Rzabka powraca z kolejnymi teledyskami!

0

RZABKA – pierworodny rzeźnik polskich dyskotek powraca z nowym albumem RAVERS PADAKA.

 

Zapowiedzią płyty jak i trasy koncertowej PADAKA TOUR jest singiel RZEŹNIA. Do utworu powstał jeden z najciekawszych teledysków ostatnich lat w polskiej muzyce. Mówimy serio, sami sprawdźcie. Nawet Coalsi nie mają takich VHS’ów, a białkoholicy Taco nie mają tyle białka co nasze mięso. Info potwierdzone przez 60 tysięcy osób, które obejrzały teledysk w nieco ponad 10 dni.

 

Ale na rzeźni świat się nie kończy. W międzyczasie na YouTubie zawitały dwa kolejne teledyski promujące Ravers Padaka. Pierwszy z nich, animowany, nazywa się WŚCIEKŁE PIXIARZE (zobacz TUTAJ) i od tygodnia podbija serca fanów sztuki surrealistycznej.

Z kolei ostatni, trzeci teledysk z nowego albumu Rzabki, to KOLOROWE DRINKI – bardzo skoczna muza i – jak sama nazwa wskazuje – wybitnie kolorowa. Wideo do tego kawałka wleci w sieć dziś (28.03) wieczorem i dostępne będzie pod TYM ADRESEM.

Album został wydany 22 marca, a trasa rozpocznie się 5 kwietnia i zawita do 12 miast w całym kraju. Kiedy reszta młodych polskich artystów wskakuje w piękne bryki, pałace i sączy modżajto ze swoimi świniami, Rzabka wskakuje w ich świat po godzinach. Wchodzi do tej rzeźni od kuchni, z nutą ironii lecz z otwartymi oczami. A to dopiero początek. Bezkompromisowość i szczerość to synonimy jego pseudonimu. Czego możecie się spodziewać w najnowszym albumie? W menu nie brakuje kolorowych drinków, wizyty w hotelu Transylwania czy przygody na Karuzeli. Jeśli będzie trzeba Komisarz Rzaba powie Hola Hola i rozprawi się ze wściekłymi pixarzami a nawet dzikimi wężami, jadowitymi żmijami. Wszystkiemu będą przyświecały nasze złote myśli: żal PL i OMG.

Koncepcyjnie materiał nie pozwala się skategoryzować – kunsztownie ułożone bębny z basem w połączeniu z rytmiczno-agresywną nawijką i awangardowo zdegradowaną jakościowo instrumentacją przełamane są w każdym utworze pełną celnych spostrzeżeń i prawd życiowych liryką. Gospodarze to kochane, rozrywkowe chłopaki, które pokazują, że można się dobrze bawić, kochając życie, świat, szanując ludzi i zwierzęta. Stawiają na swoje muzyczne korzenie odświeżone najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, jednocześnie nie ograniczają się do konwencji rapu. Słychać tu pomruki hard bass’u, jak i elementy synthpop’u, charakternie zlepione w epicką łupankę.

Trasa koncertowa PADAKA TOUR obejmie 12 miast w całej Polsce:

05.04 Sopot – Mewa Towarzyska

07.04 Poznań – Projekt LAB

08.04 Warszawa – Hydrozagadka

12.04 Łódź – DOM

13.04 Wrocław – D.K. Luksus

14.04 Katowice – Drzwi Zwane Koniem

19.04 Bydgoszcz – Estrada

20.04 Szczecin – Elefunk

22.04 Kraków – Zet Pe Te

30.04 Gorzów Wielkopolski – MagnetOffOn

04.05 Zamość – Kazamata Wschodnia

05.05 Białystok – Rejs