czy nie ma wycieków. Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i funkcjonalności, skafandry kosmiczne zapewniają ciśnienie, chronią załogę przed potencjalnym stresem i łączą się z portem znajdującym się w udzie W przypadku systemów podtrzymywania życia, w tym zasilania powietrzem i energią, w zestawie znajdują się także rękawice kompatybilne z ekranami dotykowymi i ognioodporna warstwa zewnętrzna” – czytamy w poście na blogu NASA.

READ  CryptoShaken to drugi co do wielkości stablecoin po SVB Risk Dpex

Załoga-8:

 • Astronauta NASA Matthew Dominique, dowódca.
 • Astronauta NASA Michael Barrett, pilot.
 • Astronautka NASA Jeanette Epps, specjalistka ds. misji.
 • Kosmonauta Roskosmosu Alexander Grebenkin, specjalista ds. misji

Najnowsze wiadomości ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego należącego do NASA można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neala Reporter kosmiczny na Florydzie (za swoje historie pt. Kliknij tutaj.) Skontaktuj się z Neilem pod numerem 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @RickNeale1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad tym, aby zapewnić najlepszą relację z branży i premier na Florydzie. Takie czasopisma wymagają czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrypcją tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *