Niższe (niższe) przychody za IV kw. 2022 r

Pracownik magazynu Lowe’s Home Improvement zbiera wózki na parkingu, 17 sierpnia 2022 r. W Houston w Teksasie.

Brandon Bell | Wiadomości Getty Images | Dobre zdjęcia

Lowe’s podał w środę, że sprzedaż w czwartym kwartale fiskalnym nie spełniła oczekiwań Wall Street, jednocześnie przedstawiając konserwatywne prognozy na bieżący rok.

Oto, jak sprzedawca poradził sobie w porównaniu z oczekiwaniami Wall Street, na podstawie ankiety Refinitiv przeprowadzonej wśród analityków:

  • Zysk na akcję: skorygowany 2,28 USD w porównaniu z oczekiwanymi 2,21 USD
  • Przychody: 22,45 mld USD w porównaniu z oczekiwanymi 22,69 mld USD

Firma miała dochód netto w wysokości 957 mln USD za trzy miesiące zakończone 3 lutego, w porównaniu z 1,21 mld USD, czyli 1,78 USD na akcję, rok wcześniej.

Sprzedaż wzrosła do 22,45 mld USD z 21,34 mld USD rok wcześniej. Jednak Lowe’s osiągnął sprzedaż w wysokości 1,4 miliarda dolarów w dodatkowym tygodniu czwartego kwartału fiskalnego. Bez tego dodatkowego tygodnia sprzedaż byłaby nieco niższa niż w zeszłym roku.

Sprzedaż w tych samych sklepach spadła o 1,5% i 0,7% w USA

W roku fiskalnym 2023 Lowe’s spodziewa się, że całkowita sprzedaż wyniesie od 88 do 90 miliardów dolarów, w porównaniu z szacunkami Wall Street na poziomie 90,48 miliardów dolarów. Firma spodziewa się również, że sprzedaż w tych samych sklepach spadnie o 2% lub będzie o 2% niższa w porównaniu z poprzednim rokiem podatkowym.

Firma spodziewa się, że zysk na akcję wyniesie od 13,60 USD do 14,00 USD za rok, w porównaniu z przewidywanymi przez analityków 13,79 USD.

W zeszłym roku o tej porze Lowe’s czerpał korzyści z gorącego rynku mieszkaniowego, który skłonił wielu do naprawy i renowacji swoich domów. Wraz ze stopniowym schładzaniem się rynku w drugiej połowie 2022 roku, oczekiwania Wall Street spadły w porównaniu z poprzednimi kwartałami.

W czasie pandemii Covid rynek majsterkowania rósł, ponieważ konsumenci, którzy utknęli w domu, podjęli się kosztownych remontów i ulepszyli swoją przestrzeń życiową. Rynek jest obecnie pod dużą presją. Kupujący, którzy czują się uszczypnięci przez wysoką inflację, wydają swoje uznaniowe dolary na podróże i rozrywkę, w przeciwieństwie do przedmiotów takich jak meble ogrodowe i farby.

READ  Proces Gwyneth Paltrow na żywo: Terri Sanderson chwaliła się, że jest „sławna” po starciu na nartach, sąd słyszy

W zeszłym tygodniu rywal Home Depot po raz pierwszy od listopada 2019 r. nie spełnił oczekiwań Wall Street i wydał wyciszoną perspektywę. Firma spodziewa się płaskich wydatków konsumpcyjnych i większej presji na sektor w nadchodzących kwartałach, gdy recesja wywołana pandemią będzie słabnąć.

Jednak utrzymujący się niedobór mieszkań w kraju i starzejące się zasoby mieszkaniowe od dawna przynoszą korzyści sektorowi majsterkowania, co może przynieść korzyści detalistom. Wraz ze wzrostem stóp procentowych na stagnacyjnym rynku mieszkaniowym, wiele osób o niskich stopach procentowych może zdecydować się na pozostanie w swoich domach i przeprowadzanie remontów zamiast przeprowadzania się w nowe miejsce.

Przeczytaj pełną informację o zarobkach Tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *