Topol, gwiazda „Skrzypka na dachu” na ekranie i na scenie, umiera w wieku 87 lat

Topol przechodził dwie godziny odwiecznego makijażu każdego dnia kręcenia — Mr. Jewison przyczynił się do przeszczepienia siwych włosów z brody na ciemne brwi swojej gwiazdy – w oczach wielu krytyków bardziej przekonujący Dewey. .

Pauline Gale, recenzując film w The New Yorker, napisała o niej:

„Jest twardy, męski, zgorzkniały, gorzko silny, ale zmysłowy i ciepły. Jest biednym człowiekiem, ale nie jest małym człowiekiem, jest wielkim człowiekiem – człowiekiem wielkości Starego Testamentu, poniżonym przez okoliczności ucisku .

Informacje o ocalałych nie były natychmiast dostępne.

Tobol jest autorem dwóch książek: „Topol po Tobolu” (1981) i „Topolski skarbiec żydowskiego humoru, dowcipu i mądrości” (1994).

Jej nagrody obejmują Nagrodę Izraela, najwyższe odznaczenie kulturalne kraju, które otrzymała w 2015 roku. Uznanie przyniosło jej aktorstwo i działalność charytatywna, w szczególności pomoc w założeniu Jordan River Village. Pochodzenie etniczne i religijne. Wzorowany na dziurze Paula Newmana w Wall Gang Camp w Connecticut, został otwarty w 2011 roku.

Rok po roku Tobol nadal odkrywał rolę, o której wiedział, że jest źródłem światła.

„Przez długi czas myślałem, że to opowieść o narodzie żydowskim” — powiedział w wywiadzie z 2009 roku. „Ale teraz występuję na całym świecie. Gdziekolwiek byłem, czy to w Indiach, Japonii, Anglii, Grecji, Egipcie, ludzie podchodzą do mnie po koncercie i mówią: „To też jest nasza historia”.

READ  Jorge Santos, oskarżony o oszustwo w 2020 roku, powiedział, że „schemat Ponziego”, nad którym pracował, był „w 100% uzasadniony”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *