OLiS: Białas i Lanek prawie na szczycie, a tuż po nich PlanBe!

0
Hip-Hop OLiS

„POLON” najchętniej kupowaną rap płytą w okresie 15.09.2017 – 21.09.2017! Niewiele dalej debiut PlanaBe – „Insomnia”.

 

Białas i Lanek mają kolejny powód do opijania sukcesu. W tym miesiącu świętowali zakończony projekt „POLON(recenzja tutaj) podczas bankietu w Małej Warszawie (fotorelacja tutaj), dzisiaj ich płyta zajęła 2. miejsce na OLiS’ie (w tym pierwsze jako gatunek hip-hopowy). Choć sprzedaż była wręcz ogromna, a wielu miało wręcz pewność, że płyta będzie numerem jeden spośród wszystkich, niestety ~7.000 płyt sprzedanych w samym preorderze nie wystarczyło. 4. miejsce zestawienia należy w tym tygodniu do debiutu PlanaBe, pt. „Insomnia„. Nowością jest także Kaz Bałagane i „Narkopop„. Płyta zajęła 17. miejsce z pięćdziesięciu możliwych.

Quebonafide i „Egzotyka” coraz niżej, w aktualnym zestawieniu znajduje się na 15. miejscu najchętniej kupowanych płyt. „Szprycer” Taco Hemingway’a zajął szczęśliwy numer siedem. W porównaniu do poprzedniego tygodnia wielki skok w sprzedaży nastąpił w przypadku „Skrrrt” Tedego i Sir Micha – aktualnie na 26. pozycji. „Flashback” również znacznie niżej, bo na 28. pozycji. W obecnym zestawieniu jest aż 10 rapowych płyt. Ranking opuścił ZIP Skład i „Ułamek tarcia„, który na liście utrzymał się tylko przez tydzień.

 

Hip-Hop OLiS
Hip-Hop OLiS: 15.09.2017 – 21.09.2017

 

OLiS to oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, która istnieje od 23 października 2000 roku. Zestawienie powstaje w oparciu o dane sprzedaży sklepów uczestniczących w projekcie, do którego należą największe sklepy sieciowe np. Empik, Saturn i Media Markt, sklepy internetowe oraz sklepy niezależne. Dane odnoszą się do tygodnia poprzedzającego kolejne wydanie zestawienia i przedstawiają listę 50 najchętniej kupowanych płyt w danym tygodniu.
Jarasz się dobrą muzyką? Polub Nas!