Nowy Jork zaczyna przewozić imigrantów na północ. Walczą z tym dzielnice.

NEWBURG, NY — Dwa autobusy pełne migrantów przybyły w czwartek do hotelu w Newburgh w hrabstwie Orange, około 60 mil na północ od Manhattanu, po gniewnych starciach dotyczących możliwości zabrania migrantów na przedmieścia w pobliżu Nowego Jorku.

Zostali przywitani przez około 15 kibiców, którzy machali znakami i wiwatowali na ich przybycie, podczas gdy policjanci z Newburgh stali z boku i pozwalali autobusom zaparkować przed drzwiami hotelu Crossroads tutaj.

Kiedy przyjechał drugi autobus, tuż przed godziną 13.00, wysiadło z niego 19 osób. Podróżowali lekko, mając ze sobą dwa tuziny toreb.

Cicha frekwencja wyraźnie kontrastowała w ostatnich dniach z niektórymi przywódcami i mieszkańcami hrabstw Rockland i Orange, którzy obiecali zrobić wszystko, co w ich mocy, aby powstrzymać burmistrza Nowego Jorku Erica Adamsa przed wysyłaniem migrantów na północ. .

W Orangetown, mieście hrabstwa Rockland, około 45 mil na południe od Newburgh, protest ten przybrał formę policjantów i zastępców szeryfa, którzy zaparkowali swoje krążowniki w pobliżu wejścia na parking hotelu Armoni Inn & Suites i pozostali tam przez cały tydzień. Nakazy od przywódców dystryktów, aby fizycznie zatrzymać i przeszukać każdy autobus przybywających migrantów.

W czwartek rano w Newburgh, po przybyciu imigrantów, motocykliści przejeżdżali obok hotelu Crossroads i wykrzykiwali przekleństwa pod adresem dziennikarzy i adwokatów imigrantów zgromadzonych na zewnątrz.

Te interakcje były szczególnie gorące w środowy wieczór, kiedy grupa ludzi protestujących przeciwko przybyciu migrantów stanęła przed hotelem i powiedziała zwolennikom migrantów, aby „wrócili do domu”.

„Nadchodzimy!” Pro-imigranccy protestujący odkrzyknęli.

Polityczny spór o to, gdzie schronić migrantów, rozpoczął się w zeszły piątek. Adams ogłosił, że zacznie wysyłać je do hoteli w hrabstwach Orange i Rockland. Wszyscy imigranci, którzy uczestniczyli, zrobili to dobrowolnie, Mr. powiedział Adams. Otrzymają mieszkania w hotelach na okres do czterech miesięcy, za które zapłaci miasto.

READ  Wybory w Sierra Leone: Julius Mata Bio zaprzysiężony jako krzyk opozycji

Polityczna reakcja na zapowiedź burmistrza objęła w tym tygodniu wszystkie szczeble rządu stanu Nowy Jork. Przywódcy obu hrabstw ogłosili stan wyjątkowy, podobnie jak gubernator Cathy Hochul.

„To było źle wykonane i wskazywało na to, jak poradzili sobie z tą sprawą od pierwszego dnia” – powiedział Steven Neuhaus, dyrektor Orange County. „Naprawdę muszą zacząć się więcej komunikować”.

Hrabstwo Rockland, miasto Orangetown i miasto Newburgh domagały się tymczasowego zakazu zbliżania się, aby powstrzymać imigrantów przed przyjazdem. Departament Zdrowia Hrabstwa Rockland przeprowadził inspekcję Armoni Hotel, jednego z hoteli wybranych do zakwaterowania imigrantów, i stwierdził, że jego zezwolenie na prowadzenie działalności wygasło w kwietniu, powiedział Ed Day, administrator hrabstwa.

„To był tajny atak w środku nocy” – powiedziała Teresa Kenney, przełożona Orangetown, o Mr. Adams powiedział o decyzji. „Jeśli burmistrz naprawdę chce, aby plan się powiódł, jego obowiązkiem jest zadzwonić do nas z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Pan. Adams zaczął przewozić imigrantów autobusami na pobliskie przedmieścia, gdy dziesiątki tysięcy imigrantów, głównie z Ameryki Łacińskiej, przybyło do miasta, próbując uwolnić miasto od schronisk i hoteli.

Autobusy wyjechały z miasta do Newburgh na kilka godzin przed wygaśnięciem tytułu 42, ponieważ były prezydent Donald J. Rozporządzenie wykonawcze wydane przez Trumpa na początku pandemii koronawirusa umożliwiło urzędnikom szybką deportację setek tysięcy imigrantów, z których część mogłaby zostać przyznana w inny sposób. Przytułek.

Według urzędników urzędu miasta w ubiegłym roku do Nowego Jorku przybyło ponad 60 000 imigrantów, w tym 4200 tylko w zeszłym tygodniu.

Powołując się na źródła federalne, urzędnicy stanowi ostrzegają, że tygodniowa frekwencja może wzrosnąć do 5000, gdy tytuł 42 wygaśnie o północy.

Ponad 37 500 migrantów znajduje się obecnie pod opieką miasta w ponad 120 obozach ratunkowych i ośmiu dużych ośrodkach.

READ  Proces Alexa Murdocha: wideo przesłane przez Paula Murdocha jest uważane za kluczową część sprawy, twierdzą prokuratorzy

Nowy Jork gorączkowo szuka dodatkowej przestrzeni na ich schronienie, w tym opuszczonego szpitala psychiatrycznego i hangarów na Międzynarodowym Lotnisku im. Kennedy’ego. Urzędnicy miejscy zapytali właściciela budynku Flatiron, czy ma tam pokój (odpowiedział, że nie).

„Możemy dostać tysiące ludzi dziennie w naszym mieście”, powiedział Mr. powiedział Adams.

Nawet gdy autobusy dotarły do ​​hrabstwa Orange w czwartek, tamtejsi urzędnicy w ostatniej chwili zwrócili się do sądu o nakaz zablokowania planu miasta. — powiedział Neuhaus.

Pan. On i pan Adams również skrytykowali Mr. Day również oskarżył.

W miarę eskalacji napięcia p. dzień, panie Groził też, że „złapie” Adamsa za gardło.

W środę wieczorem p. Fabian Levy, rzecznik Adamsa, powiedział Mr. Day powiedział, że „niemożliwe jest wyrażenie choćby ułamka humanitarnej i pełnej współczucia troski, jaką Nowy Jork okazał w ciągu ostatniego roku”.

W czwartek burmistrz powiedział, że nie ma innego wyjścia, jak tylko wysłać migrantów dalej na północ. Zwrócił również uwagę, że w przeciwieństwie do gubernatora Teksasu Grega Abbotta, Nowy Jork zapłaci za pokoje hotelowe dla imigrantów i usługi wsparcia.

„Wszystko jest na stole” – powiedział burmistrz.

„Mam na myśli to, że to był moment„ o cholera ”- powiedział, odnosząc się do 4200 imigrantów przybyłych w zeszłym tygodniu. „Mówię „Cholera” tylko dlatego, że jestem w telewizji. Słuchaj, to przerażające. A tytuł 42 nie został jeszcze zwolniony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *