Rynki azjatyckie spadły przed decyzją Fed w sprawie polityki, śledząc straty na Wall Street

Godzinę temu

Fundamenty ropy naftowej są „bardzo dobre”, ale wciąż niestabilne, mówi Pickering Energy Partners

Podstawowe dane dotyczące podaży i popytu na ropę naftową są „bardzo dobre”, ale Pickering Energy Partners spodziewa się dalszej zmienności.

„Nastroje są nerwowe i generalnie jesteśmy optymistyczni, ale należy spodziewać się większej zmienności w ciągu najbliższych kilku miesięcy, kiedy będziemy porządkować gospodarkę” – powiedział Dan Pickering, CIO firmy.

Kontrakty futures na ropę Brent spadły o 0,17% do 75,19 USD za baryłkę, podczas gdy kontrakty futures na US West Texas Intermediate spadły o 0,21% do 71,52 USD za baryłkę.

– Lee Ying Shan

3 godziny wcześniej

Inflacja w Tajlandii spadła w czwartym miesiącu do 2,67%

Stopa inflacji bazowej Tajlandii Został złagodzony czwarty miesiąc z rzędu W kwietniu wyniosła 2,67%, podczas gdy inflacja bazowa – po wyłączeniu kosztów żywności i energii – spadła do 1,66%.

Jest to w dużej mierze zgodne z oczekiwaniami ekonomistów na poziomie odpowiednio 2,7% i 1,7%.

Bank centralny Tajlandii uzgodnił z rządem utrzymanie inflacji w docelowym przedziale od 1% do 3%.

Kraj osiągnął ten cel w marcu, obniżając go z zeszłorocznego wzrostu, kiedy w sierpniu wzrósł do 7,86%.

– Lim Hui Jee

3 godziny wcześniej

Sprzedaż detaliczna w Australii wzrosła w marcu

Australii Wstępna sprzedaż detaliczna W marcu wzrosła o 0,4% miesiąc do miesiąca, więcej niż lutowe maksimum na poziomie 0,2%, jak pokazały dane rządowe w środę.

Sektor dyskrecjonalnego handlu detalicznego wydawał się być pod większą presją, przy czym artykuły gospodarstwa domowego spadły o 0,4%, a odzież, obuwie i akcesoria osobiste spadły o 1%. Sprzedaż detaliczna w domach towarowych również spadła o 0,2% w porównaniu z miesiącem poprzednim.

Sprzedaż detaliczna żywności napędzała wzrost detaliczny, w dużej mierze napędzany wysoką inflacją żywności obserwowaną w australijskiej gospodarce.

– Jihye Lee

5 godzin temu

ING spodziewa się osłabienia eksportu na rynek Hongkongu, rewidując w dół prognozy wzrostu

Iris Pang, główna ekonomistka ING dla Wielkich Chin, obniżyła swoją prognozę wzrostu dla Hongkongu dzień po tym, jak miasto odnotowało wzrost PKB o 2,7% w pierwszym kwartale.

W rozmowie z „Squawk Box Asia” CNBC Bong powiedział, że „prawdopodobnie widzi recesję w czwartym kwartale” w USA i oczekuje, że Fed obniży stopy procentowe o 100 punktów bazowych do końca 2023 roku.

W rezultacie perspektywy dla głównego eksportu Hongkongu i Chin w drugiej połowie roku „mogą nie być optymistyczne”.

Bong obniżył swoje prognozy dla Hongkongu w drugiej połowie, podnosząc całoroczny wzrost PKB do 2,9%.

READ  Jack Teixeira został oskarżony o niewłaściwe obchodzenie się z informacjami niejawnymi

– Lim Hui Jee

6 godzin temu

Akcje w Hongkongu mają czterodniową passę

6 godzin temu

„Niewygodnie stabilne” usługi w Australii jako podwyżki stóp z powodu inflacji: Lowe

Gubernator Banku Rezerw Australii Philip Lowe „Nieprzyjemnie stabilna” inflacja usług, powiedział Jednym z głównych powodów było podniesienie stóp procentowych przez Reserve Bank of Australia na wtorkowym posiedzeniu o 25 punktów bazowych do 3,85%.

W przemówieniu we wtorek wieczorem Lowe wyjaśnił, że inflacja w Australii przekroczyła szczyt, ale minie trochę czasu, zanim inflacja powróci do docelowego zakresu RBA wynoszącego 2-3%.

Widzi także „niepokojąco stabilną” inflację usług za granicą, przyznając, że inflacja towarów zwalnia, ale inflacja usług i energii pozostaje wysoka.

„Okoliczności mogą być inne w Australii, ale doświadczenia za granicą wskazują na ryzyko wzrostu, szczególnie w krajach o wysokiej dynamice inflacji w ostatnim czasie” – powiedział Lowe.

– Lim Hui Jee

6 godzin temu

Prezes Banku Korei mówi „przedwcześnie”, aby mówić o obniżce stóp procentowych

Prezes Banku Korei Ri Sang-yong mówi, że jest za wcześnie, aby mówić o obniżkach stóp procentowych.

Bank centralny Korei Południowej jako pierwszy w Azji wstrzymał cykl zacieśniania polityki pieniężnej, podsycając rynkowe spekulacje, że wkrótce zacznie obniżać stopy procentowe. Ale te oczekiwania są „przedwczesne”, powiedział Rhee Cheri Kang z CNBC na dorocznym spotkaniu Azjatyckiego Banku Rozwoju.

„Daliśmy jasno do zrozumienia, że ​​nasza inflacja bazowa nadal jest powyżej naszego celu, a nasza inflacja spadnie poniżej 4% w kwietniu, więc spada” – powiedział Rhee w środę.

„Ale mimo to, ponieważ jest to ponad cel, będziemy musieli poczekać i zobaczyć, i myślę, że jest trochę za wcześnie, aby o tym mówić. [a] Obróć się w tym momencie”.

– Jihye Lee

7 godzin temu

Stopa bezrobocia w Nowej Zelandii ustabilizowała się na poziomie 3,4% w pierwszym kwartale

Nowej Zelandii Stopa bezrobocia utrzymała się na stałym poziomie 3,4% W pierwszym kwartale bez zmian w stosunku do ostatniego kwartału 2022 r. Było to nieco mniej niż oczekiwali ekonomiści na poziomie 3,5%.

Stopa bezrobocia wzrosła o 0,2 punktu procentowego z 3,2% rok wcześniej.

Wskaźnik aktywności zawodowej w kraju wyniósł 72%, co oznacza wzrost o 0,2 punktu procentowego w porównaniu z poprzednim kwartałem i o jeden punkt procentowy wyższy niż 71% odnotowane w pierwszym kwartale 2022 r.

READ  Walt Nauta: Doradca Trumpa oskarżony w sprawie dokumentów niejawnych

– Lim Hui Jee

8 godzin temu

CNBC Pro: Jefferies mówi, że globalne zasoby nieruchomości komercyjnych wzrosną o 60%

Jefferies spodziewa się, że udziały w światowych giełdach nieruchomości komercyjnych wzrosną o ponad 60% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Prognoza banku inwestycyjnego pojawia się w czasie, gdy ceny na światowym rynku nieruchomości komercyjnych gwałtownie spadły w ciągu ostatniego roku.

Oczekuje się jednak, że firma z branży nieruchomości przetrwa kryzys, ponieważ prawie podwoiła czynsze pobierane od najemców.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

8 godzin temu

CNBC Pro: Wraz ze wzrostem cen litu analitycy lubią te akcje — wzrost o 155%

Cena litu, kluczowego składnika stosowanego w akumulatorach pojazdów elektrycznych, ponownie wzrosła po raz pierwszy od miesięcy.

Analitycy generalnie optymistycznie patrzyli na sektor w dłuższej perspektywie.

Dla inwestorów, którzy chcą grać w sektorze związanym z pojazdami elektrycznymi, CNBC sprawdziła akcje litu i akumulatorów z rekomendacjami kupna od ponad 70% analityków i średnią ceną docelową na poziomie co najmniej 15%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

13 godzin temu

„Marzec powróci w maju” – mówi Goldman Sachs

Goldman Sachs twierdzi, że inwestorzy nie wyszli w pełni z marcowego kryzysu bankowego, ponieważ akcje banków spadły we wtorek. Analitycy firmy zauważyli, że obawy rynkowe zostały szybko złagodzone przez zastrzyk depozytów w First Republic Bank po niepowodzeniach Silicon Valley Bank i Signature Bank w marcu.

„Od najniższego poziomu 3808 13 marca, S&P 5000 zyskał prawie 10%. [as of] Poniedziałkowa noc złagodziła napięcia w bankach i dobry sezon zysków (jak dotąd) oraz rosnący konsensus, że Fed wkrótce przerwie roczny cykl podwyżek stóp procentowych” – napisało kilku analityków Goldmana we wtorkowej notatce.

„Ale dzisiaj obserwujemy powrót do marcowych obaw po przejęciu FRC przez JPM w poniedziałek. Akcje banków regionalnych spadły o 4% do 13%. [Managing director Richard] „Transakcja podkreśla, że ​​Ramsden widzi przejęcie JPM i że G-SIP będą mogły licytować transakcje FTIC, nawet jeśli przekraczają one limit depozytów” – kontynuuje notatka.

– Hakyung Kim

17 godzin temu

Były urzędnik Fed Rosengren opowiada się za brakiem podwyżki stóp

Eric Rosengren uważa, że ​​jego byli koledzy z Rezerwy Federalnej popełniliby błąd, gdyby ponownie podnieśli stopy procentowe w środę.

Były prezes Boston Fed, który odejdzie z zarządu we wrześniu 2021 r., powiedział we wtorek CNBC, że zawirowania w sektorze bankowym i spowolnienie gospodarcze powinny skłonić decydentów do zakończenia kampanii podwyżek stóp procentowych, która rozpoczęła się w marcu 2022 r.

READ  Aktor Jeremy Renner jest w stanie krytycznym po wypadku lawinowym

„Moim zdaniem gospodarka prawdopodobnie zwolni w drugiej połowie roku i nie ma potrzeby podnoszenia stóp procentowych, dopóki nie będziemy mieli lepszego obrazu tego, jak będzie wyglądać druga połowa roku” – powiedział Rosengren. w „Skrzyni Squawk”.

Według narzędzia śledzącego FedWatch firmy CME Group, inwestorzy na rynku kontraktów terminowych wyceniają z 96% szansą.

– Jeffa Coxa

13 godzin temu

Ropa WTI najniżej od marca

Ropa WTI spadła o 5,29% do 71,66 USD, co oznacza najniższe rozliczenie od czasu ustalenia się na poziomie 69,26 USD 24 marca. Ropa WTI spadła o 10,7% w 2023 roku.

Ropa Brent i gaz ziemny również spadły odpowiednio o 5,03% i 4,49%. Ropa Brent spadła od początku roku o 12,33%, notując we wtorek cenę 75,32 USD. Tymczasem gaz ziemny spadł o ponad 50% do 2023 r.

– Hakyung Kim

16 godzin temu

Dane z fabryki w Chinach, spadek cen ropy w perspektywach gospodarczych

Ceny ropy gwałtownie spadły we wtorek po nieoczekiwanym spadku aktywności w chińskich fabrykach odnotowanym w niedzielę oraz przed spodziewanymi podwyżkami stóp procentowych Rezerwy Federalnej i Europejskiego Banku Centralnego w tym tygodniu.

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 4,3% do 75,87 USD o 10:53 czasu wschodniego, podczas gdy kontrakty terminowe na ropę West Texas Intermediate spadły o 4,4% do 72,34 USD – najniższego poziomu od końca marca.

Spadek nastąpił pomimo informacji, że produkcja ropy OPEC spadła w kwietniu Ankieta Reutera.

Sprawdź wykres…

Ropa naftowa ICE Brent

18 godzin temu

Liczba ofert pracy spadła w marcu bardziej niż oczekiwano

Liczba ofert pracy spadła w marcu do najniższego poziomu od prawie dwóch lat, co jest oznaką łagodzenia sytuacji na rynku pracy, poinformował we wtorek Departament Pracy.

Liczba otwarć wyniosła 9,59 mln, najmniej od kwietnia 2021 r. i poniżej szacunków FactSet wynoszących 9,64 mln, zgodnie z badaniem Jobs and Labour Turnover.

Rezerwa Federalna uważnie obserwuje raport JOLTS pod kątem oznak spowolnienia rynku pracy. Spadek liczby wolnych miejsc pracy jest pozytywny dla inflacji, ponieważ pomaga wywierać mniejszą presję na podwyżki płac.

Pełną historię można znaleźć tutaj.

– Jeffa Coxa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *