Popiół i dym dotarły do ​​dzielnic Los Angeles po pożarze – NBC Los Angeles

Kosmopolityczne części hrabstwa Los Angeles mogą znajdować się niecałe 50 mil od Corman, gdzie w wyniku pożaru Post Fire spłonęło ponad 5 000 akrów, ale skutki pożaru odczuły warstwy popiołu niesione przez wiatry z Santa Ana.

Dlatego w poniedziałek w niektórych myjniach samochodowych kolejki były dłuższe niż zwykle, a kierowcy chcieli zamiatać popiół ze swoich pojazdów.

„Bardzo zajęty dzisiaj. Popiół pochodzi z pożaru, więc dzisiaj jest go więcej niż zwykle” – powiedział Jose Leon z myjni samochodowej La Cineca.

Podobny scenariusz zaobserwował kilka lat temu w biznesie, kiedy wybuchł kolejny pożar lasu.

„Do tej pory umyliśmy około 75 samochodów, a na wierzchu 55 z nich pozostał popiół” – powiedział właściciel myjni Kaz Koinaraki.

Na filmach widać także samochody w Encino i Sherman Oaks pokryte białym pyłem.

„Suszyliśmy ubrania na zewnątrz. Wszystkie były szare i brudne” – powiedział Corey Johnson, mieszkaniec Sherman Oaks. „Staram się minimalizować czas spędzony na świeżym powietrzu”.

Okręg zarządzania jakością powietrza na południowym wybrzeżu (SCAQMD), który wydał zalecenie dotyczące dymu z pożarów lasów dla obszarów Santa Clarita i Castaic, stwierdził, że dym był daleko od miejsca powstałego po pożarze.

SCAQMD zaleciła mieszkańcom okolicy, aby ograniczyli narażenie na działanie dymu, zamykając okna i drzwi lub szukając natychmiastowego schronienia, unikając intensywnej aktywności fizycznej i włączając klimatyzatory lub oczyszczacze powietrza.

„Najlepiej unikać stosowania chłodnic bagiennych lub wentylatorów znajdujących się w całym domu, które wprowadzają powietrze z zewnątrz” – stwierdziła firma. „Mieszkańcy powinni unikać spalania drewna w kominkach lub paleniskach. Ponadto, jeśli muszą przebywać całkowicie na zewnątrz, pewną ochronę może zapewnić odpowiednio dopasowana maska ​​N95 lub respirator P100.

READ  George Santos zarządza 2 komisjami Izby: Małym Przedsiębiorstwem i Nauką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *