Zełenski spodziewa się „ważnych decyzji” w sprawie Ukrainy na szczycie G7

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia, Siły ukraińskie twierdzą, że pilnie potrzebują bardziej zaawansowanej zachodniej broni do walki z najeżdżającymi wojskami rosyjskimi.

  • autor, Aleksa Smitha
  • magazyn, wiadomości BBC
  • Raport z Londyn

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spodziewa się, że na szczycie G7 przywódców siedmiu najbogatszych narodów świata zostaną podjęte „ważne decyzje”, które pomogą jego krajowi w walce z inwazją sił rosyjskich.

„Duża część zostanie poświęcona Ukrainie, naszemu bezpieczeństwu i odporności gospodarczej” – oznajmił w poście na Telegramie.

Biały Dom twierdzi, że G7 poczyniła znaczne postępy w realizacji amerykańskiego planu wykorzystania zamrożonych rosyjskich aktywów w celu gromadzenia 50 miliardów dolarów (39 miliardów funtów) rocznie dla Ukrainy.

Zełenski, który wziął udział w szczycie w Apulii na południu Włoch, podpisał w czwartek pakt obronny z Japonią. Podobnego porozumienia oczekuje się z USA.

Źródło obrazu, EPA-EFE/REX/Shutterstock

Tytuł Zdjęcia, Premier Włoch Giorgia Meloni, gospodarz szczytu G7 w Apulii, serdecznie wita prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego (po lewej).

Kraje G7: Kanada, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone są kluczowymi sponsorami finansowymi i militarnymi Ukrainy od czasu inwazji Rosji na pełną skalę w 2022 r.

Grupa wraz z UE zamroziła rosyjskie aktywa o wartości 325 miliardów dolarów, gdy Moskwa najechała Ukrainę. Większość aktywów Centralnego Banku Rosji znajduje się w Belgii.

Zgodnie z prawem międzynarodowym państwa nie mogą odbierać Rosji tych aktywów i przekazywać ich Ukrainie.

Ale marihuana generuje duże zainteresowanie – około 3 miliardy dolarów rocznie – więc pomysł jest taki, aby wykorzystać to zainteresowanie w kreatywny sposób.

Ale nadal pozostaje wiele technologii do uporządkowania.

Doradca prezydenta Bidena ds. bezpieczeństwa, Jake Sullivan, twierdzi, że „główne punkty planu” zostały ustalone i prawdopodobnie zostaną zrealizowane.

W ostatnich tygodniach rosyjscy urzędnicy określali pomysł pobierania odsetek od zajętego majątku jako „kradzież”, grożąc odwetem.

Tytuł Zdjęcia, Dyskusje rozpoczęły się na spotkaniu G7 w Apulii na południu Włoch

Ponieważ Biden jest w trakcie zaciętej rywalizacji wyborczej, a w sondażach przegrywa wielu zachodnich przywódców, rośnie presja, aby udzielić Ukrainie jak największego wsparcia.

W obliczu trudnej bitwy przed wyborami powszechnymi w przyszłym miesiącu premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak ma ogłosić przeznaczenie do 309 mln dolarów na wsparcie potrzeb energetycznych i humanitarnych Ukrainy.

Partia francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona również wkrótce stanie w obliczu wyborców, którzy wezwali do przedterminowych wyborów parlamentarnych po miażdżącej porażce ze skrajnie prawicowym Zjednoczeniem Narodowym w wyborach do parlamentu Unii Europejskiej w ubiegły weekend.

Włoszka Giorgia Meloni pochwaliła się, że jej kraj zmierza na szczyt z „najsilniejszym rządem ze wszystkich” po dobrych wynikach w wyborach europejskich, które odbyły się w ubiegły weekend.

Niepewny klimat polityczny w wielu krajach G7 pozostawia niektórych obserwatorów z niskimi oczekiwaniami co do tego, co można osiągnąć.

Dyrektor Włoskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Natalie Dosi ostrzegła, że ​​„jeśli cokolwiek wyjdzie z tego szczytu, to będzie to strach przed katastrofą na naszych oczach”, powołując się na nowe rządy pod przewodnictwem USA i Donalda Trumpa oraz skrajnie prawicową we Francji na horyzoncie.

W programie Szczytu w Savelletri Resort znajdują się również:

  • Wojna w Gazie: Wszyscy przywódcy G7 wspierali wcześniej prezydenta USA Joe Bidena Zaplanuj zakończenie działań wojennych – w tym natychmiastowe zawieszenie broni, uwolnienie zakładników i zwiększenie pomocy
  • Migracja: Włochy zwracają się do innych krajów o wpłatę finansową do programu Mattei, który zapewnia dotacje i pożyczki krajom afrykańskim na rozwój ich gospodarek. Jednak wielu komentatorów podejrzewa, że ​​może to być przykrywka dla włoskiego tłumienia imigracji
  • Bezpieczeństwo ekonomiczne: Traktat przeciw przymusowi, przyjęty po zeszłorocznym spotkaniu, ma na celu uniemożliwienie państwom – takim jak Chiny i Rosja – wykorzystywania swojej potęgi gospodarczej do narzucania swojej woli innym. Uważa się, że Stanom Zjednoczonym zależy na tym, aby kwestia ta została ponownie przedyskutowana i tym razem
  • Bezpieczeństwo sztucznej inteligencji: W zeszłym roku poprawiono to poprzez określenie procesu opracowania „bezpiecznej i niezawodnej sztucznej inteligencji”.
READ  Poglądy na temat impeachmentu Trumpa nie zmieniły się po wyroku – sondaż CBS News

Papież Franciszek – pierwszy papież obecny na szczycie G7 – wygłosi przemówienie na konferencji na temat sztucznej inteligencji.

Już wcześniej wzywał do globalnej regulacji sztucznej inteligencji, ostrzegając przed ryzykiem, jakie stwarza ona dla etyki i praw człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *