Osoba, która przeżyła zawalenie się mostu Key Bridge w Baltimore, podaje relację z pierwszej ręki

Julio Cervantes Suarez siedział w swojej ciężarówce z sześcioma pracownikami budowlanymi we własnych pojazdach we wczesnych godzinach porannych 26 marca, kiedy zrobił sobie przerwę od naprawy dziur na moście Francis Scott Key Bridge w Baltimore.

Kontenerowiec Daly o długości 385 metrów zderzył się z jednym z filarów mostu. 37-latek spojrzał na swoich kolegów Znika w rzece Patapsco poniżej.

Cervantes Suárez po tym, jak jego własny pojazd został zanurzony w wodzie Powiedział, że nie może otworzyć żadnych drzwi i aby uciec, musiał ręcznie opuścić okno. Powiedział Wyciągnął z gruzów betonową płytę i czekał na ratowników.

Jednym z dwóch ocalałych był Cervantes Suarez. Opowiedział o tragicznym zdarzeniu W swoim pierwszym wywiadzie dla NBC News. Program został wyemitowany w środę.

W wywiadzie Cervantes Suarez wspominał, że szukał innych pracowników.

„Zacząłem zwracać się do każdego z nich po imieniu” – powiedział po hiszpańsku. „Ale nikt mi nie odpowiedział”.

Pierwszy upadł jego zięć Carlos Daniel Hernandez, którego uważał za syna.

Cervantes Suarez powiedział NBC On tak nie uważał Przeżyje upadek.

„Podziękowałem Bogu [the] Rodzina, którą mi dał” – powiedziała. „Poprosiłem go, aby zaopiekował się moją żoną i dziećmi. Przeprosiłem za wszystko, co zrobiłem.

Cervantes Suarez, który powiedział NBC Powiedział, że nadal odczuwa ból fizyczny i naprawdę go prześladuje Powiedział Hernandezowi, żeby poszedł do samochodu i odpoczął.

„Gdybym poprosił go, żeby poszedł ze mną, byłoby inaczej. Być może będzie z nami” – powiedział Cervantes sieci Suárez.

Federalni śledczy nadal badają przyczyny katastrofy, która wstrzymała większość handlu w porcie Baltimore i rodzi pytania, czy urzędnicy federalni i stanowi są gotowi zapobiec podobnym zakłóceniom. FBI prowadzi osobne, trwające dochodzenie, aby sprawdzić, czy zespół Daly’ego wiedział o poważnych problemach systemowych, zanim one się rozpoczęły.

READ  Gordon Moore, współzałożyciel i były prezes Intela, zmarł w wieku 94 lat

Cervantes Suarez powiedział, że chce, aby wszystkie odpowiedzialne strony, w tym rodzina jego szwagra Hernándeza Fuentesa, zapłaciły „za wyrządzone szkody”. Jednak powiedział NBC, że nic nie jest w stanie przywrócić tego, co jego rodzina i inni stracili z dnia na dzień.

„Ponieważ wiem, że za pieniądze nie kupię uścisku ze strony ojca ani syna” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *