Polski Hip Hop jeszcze bliższy użytkownikom Spotify

0
Polski Hip Hop Spotify
Polski Hip Hop Spotify

Od 24 października serwis Spotify rusza z playlistami specjalnie dedykowanymi polskim użytkownikom – wszystko po to, aby dać im jak najlepsze muzyczne doświadczenie.

 

Wszystkie playlisty są stworzone specjalnie z myślą o polskich fanach muzyki, ze szczególną uwagą poświęconą gatunkom muzycznym cieszącym się w Polsce największą popularnością. Dla polskich fanów hip-hopu, Spotify przygotowało playlisty takie jak Generacja Hip Hop, na której znajdą się utwory cieszące się największym uznaniem wśród polskich słuchaczy. Użytkownicy z bardziej klasycznymi upodobaniami z pewnością docenią Polski Hip Hop: Klasyki, inspirujące zestawienie klasyków, które zdefiniowały rapową scenę w Polsce. Ponadto dla tych, którzy zawsze chcą być na czasie powstała playlista Hip Hop Alert, dzięki której fani mogą być na bieżąco z najciekawszymi nowościami w polskim hip hopie.

Część playlist jest w 100% polska – z polskimi utworami. Inne są połączeniem naszej rodzimej muzyki, z tą pochodzącą z innych stron świata. Jednak wszystkie zostały przygotowane specjalnie dla polskich użytkowników. Dane Spotify pokazują, że Polacy kochają hip hop, dlatego  w Spotify znalazło się kilka playlist właśnie z tego gatunku, takich jak np. Generacja Hip Hop, na której znajdują się utwory najpopularniejszych polskich raperów takich jak: Quebonafide, Taco Hemingway czy O.S.T.R.. Wśród nowych playlist nie zabraknie również tych dedykowanych fanom takich zespołów jak: HEY, Organek czy Coma, czyli w skrócie – polskiej sceny rockowej, a także tych przeznaczonych dla wiernych słuchaczy polskiej alternatywy oraz muzyki tanecznej.

Ci, którzy chcą wiedzieć co w muzycznej trawie piszczy i lubią zawsze być na czasie, znajdą to czego szukają na playliście Top Hits Polska. Natomiast w każdy piątek na playliście New Music Friday Polska będą dostępne największe, najnowsze hity.

Nowe playlisty nie będą skupiały się wyłącznie wokół konkretnych gatunków muzycznych. Spotify chce zapewnić polskim użytkownikom jak najlepszy soundtrack na cały dzień, dlatego udostępnia dziesiątki playlist odpowiadających konkretnym nastrojom i momentom, z którymi może utożsamić się większość Polaków, jak na przykład Uśmiechnij się!, Jesienny Chill oraz Muzyka do pracy. Podobnie jak globalne playlisty, te dedykowane polskim użytkownikom będą dostępne z poziomu zakładki Przeglądaj w sekcji Gatunki i nastroje.
Jarasz się dobrą muzyką? Polub Nas!