Vision Pro po raz pierwszy zastosowany w chirurgii w celu „eliminowania błędów ludzkich”

Raport z Wielkiej Brytanii szczegółowo opisuje zastosowanie Vision Pro w chirurgii, a komputer przestrzenny opisano jako „rewolucję w działaniu”. Po raz pierwszy został użyty w zeszłym miesiącu przez amerykańskiego neurochirurga dr Roberta Massona podczas operacji widocznej na powyższym zdjęciu.

Mówi się, że zestaw słuchawkowy „eliminuje błędy ludzkie”, zapewniając użycie prawidłowych procesów i narzędzi podczas całej operacji.

The Metro Tytuł – Brytyjscy chirurdzy po raz pierwszy użyli gogli VR podczas operacji – Niezbyt dokładne. To nie jest chirurg noszący profesjonalny okulary, ale pielęgniarka, znana również jako pielęgniarka teatralna.

Rola pielęgniarki szorującej jest bardzo ważna Strona z ofertami pracy NHS Opisuje swoje zadania podczas operacji:

  • Przygotowanie wszystkich niezbędnych skomplikowanych instrumentów i sprzętu, w tym mikroskopów, laserów i endoskopów
  • Współpraca z chirurgiem w celu zapewnienia niezbędnych narzędzi, igieł, wacików i innych materiałów eksploatacyjnych
  • Odpowiedzialny za narzędzia, sprzęt i wymazy chirurgiczne
  • Pełnić funkcję łącznika pomiędzy zespołem chirurgicznym a teatrem i innymi obszarami szpitala

Pielęgniarka nosiła to urządzenie podczas operacji kręgosłupa.

Zespół z prywatnego szpitala Cromwell w Londynie użył gogli rzeczywistości wirtualnej o wartości 2700 funtów do operacji kręgosłupa mężczyzny.

Jedna z członkiń zespołu, pielęgniarka, nosiła okulary, pomagając w przygotowaniu, monitorowaniu zabiegu i wyborze odpowiednich narzędzi. Urządzenie umożliwiło im zobaczenie prawdziwego świata poprzez wirtualne ekrany, na których uwydatniały się ważne informacje.

„Eliminuje błędy ludzkie. Eliminuje to domysły” – powiedziała Daily Mail Suvi Verhoe, główna pielęgniarka chirurgiczna w London Independent Hospital i określiła tę technologię jako „rewolucyjną zmianę zasad”.

Chirurg Syed Aftab powiedział, że pielęgniarka zapisuje wszystkie informacje dotyczące planu operacji w czasie rzeczywistym podczas operacji, dzięki czemu może działać równie skutecznie, jak ktoś, kto pracował z nim przez lata.

Aftab pochwalił oprogramowanie i powiedział, że jest to pielęgniarka, która nigdy nie pracowała z osobą mającą dziesięcioletnie doświadczenie. Powiedział, że technologia równoważna załodze pit-stopu Formuły 1 „supermoc” jego zespołowi operacyjnemu.

Ta sama aplikacja – opracowana przez eXeX Po raz pierwszy zastosowano go w USA w zeszłym miesiącu Neurochirurg dr Robert Masson powiedział, że dzięki temu praca jego zespołu jest „bezwysiłkowa”.

Jako chirurg było to dla mnie niezauważalne, z wyjątkiem intensywnego spokoju, pogody ducha i surrealistycznej łatwości, jaką cechowała przewidywalna, wolna od zakłóceń praca mojego zespołu.

Wczoraj firma Apple opisała, w jaki sposób Vision Pro jest używany do pomocy chirurgom w planowaniu i wizualizacji operacji za pomocą robota chirurgicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *