Już w tę środę premiera MC Silk vs Lem

0
Już w tę środę premiera MC Silk vs Lem
Już w najbliższą środę tj. 29 listopada, odbędzie się premiera projektu MC Silk vs Lem, stworzonego we współpracy z FINA, Filmoteką Narodową Instytutem Audiowizualnym oraz Radiową Czwórką.

 

Na projekt składają się 3 elementy: zin, utwór „Ostatni z nas„, oraz teledysk. Wspólna inicjatywa inspirowana twórczością Stanisława Lema mierzy się z wizją przyszłości pisarza w sposób łączący sztukę filmową, muzyczną oraz rysunkową.

 


 

W środę światło dzienne ujrzy wideoklip, zrealizowany przez samego autora utworu: MC Silka. Artysta zajmował się zarówno sferą muzyczno-tekstową całego projektu, ale także- co jest rzadkością – produkcją i postprodukcją video. Współpraca z Instytutem Audiowizualnym zaowocowała filmową kolaboracją, której efekty będzie można zobaczyć już niebawem.

 

Już w tę środę premiera MC Silk vs Lem

 

Część graficzną projektu stanowi zin, który stworzyli zaproszeni artyści: Katarzyna „Zavka” ZawadkaKrzysztof HainJakub „Dem” DębskiKrzysztof „Prosiak” OwedykKamil Targosz oraz Łukasz Janusz. Poproszeni o interpretację tekstu i muzyki MC Silka, przygotowali swoje graficzne komentarze do słów utworu. Żaden z zaproszonych twórców nie widział wideoklipu przed rozpoczęciem pracy, aby interpretacje wersów były całkowicie autorskie.

 

Już w tę środę premiera MC Silk vs Lem

 

Ostatni z nas” to pełna emocji 7 minutowa podróż… Gdzie zmierza nasz bohater? Jaki los go czeka? Jakie podejmuje decyzje? Kim jest? Na te i inne pytania odpowiedź już 29.11.2017 w mediach społecznościowych MC Silka i Radiowej Czwórki.
Jarasz się dobrą muzyką? Polub Nas!