Poglądy na temat impeachmentu Trumpa nie zmieniły się po wyroku – sondaż CBS News

Poglądy na temat byłego prezydenta Donalda Trumpa Śledztwo kryminalne w Nowym Jorku Wydaje się, że po wyroku postąpili tak, jak przed jego wydaniem.

Połowa kraju uważała, że ​​Trump jest winny Przed wyrokiemPonad połowa uważa, że ​​ława przysięgłych wydała słuszny werdykt, a proces był sprawiedliwy.

Republikanie są przekonani, że Trump został potraktowany niesprawiedliwie. Ci, którzy twierdzą, że podzielają uczucia byłego prezydenta Osąd Nazywanie ławy przysięgłych stronniczym jest błędne, dowody są niewystarczające, a zarzuty mają podłoże polityczne.

Kolejnym sygnałem podziału społecznego w kraju jest to, że połowa kraju uważa, że ​​Trump nie nadaje się na prezydenta, ponieważ jest skazany za przestępstwo.

W sumie ponownie skontaktowaliśmy się z Amerykanami Przeprowadziliśmy rozmowę przed wydaniem wyrokuA usłyszenie werdyktu jury nie zmieniło ich zdania.

Istnieją pewne implikacje dla poglądów na amerykański system wymiaru sprawiedliwości jako całość. Większość Demokratów twierdzi, że dało im to większe zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. Wśród Republikanów trzy czwarte twierdzi, że przez to czują się mniej pewni siebie.

Ogólnie rzecz biorąc, opinie zawarte w wyroku są spójne z opiniami na temat winy lub niewinności Trumpa sprzed wydania wyroku. Wśród tych, którzy tak myśleli atut Dziewięciu na dziesięciu przyznało się do winy przed usłyszeniem wyroku i twierdzi obecnie, że ława przysięgłych wydała słuszny werdykt – a sytuacja jest odwrotna w przypadku tych, którzy wcześniej uważali, że jest on niewinny.

Ogólnie rzecz biorąc, wyrok nie wywołał w kraju powszechnych emocji. Demokraci przeważnie odczuwają radość i ulgę, ale wielu nie wyraża optymizmu. Republikanie są bardziej rozczarowani niż źli, ale nie szczególnie zaskoczeni. (Respondenci mogą wyrażać wiele uczuć.)

Większość Republikanów nie uważa, że ​​Trump jest w tej sprawie winny poważnych przestępstw. Wśród tych, którzy uważają, że ława przysięgłych wydała błędny werdykt, sześciu na dziesięciu uważa, że ​​przestępstwa „nie były poważne”. W przeważającej mierze uważają, że Trump był traktowany gorzej niż inni przestępcy.

Nie ma zgody co do tego, jaka kara jest odpowiednia za przestępstwo. Większość Amerykanów nie uważa, że ​​Trump powinien odbywać karę więzienia za swoje skazanie, jednak opinie tutaj są wysoce stronnicze.

Republikanie, utrzymując, że werdykt jest błędny, generalnie chcą, aby Trump pozostał lojalny. To pragnienie lojalności widzieliśmy w wielu poprzednich wydaniach W sezonie głównym.

Chociaż opinia na temat bezpośrednich skutków orzeczenia nie uległa większym zmianom, z pewnością istnieje pewne pole do ruchu – szczególnie wśród tych, którzy nie zwracają na to uwagi. Ci, którzy są bardziej skupieni na dociekaniu Miej co do tego niezachwiane przekonanie. Spośród tych, którzy niewiele słyszeli o orzeczeniu przed rozprawą, większość stwierdziła, że ​​nie śledziła go jeszcze uważnie.

Ankieta CBS News/YouGov opiera się na reprezentatywnej w całym kraju próbie 989 dorosłych Amerykanów, z którymi skontaktowano się w dniach 30 maja–1 czerwca 2024 r. po zakończeniu procesu karnego Donalda Trumpa w Nowym Jorku, po wstępnej ankiecie przeprowadzonej wśród 1402 dorosłych. W dniach 14-21 maja 2024 r., przed wydaniem wyroku. Margines błędu dla próby ogólnej w badaniu korelacyjnym wynosił ±5,2 punktu.

Górne linie

READ  Wikingowie dostają drugi wybór w pierwszej rundzie w handlu z Teksańczykami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *