YouTuber wjeżdża na hip hopowców

0

W sobotę 6 stycznia na kanale JACK GADOVSKY ukazał się film z serii “Wjazd na Chatę”, w którym Jacek Gadzinowski odwiedza rapera Jakuba Bireckiego, znanego jako B.R.O. Wygląda na to, że polski YouTubowy odpowiednik MTV Cribs, bierze w końcu na ruszt polskich raperów.

 

Jacek Gadzinowski od 2015 roku na swoim kanale realizuje Wjazdy na Chatę odwiedzając popularnych internetowych twórców. Od pewnego czasu można zaobserwować, że we “wjazdach” pojawia się coraz więcej osób spoza “sieci”, jak sportowcy czy właśnie muzycy.

Już w zeszłym roku Jacek nakręcił materiał z SARIUSem, który pod koniec roku wydał Antihype. Nie można pominąć, że Wjazdy odbyły się też u takich twórców jak Popek czy Cypis.

 

Wjazd na chatę - Sarius

 

Jacek przyznaje, że od dawna słucha rapu, ale właśnie projekty z Sariusem i B.R.O. to rozpoczęcie nowego rozdziału w jego działalności na YouTubie.

 

“Od dawna obserwuje rozwój hip hopu na YouTubie, ale zdecydowałem się na budowę widowni związanej z określonymi twórcami, która jasno dawała mi znać, w którym kierunku rozwijać kanał. Obecnie z ponad 500 tysiącami subskrybentów mam większe pole manewru. Nie ukrywam, że robię pod publikę, a moja publiczność chce też oglądać raperów”

 

– pisze Jacek Gadzinowski.

 

“Wjazd do B.R.O. ma być początkiem serii wjazdów do osób związanych z hip-hopem. Na 2018 planujemy ok. 20 wjazdów do mniej lub bardziej znanych raperów”

 

– dodaje jego manager.

 

“Rozmawiamy z poszczególnymi wytwórniami oraz bezpośrednio z artystami, ale nie mamy jeszcze ustalonej pełnej listy nazwisk. Zwyczajowo polegamy też na społeczności Jacka, która pod jego filmami sugeruje kolejne nazwiska do wjazdów”

 

Wjazd na Chatę - B.R.O

 

Z ciekawostek warto zauważyć, że niektóre Wjazdy odbywają się pod mecenatem marki LG (też ten z B.R.O.), co może zapowiadać, że firma przyjaźniejszym okiem spogląda na rynek hip-hopu.

Jacek Gadzinowski od 1998 roku aktywny zawodowo jako: publicysta i dziennikarz, negocjator i kupiec, specjalista sprzedaży, marketingu i komunikacji.  Wyspecjalizowany w marketingu internetowym, sportowym oraz e-commerce. Pracował w dużych firmach oraz agencjach reklamowych. Od 2013 roku rozwija projekt filmowy na YouTube, w formacie „Wjazd na chatę” pokazując ludzi pasji. Na kanale Jacek realizuje też projekty podróżnicze oraz pokazujące ciekawe sporty w tym sporty ekstremalne. Na początek roku 2018 kanał Jack Gadovsky jest subskrybowany przez 541 tysięcy osób, a jego filmy zostały wyświetlone blisko 100 mln razy.  

Jacek gustuje w rapie lat 80-90’. Jego faworyci z tamtych czasów to Beastie Boys, Run DMC, Public Enemy, Doctor Dre, Ice T, Eminem. Rap poznał dzięki “Yo! MTV Raps”. Twierdzi, że obejrzał wszystkie odcinki Rapsów, “kiedy MTV była jeszcze stacja muzyczną”.

 

Bad Mojo Tattoo Rapgra