Scooter Braun twierdzi, że nie jest już menadżerem muzycznym i skupi się na obowiązkach w Hype i swoich dzieciach

NOWY JORK (AP) — Skuter brązowyJedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w branży muzycznej znane z reprezentowania takich artystów jak Justin Bieber A Ariana Grande nie będzie już pracować jako menadżer muzyczny.

W poniedziałek dyrektor i przedsiębiorca ogłosił tę wiadomość na swojej stronie na Instagramie. Zamiast tego skoncentruje się na swoich obecnych rolach: członku zarządu i dyrektorze generalnym Hype Hype AmerykęKoreańska firma rozrywkowa.

Oświadczenie następuje prawie rok po tym, jak Brown stał się przedmiotem intensywnych spekulacji, że będzie bezpośrednio zarządzał swoim składem supergwiazd.

„Po 23 latach pracy w roli menadżera muzycznego ten rozdział dobiegł końca” – napisał Długi raport. „Właściwie miałem 19 lat, kiedy zaczynałem. Tak więc przez całe moje dorosłe życie byłem pod telefonem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu jako menedżer ds. artystów. I podobało mi się to przez 20 lat. To wszystko, co wiedziałem. Ale kiedy moje dzieci zaczęły starszy, moje życie osobiste otrzymało kilka trafień

„Każdy klient, z którym miałem zaszczyt pracować, zmienił moje życie i wiem, że wielu z nich zaczyna odnosić sukcesy, na jakie zasługują” – kontynuował. „Będę kibicował każdemu z nich”.

W swoim oświadczeniu Brown wymienił swoich klientów na przestrzeni lat: Grande, Bieber, Andrew Watt, Lil Dicky, Tory Kelly, J Balvin, Demi Lovato, Zac Brown Band, Martin Garrix, David Guetta, Steve Angello, Carly Rae, a wśród nich Jepson , Psy i Quavo.

W zeszłym tygodniu przedstawiciele Hybe powiedzieli, że Brown nie zarządza już Grande, ale nadal z nią współpracuje. ” Ariana Grande i Hype, kierowane przez dyrektora generalnego Scootera Brauna, z niecierpliwością czekają na kontynuację wieloletniego partnerstwa biznesowego i możliwości twórczych z Weverse i REM Beauty” – czytamy w oświadczeniu.

W sierpniu w Internecie krążyły plotki, że Bieber opuszcza Browna, swojego wieloletniego menadżera – i człowieka, któremu przypisuje się odkrycie go. W następnych dniach do innych znanych klientów Browna należeli Grande i Lovato Jego też zostawili.

READ  Wzrost raka okrężnicy u nastolatków może być spowodowany przez grzyby

Osoba zaznajomiona z działalnością SB Projects, która nie jest upoważniona do wypowiadania się publicznie, powiedział Associated Press Artyści znajdujący się wówczas w składzie firmy mają na co dzień menedżerów innych niż Brown i on się z nimi konsultuje. Mężczyzna zauważył, że żadna osoba nie jest w stanie samodzielnie zarządzać listą niektórych z największych nazwisk w muzyce.

Zeszłego lata przedstawiciele Carly Rae Jepson, BabyJack i Asher Roth potwierdzili AP, że ci artyści nie współpracują już z Brownem i nie współpracują już od jakiegoś czasu. A osoba bliska Idinie Menzel powiedziała AP, że piosenkarka nie jest zarządzana przez Browna, ale nie jest upoważniona do wypowiadania się publicznie.

W tamtym czasie To miało charakter spekulacyjny Artyści Browna odchodzą z kierownictwa SB Projects, ponieważ zamiast pełnić funkcję menedżera artystów, skupia się on na HYBE America, ale od poniedziałku nie było oficjalnego potwierdzenia.

Brown stwierdził w swoim oświadczeniu, że jego milczenie było próbą pójścia na „wysoką drogę”.

„Ale przez ostatnie 3 lata zacząłem mieć wrażenie, że wybranie ważnej drogi spowodowało zamieszanie i niejasność co do tego, kim jesteśmy” – powiedział Brown, cytując członków swojego zespołu, którzy obecnie zajmują się zarządzaniem artystami.

Prośba AP o dodatkowy komentarz została zwrócona w oświadczeniu Browna na Instagramie, w którym poruszono kilka aspektów jego interesów biznesowych.

„Będziemy nadal rozwijać się dzięki temu szumowi” – ​​powiedział Brown, szczegółowo opisując niektóre swoje przyszłe cele. „Dzięki naszej istniejącej działalności w Big Machine dodamy do naszej listy niesamowitych menedżerów i artystów”.

W 2019 roku Brown kupił Big Machine Records, która pierwotnie podpisała kontrakt z Taylor Swift i wydała jej pierwsze sześć płyt. Jej dyrektor generalny, Scott Porchetta, pozostał na swoim miejscu. Przy zakupie, Brown Kupiony prawidłowo W przypadku głównych nagrań Swifta ona Sprzedany funduszowi inwestycyjnemu Następny rok. W rezultacie Swift ogłosiła, że ​​to zrobi Nagraj ponownie jego albumy Posiadać swoje nowe tytuły mistrzowskie w programie o nazwie „Edycja Taylora”.

READ  Naukowcy odkryli teoretycznie nadającą się do zamieszkania planetę wielkości Ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *