Po wywiadzie dla ABC prezydent Biden znajduje się pod presją, aby wycofać się z kampanii w 2024 r

George Stephanopoulos z ABC ostrzegł prezydenta Bidena, aby nie „grał z tłumem” w rozmowie z byłym prezydentem Trumpem, wskazując na jego wiece, gdy zapytano go o plan Bidena dotyczący zmiany przebiegu jego kampanii prezydenckiej.

Oto transkrypcja:

George Stephanopoulos: Jaki masz plan zmiany przebiegu kampanii?

PREZYDENT JOE BITON: Widziałeś to dzisiaj. Ile osób – ile osób przyciąga tłum, tak jak ja dzisiaj? Czujesz się dzisiaj bardziej podekscytowany niż ja? Tak

GEORGE STEPHANOPOULOS: To znaczy, musisz… nie chcesz grać dla publiczności. Donald Trump może przyciągnąć tłumy. Nie ma co do tego wątpliwości.

Prezydent Joe Biden: Potrafi przyciągnąć duży tłum, ale co mówi? Kto – kto do niego? To ja powinienem mieć kłopoty. Następnie w cztery dni zebraliśmy 38 milionów dolarów. Ponad… mamy ponad milion indywidualnych współpracowników, indywidualnych współpracowników. To… mniej niż 200 rupii. Mamy – to znaczy, nie rozumiem, co robisz – oświadczasz się.

George Stephanopoulos: Nie zauważyłeś spadku sondaży? Czy nie widzieliście wyrazów niezadowolenia ze strony Demokratów, Demokratów w Izbie Reprezentantów i Demokratów w Senacie?

PREZYDENT JOE BITON: Widziałem to w prasie.

GEORGE STEPHANOPOULOS: Wiesz, w ciągu ostatnich kilku dni słyszałem od kilkudziesięciu twoich zwolenników i przedstawiam ci różne perspektywy. Ale to jest przeważające uczucie. Kochają Cię i na zawsze będą Ci wdzięczni za pokonanie Donalda Trumpa w 2020 roku.

Uważają, że jako prezydent wykonałeś świetną robotę, odnosząc wiele sukcesów, które opisałeś. Ale oni dbają o ciebie i kraj. I nie myślą, że możesz wygrać. Chcą, żebyś szedł z wdziękiem i będą cię kibicować, jeśli to zrobisz. Co na to powiesz?

PREZYDENT JOE BITON: Mówię, że większości tam nie ma – ci ludzie są. Nie wątpię, że takich jest. Czy widziałeś kiedyś grupę… wybranych urzędników ubiegających się o urząd? Czy kiedykolwiek to widziałeś? Nie ja. To samo wydarzyło się w 2020 roku. „Och, Biden, nie wiem. Kurczę, co on zamierza zrobić? Może mnie pokonać, może…”

READ  Republikanie odrzucają wezwania Demokratów do wezwania RFK Jr. jako świadka procesowego

George Stephanopoulos: Panie prezydencie, nigdy nie widziałem, żeby prezydent został wybrany ponownie przy aprobacie 36%.

PREZYDENT JOE BITON: Cóż, nie sądzę, że to jest moja ocena akceptacji. Nasze sondaże tego nie robią.

GEORGE STEPHANOPOULOS: Jeśli zostaniesz, Trump zostanie wybrany i spełni się wszystko, przed czym ostrzegasz, jak będziesz się czuł w styczniu?

PREZYDENT BIDEN: Będę to czuł, dopóki dam z siebie wszystko i wykonam swoją pracę najlepiej, jak potrafię, i o to w tym wszystkim chodzi. Spójrz, George. Pomyśl o tym w ten sposób. Słyszeliście, jak to mówiłem już wcześniej. Myślę, że Ameryka i świat znajdują się w punkcie zwrotnym, kiedy to, co wydarzy się w ciągu najbliższych kilku lat, zadecyduje o tym, jak będzie wyglądać kolejnych sześć, siedem dekad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *