YOUNG MULTI i jego „Plecak”

0

Ponad milion wyświetleń, numer #5 w karcie ‚Na czasie’, odczuwalny progres i ambicje. Czy wcześniejsza stricte YouTube’owa kariera jest w stanie przeszkodzić Michałowi w realizacji marzeń?

 

YOUNG MULTI to w ostatnim czasie dość kontrowersyjna postać na polskiej scenie hip hopu. Nagłe przebranżowienie się, gościnne występy w klipach SB Maffiji, zmiana wizerunku i fryzury, a nawet zmiana zachowania. Czyżby Michał w końcu zdjął maskę i pokazał prawdziwego siebie? Wiadomym jest, że wraz ze zmianami musiał liczyć na różne reakcje. Szczególnie wtedy, kiedy do fanbase’u chłopaka zaliczały i zaliczają się głównie osoby niepełnoletnie lubiące go za filmiki z gier, które wcześniej nagrywał. Głównie na tym zgromadził wokół siebie milionową publikę. Na chwilę obecną dalej dostrzegane jest oburzenie i niesmak. Czy fala hejtu jest słuszna? Co przyniesie kolejny rok? Czas pokaże…

Póki co światło dzienne ujrzał kolejny numer, długo wyczekiwany „Plecak„. Ciężko tutaj o coś z przekazem i sensem, jeżeli chodzi o warstwę liryczną.

 

„Chłopak twój to jakiś gangster, widzę jego profil
Ale płacze gdy masz ze mną fotki”

 

Chłopak skupił się na swoich refleksjach i taki szyk nie jest dla niego niczym nowym. Jest to raczej track, który ma po prostu bujać. I nie ukrywajmy, spełnia swoje zadanie.

 

„Ja piję z ziomkami, jak kiedyś nie było mnie stać na nowe trampki
Zasługuję na wieczne wakacje, a nie chodzenie do tej pracy”

 

Ciężko stwierdzić w jaki target celowany był „Plecak”. Niektóre z tych wersów mimo wszystko są naprawdę bardzo płytkie. Weźmy jednak pod uwagę wiek autora. Z czasem może przyjść pewna dojrzałość artystyczna i skłonność do pewnych refleksji. Może, ale nie musi…

 

 

Produkcją numeru „Plecak” zajął się Michał Graczyk, znany między innymi z kolaboracji z Bedoesem w utworze „Gustaw„, czy też z Wiatrem i jego „Deja vu„. Skoro już o samym Borysie mowa: okazuje się, że jest on kuzynem młodego Multiego (informacja z przeprowadzonego niedawno streama Borysa), i możemy spodziewać się ich wspólnego projektu zatytułowanego „Diamenty„. Klip, podobnie jak w utworze „Więcej„, zrealizował H D S C V M. Za mix/mastering odpowiada TRFN august, natomiast materiały graficzne wykonał Frozen Designer.

 

Young Multi ft. Bedoes - Diamenty

 

Na swoim profilu ask.fm Multi wspomniał, że za rok chciałby zagrać koncert na festiwalu w Płocku. Życzymy powodzenia i wytrwałości w realizacji tego celu!


Social Media:

Young Multi na FB:  https://www.facebook.com/MultiGameplayGuy
Michał Graczyk na FB:  https://www.facebook.com/michalgraczykproductions/
H D S C V M na FB: https://www.facebook.com/hdscvm/
TRFN august na FB: https://www.facebook.com/itstrfn/
Frozen Designer na FB: https://www.facebook.com/dafrozen/
Bedoes na FB:  https://www.facebook.com/bedoesfrsh/

Jarasz się dobrą muzyką? Polub Nas!