Play-offy NBA: Sprzęgło Jaylena Browna 3 ogłusza Indianę, gdy Celtics odbierają mecz 1 Pacers na dogrywce

Indiana Pacers wydawali się zrozpaczeni po rozdaniu w Game 1.

Jaylen Brown miał inny pomysł.

Boston Celtics All-Star oszołomili Pacers rzutem za trzy punkty w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry i we wtorek w pierwszym meczu finału Konferencji Wschodniej zremisowali 117:117. Doszło do dogrywki, w której Celtics wygrali 132–128 i objęli prowadzenie w serii 1–0.

Pacers w końcówce wyszli na prowadzenie 115-110 i wydawało się, że kontrolowali piłkę, a na 10 sekund przed końcem utrzymywali przewagę 117-114. Jednak stracili piłkę po niechlujnym podaniu od strony boiska i dali Celtics nowe życie. Brown w pełni to wykorzystał.

Z Pascalem Siakamem na twarzy Brown rzucił za trzy punkty z lewego rogu, które trafiły w sam dół siatki, gdy zegar wskazywał 5,7 sekundy, co pozwoliło zachować dodatkową sesję.

Tam Jayson Tatum zdobył 10 punktów, w tym za trzy punkty na 42,8 sekundy przed końcem, zwiększając prowadzenie Bostonu do 127-123. Od tego momentu gra była kontrolowana przez Celtics i od początku meczu doszło do dramatycznych zmian po obu stronach. Boston szybko uzyskał przewagę w serii, której zwycięstwo było zdecydowanie faworyzowane.

Indiana opuściła mecz z gorzkim smakiem, wykorzystując doskonałą okazję do zdobycia przewagi 1:0 nad najlepszą drużyną NBA, zajmującą 6. miejsce na Wschodzie po sezonie zasadniczym. W wieczór, w którym gracze trafiali na poziomie 53,5% z gry i 37,1% z trzech, strata w końcówce, która zapewniła Brownowi zdobycie trzech punktów, była decydującą grą wieczoru Indiany.

Indiana miała piłkę w polu obrony po zagraniu od tyłu na 10 sekund przed końcem. Andrew Nembhardt był zawodnikiem od ataku i początkowo w linii bazowej znalazł Tyrese Halliburton. Nembhard zobaczył przeciętego Siakama, gdy Juru Halliday oswoił Halliburtona. Brown jednak podążał tuż za nim i wykorzystał delikatne podanie Nembarda. Piłka odbiła się od rąk Siakama poza boiskiem i Brown zdobył remis za 3 punkty.

READ  Następca kończy się 4. sezonem w HBO – The Hollywood Reporter

Strata Indiany wyniosła 1 z 21 w noc, w której poza tym ich ofensywa była znakomita. Ale prezenty ostatecznie kosztowały Pacers grę. W dogrywce odwracali piłkę jeszcze trzy razy, w tym dwa razy w końcowym czasie 1:02.

Mecz rozpoczął się złowieszczo dla Pacers, którzy po niecałych 3 minutach pierwszej kwarty prowadzili 12:0. Jednak najlepszy w lidze atak Indiany do przerwy zremisował na 64-64, częściowo dzięki Logo 3 Halliburtona w końcowych sekundach drugiej kwarty.

Sprzęgło nr 3 było jednym z wielu dla Halliburtona, który trafił 6 z 14 z dystansu, zdobywając 25 punktów, 10 asyst i trzy przechwyty. Na początku trzeciej kwarty zrobił kolejną grę i dał Indianie przewagę 69-64.

Jednak Celtics po pierwszej kwarcie prowadzili 13:0 i objęli prowadzenie 87:75. Pacers podczas przejazdu do Bostonu popełnili trzy straty. Ale nie uschły.

Prowadzili 18-7, a po trzeciej kwarcie po raz kolejny Halliburton rzucił trzy punkty i zmniejszyli prowadzenie Bostonu do 94-93.

Ostatnie sekundy czwartej kwarty były zacięte, zanim ostatecznie udało się wygrać dodatkową sesję. Halliburton odpowiedział kolejnymi 3 golami i rozpoczął wynik po dogrywce, ale Boston ostatecznie wygrał 124-123 po tym, jak Boston objął prowadzenie po rzucie wolnym Tatuma na 1:12 przed końcem.

Celtics poradzili sobie z atakiem Pacers świetnymi występami z całego podstawowego składu. Tatum zdobył 36 punktów, w tym 10 po dogrywce, 12 zbiórek, cztery asysty i trzy przechwyty. Jrue Holiday zdobył 28 punktów, najwięcej w sezonie, dodając osiem asyst, siedem zbiórek i trzy przechwyty.

Jaylen Brown zaskoczył Pacers trzema golami w końcówce i w dogrywce zorganizował celtycką wymianę.  (Maddie Meyer/Getty Images)

Jaylen Brown zaskoczył Pacers trzema golami w końcówce i w dogrywce zorganizował celtycką wymianę. (Maddie Meyer/Getty Images)

Brown trafił tego wieczoru tylko 1 ze swoich 4 rzutów za trzy punkty. Ale to było ogromne. I miał rację, bo miał 26 punktów, siedem zbiórek, pięć asyst i trzy przechwyty. Celtics trafiali 46,5% z gry i 33,3% zza trzech punktów, a także mieli znaczną przewagę na linii rzutów wolnych. Boston trafił 24 z 30 z paska, a Indiana trafił 9 z 10 rzutów wolnych.

READ  Ponowny proces Karen Reid zaplanowano na styczeń 2025 r

Dla Indiany Siakam zanotował 24 punkty, 12 zbiórek i siedem asyst. Myles Turner rzucił 23 punkty, 10 zbiórek i cztery asysty, trafiając 9 z 13 z gry i 3 z 4 z dystansu. Każdy zawodnik otwierający, z wyjątkiem Nembhardta (1), podbił piłkę co najmniej dwa razy. Aaron Nesmith miał pięć strat, a Turner cztery.

Celtics wygrali bez rozpoczynającego ataku Kristapsa Porzingisa, który został wykluczony z serii pierwszej rundy meczu Bostonu z Miami Heat z powodu kontuzji łydki. Według doniesień może być gotowy na powrót w czwartym meczu przeciwko Pacers.