Bot Twittera śledzący prywatny odrzutowiec Elona Muska pojawia się ponownie w wątkach

Jack Sweeney, student i twórca, który stworzył zablokowane konto @ElonJet na Twitterze, które śledzi ruchy prywatnego odrzutowca Elona Muska, jest teraz Uruchomił program monitorujący Na konkurencyjnej stronie Meta Threads. „Elonjet doszedł do wątków!” Sweeney wysłał wiadomość do Newbie @elonmusksjet Konto w czwartek. Od poniedziałku, 10 lipca, konto Threads ma obecnie 80 000 obserwujących.

Sweeney skierował swój drugi post na koncie @elonmusksjet Threads bezpośrednio do Marka Zuckerberga, pytając założyciela Meta, czy mógłby wystąpić na scenie. Sweeney zamieścił okrzyk w biografii wątków @elonmusksjet @zuckerbergjet Konto przeznaczone do śledzenia lokalizacji prywatnego odrzutowca Zuckerberga. Konto nie opublikowało jeszcze żadnych informacji na żywo, ale Sweeney aktywnie śledzi ruchy odrzutowca Zuckerberga w Metas. Facebook I Instagram Niektóre usługi czasowe.

Wygląda na to, że konto śledzenia odrzutowców Muska zostało już zawieszone, a później przywrócone w obu wątkach Instagram (Był aktywny od miesięcy) w ciągu ostatnich kilku dni.

Elon Musk zawiesił konto @ElonJet na Twitterze w grudniu zeszłego roku, twierdząc, że tracker stanowi „bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa osobistego”. Przed tym zawieszeniem — powiedział Musk Nie zablokuje konta w ramach swojego „zobowiązania do wolności słowa”. Sweeney też biega Wiele innych trackerów Śledź trasy lotów prywatnych odrzutowców na Instagramie, Facebooku i Bluesky Billa Gatesa, Donalda Trumpa, Jeff BezosI Kim Kardashian. Te zautomatyzowane konta „botów” utworzone przez Sweeney łączą publicznie dostępne dane lotów w celu wyświetlenia lokalizacji samolotów. Były też konta na Twitterze powiązane z tymi trackerami Zawieszony.

Zanim jego konto @ElonJet na Twitterze zostało zawieszone, Sweeney raz odrzucił ofertę Muska w wysokości 5000 dolarów na usunięcie modułu śledzącego, żądając od miliardera. Podnieś ofertę do 50 000 $ I zaproponuj mu staż. Wzywając Zuckerberga, Sweeney wydaje się naciskać na meta CEO, aby zrobił podobny krok.

READ  Firmy instytucjonalne wycofują się z amerykańskiego rynku mieszkaniowego – wystarczy spojrzeć na decyzję Starwood o zakupie 2000 domów jednorodzinnych na wynajem.

Sweeney ma konto na Twitterze śledzące prywatny odrzutowiec Muska, tylko teraz z 24-godzinnym opóźnieniem

Krótko po tym, jak konto Sweeneya @ElonJet na Twitterze zostało zawieszone w zeszłym roku, napisał Musk na Twitterze, „Doxxing czyichś informacji o lokalizacji w czasie rzeczywistym spowoduje zawieszenie konta, ponieważ jest to naruszenie bezpieczeństwa fizycznego. Obejmuje to publikowanie linków do witryn z informacjami o lokalizacji w czasie rzeczywistym. Polityka prywatności i mediów Twittera Zaktualizowano w grudniu Udostępnianie publicznie dostępnych informacji o lokalizacji jest dozwolone tylko „po rozsądnym czasie” – co pozwoliło Sweeneyowi stworzyć nowe konto na Twitterze, aby śledzić odrzutowiec Muska z 24-godzinnym opóźnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *